Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme Bulgaria
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
Daniumfcv
Va salut

Mentionez de la inceput ca am citit tot ce se putea despre calatoriile voastre prin lume ca sa nu inceapa modii sa ma ia la suturi smile.gif

Si mai mentionez ca nu am aflat tot ce ma interesa!



Vreau sa stiu daca in Bulgaria se mai practica furturi de persoane pentru rinichi si cele .. daca sunt radare multe si cum te descurci cu ele.. si cum faceti voi cand treceti prin bulgaria.. daca respectati anumite reguli sau nu!


Eu in agust poate ma duc in turcia cu masina.. insa cum persoana cu care merg pleaca cu avionul pe un proiect se poate sa ma duc singur!
AZAZEL
dom'le si eu am avut astfel de temeri si nu am patit nimic si am transitat bulgaria anul trecut in drum spre grecia iar acum doi ani am fost la ei la nisipurile aurii pt 7 zile.
politisii sunt ca la noi sau mai rau ca la noi , adica f spagari.
getodac
Desi am auzit multe povesti urate despre bulgaria, inclusiv stiri la TV, de fiecare data cand am fost nu mi s-a intamplat nimic rau, nu am fost nici talharit, nici masina nu mi-a fost sparta sau furata.
Daca doar tranzitezi Bulgaria cu atat mai putin poti avea probleme atata timp cat respecti legii lor si regulile de circulatie. Calatorie placuta thumbsup.gif
M A R I A N
Nici eu n-am patit niciodata nimic in Bulgaria. E adevarat ca am mers in lunile de vara cand e trafic intens si numai ziua pe traseele clasice spre Grecia si Turcia.
M-a prins de 2 ori radarul pana acum (recunosc, aveam viteza) si am scos din buzunar, ca tot romanul, sume modice pentru rezolvarea problemelor.
AZAZEL
eee, eu am scos tot de doua ori bani din buzunar insa o data 20 de euro si apoi 10.
nu e chiar modic.
Tarabostes
Ca sa scapi de griji (inutile daca vrei si parerea mea) incearca sa opresti cat mai putin si sa mergi pe cat se poate legal (adica ceva atentie in localitati si in zona limitarilor bruste de viteza).
Vezi ca am un post cu o varianta scurta de tranzitat Bulgaria spre Turcia.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.