Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Nou record Guiness Book pt cea mai lunga parada de masini Subaru
Masini.ro Forum > Masini.ro > News/Noutati
f1anatic
362 cred ca este recordul; pe care l-am stabilit cu vreo 20 de masini in plus fata de cel vechi.


Fishbone si F1anatic, reprezentind doar membrii neposesori de Subaru al site-ului www.masini.ro si bineinteles comunitatea mica dar a dracu' a celor din Mid-Western USA cu Legacy GT, planuind o spargere, in mijlocul imaginii (sapca & tricou albastru amindoi)
f1anatic
Am stabilit de cu seara cu amicul fishbone sa ne intilnim la ora 0650. Asta a fost pre-intilnirea la pre-intilnirea la pre-intilnirea dinaintea intilnirii. La 7 ne intilneam cu amicii mei locali (vreo 12). La 730 ne inilineam cu amicii regionali (vreo 80). La 8 trecute de vreo 20 de minute ajungeam la bilciul asta.

Parada a fost cu evenimente, 7 masini busindu-se si creind un blocaj rutier de 362 de masini timp de vreo 20 de minute.

Masinile de politie sint reale; donate de Subaru of America oraselului Itasca.

Oarecum dezamagit. Ultima mea excursie organizata asta prima-vara a adunat 36 de masini; cea din vara lui 2008 a avut 34. Deci am 10% din mass-appeal-ul national al firmei Subaru.

Impreuna cu gasca de mea de organizatori ne-am dus drept la managerul regional; ne-am legitimat frumos si cum (eu) am numele publicat in revista (si mai comunicasem cu gagiul asta in e-mail de doua ori dar nu m-am prins initial ca el este - el m-a recunoscut duh) am stat de vorba despre excursia pe care o planuim pt August cu cluburile locale. Sugestia lui - da-ne un e-mail cu detalii: vom incerca sa va ajutam. Dupa care ne-a lasat sa folosim sistemul audio si sa organizam masinile pe grupe: forester; legacy & outback etc si sa putem face poze mono-model.

Subaru of America a donat 15 dolari pt fiecare masina participanta la 2 societati caritabile locale.
f1anatic
Poza cu interiorul este din masina de politie. Banuiesc ca telecomanda aia este pt luminile de OZN.

In prima poza am spus de ce Fishbone si F1anatic statea de vorba. Pusesem ochii pe masinile de politie.
f1anatic
E clar ca amindoi pusesem ochii pe STI-urile de politie - care oricum erau mai lente ca noi: luru surprinzator: intre masina lui fishbone si a mea singurele diferente mecanice: transmisia. In rest aceleasi frine, acelasi intercooler; acelasi stage 2; acelasi accessport; acelasi everything.

Alex-F1
Impresionant frate....bravo again!!!!! yes.gif Asta creca poate fi trecut la capitolul "only in America"!!! Mai sunt si alte recorduri de astea de masini de acelasi fel (marca), adunate la un loc? rolleyes.gif Da' ce beti voi acolo, bere fara alcool? whistling.gif Arata-ne si noua unde e masina ta in poza! biggrin.gif Da' masinile alea 7 cum naiba s-au busit, a facut unu (sau mai multi) smecherii in coloana sau cum? confused.gif
f1anatic














Wirelessly posted (my anti-crackberry: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows CE; PPC; 320x320) Opera VZW:SCH-i770)

the outback that hit the tribeca was not the cause of the hold up in the beginning of the parade. That accident happened further into the parade, towards the middle to back. Everyone involved is ok. a non-subaru ended up in the mix, causing some confusion, and the outback ended up munching on the Tribeca's hind quarters.

According to Itasca PD; The hold for 15 min was caused when some one made a wrong turn and several cars followed. They had to be corralled and brought back to the proper rout.
f1anatic
ultimele ca ce e mult strica.

