Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Citroen Saxo vs Suzuki Swift
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
Robert31577
Imi tot caut sa-mi iau masina, si am de ales intre 2 masini:
Citroen Saxo 1.1 - 19.000 km, din 2002, aer, inchidere centralizata la 6.200 Eur
si
Suzuki Swift 1.3 - 18.000 km, 2002, aer, inchidere centralizata la 5000 Eur.
Arata bine amandoua, dar parca as inclina spre Citroen ca fealing, si pare si mai ieftin de intretinut. Ce ziceti, merita 1200 Eur in plus? N-am prea vazut pareri multe despre Saxo pe forum.
Laura
fratele mau are un saxo super bengos, tunat si meserias care este traznet, dar este o masina super sensibila si service-ul dureaza prea mult la noi. despre cealalta nu prea stiu nimic.
James Kilowatt
Saxo VTS e una, iar Bic 1.1L alta. Pe ala cu motorul de 1.1 il las in ceata cu seatul meu din 1900 toamna. Nu e tot aia.
Tehnic e ca peugeot 106 din cate stiu, se pare ca nu-s masini rele. E destul de fiabil (motorul), silentios si economic, chiar daca nu e o racheta pe roti.
Suzuki e ala cu 16V sau 8V? Motorul 16V e destul de agresiv, insa cel de 8V e destul de cumintel. Eu am gasit unul din 99, fara climatizare, 1600€ insa nu prea mi-a placut, e mai lent decat masina pe care o am acum.
Robert31577
Swift -ul e cel cu 8V. Oricum m-am hotarat pe Citroen (dupa ce am luat in considerare si varianta Logan). Sper sa nu regret.
sandman
felicitari, ai luat optiunea corecta. sa ne mai zici pareri despre masina.
James Kilowatt
Sa-l stapanesti sanatos! :cheers: Si sa ne zici si noua cum merge, ca e o optiune interesanta pentru un sh smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.