Masina este un Subaru 360 van; model 1971
f1anatic
As avea si video, dar pe urma or sa vrea unii de pe site sa se dea colegi cu mine cind de fapt eu imi aleg singur colegii. In special in acest caz.

Ce am uitat sa spun mai devreme: in timp ce stateam in masina si asteptam sa ne miscam - nivelul poluarii sonore si cu noxe a crescut de incepusem sa tusesc. Va dati seama ca majoritatea eram cu modificari la motor mai ...putin acceptabile de producator. Partea frumoasa este ca cel din urma mea a mers foarte incet. Partea frumoasa a fost ca la un moment dat pe mine m-a oprit la o curba (in timpul paradei) politia, ca sa las niste amariti sa treaca, la o intersectie. Asta s-a intimplat chiar la a doua curba...dupa care...timp de vreo 4-5 minute, am putut manevra in liniste la viteze duble triple, ca sa ajung restul convoiului. De altfel, cind s-a produs accidentul povestit mai sus, ajunsesem din urma convoiul, si apoi pina au venit ceilalti in urma mea a trecut vreo 2-3 minute bune. Nu stiu in ce masura au putut ceilalti, dar eu m-am si "distrat".

Dupa parada si bilci, am mers si noi sa mincam ca tot omul. Nu vreau sa zic ca jumatate de parcare...dar un sfert tot ne-am dus...cu totii intr-un loc. In asa hal am fost de multi (si bineinteles ca acum nu mai eram pusi frumos pe o banda) incit in fata mea si in spatele meu, nu vedeam decit Subaru...si autostrada avea 6 benzi pe sens. A fost fascinant cum am luat rampa de iesire de pe autostrada...cum am incaput cite 3-4 pe rampa aia de 1.5 masini latime mi-e neclar...dar lasati in voia noastra, nimeni nu s-a busit cu nimeni si ne intreceam in politeturi. In timp ce luam masa, a aparut si politia, ca sa coordineze trafiucul pt ca continuau sa vina Subaru.

Gata.

Pozele cu link © My True Subaru Colleagues and Friends
Pozele atasate © f1anatic
James Kilowatt
QUOTE (f1anatic @ Jul 11 2009, 07:56 PM) *
362 cred ca este recordul; pe care l-am stabilit cu vreo 20 de masini in plus fata de cel vechi.


I-ati luat pe aia cu Sandero cu 7 (sapte) masini teehee.gif Insa aia eram monomodel, nu monomarca...
andrei5130
Nu pot sa zic dacat ca va invidiez...
f1anatic
QUOTE (andrei5130 @ Jul 12 2009, 10:04 AM) *
Nu pot sa zic dacat ca va invidiez...


Gaseam normal sa ne (si) feliciti...
pista
CITAT(f1anatic @ Jul 12 2009, 07:23 PM) *
CITAT(andrei5130 @ Jul 12 2009, 10:04 AM) *
Nu pot sa zic dacat ca va invidiez...


Gaseam normal sa ne (si) feliciti...

Poate a fost la la fel de impresionat ca si tine referitor la o alta intalnire: smile.gif
CITAT(f1anatic @ Feb 3 2009, 02:49 PM) *
Superbe. Gelos.


P.S. te felicit pentru aceasta megaintalnire.
Cred ca nu e drept sa astepti mai mult de la altii decat oferi.

G e o r g e
felicitari ... o super reusita wink.gif thumbsup.gif
Rebel
Impresionant. Sincere felicitari!

Din cate am citit (de ex. aici) , stiu ca Subaru of America a facut cunoscut in presa chestia asta si a donat unei fundatii cate $15 dolari pentru fiecare masina care a fost prezenta la eveniment.

Oricum foarte frumos.
G e o r g e
acum ca m-am uitat mai bine la poze v-am gasit masinile , a ta si a lui fishbone . a 5-a si a 6-a.
yeotamara97
Will come callin' out at the mess you've made cabinet refacing chattanooga
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.