Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Dacia SUV
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia > Logan Berlina/MCV/Pick-up
marius68582
Primele poze au inceput sa apara.
In stilul obisnuit, pare o masina robusta, dar mie mi se pare ca seamana prea mult a masina japoneza. Parca are ceva din Nissan, nu din Renault.
22nst
Mie chiar imi place acest model de SUV Dacia!

Spatele aduce a Pathfinder smile.gif
RUE
daca in 15 000 euro va avea disesl, AC automat, 4x4 si va scaa de aerul ala de incomplet si ieftin al daciei o sa se vanda f bine in gama lui acest SUV.
laurentiu
Mie nu prea imi place. Cel putin partea din fata arata naspa.
Intr-un fel e normal sa aminteasca de SUV-urile Nissan, pentru ca Renault Koleos se incadreaza in designul tipic Renault. Nu puteau sa faca la fel si cu Dacia, iar Dacia oferind o calitate inferioara lui Renault, francezii nu doreau ca imaginea lui Renault sa aiba in vreun fel de suferit. Acest lucru nu se aplica si la Nissan si din cauza asta cred ca Dacia SUV nu seamana cu vreun Renault. smile.gif
HalbaSus
din cate stiu eu nu are (cel putin momentan) varianta 4x4... deci e un fel de "suv cu tractiune fata".
22nst
Motoare:

QUOTE
Cu o platformă tehnică preluată de la Nissan, noua Dacia SUV nu are încă un nume, precum se poate vedea și în poze, unde lipsește inscripția de pe capota portbagajului. Aici însă putem specula, de la Duster până la Steppe sau orice altă denumire e posibilă. În ceea ce privește motorizările, precum spuneam și aici, motorizările sigure vor fi 1,6 16v de 105 CP și 1,5 dci de 85 CP. Însă nu este exclus să vedem și 1,6 de 90 CP, 1,5 dci de 105 CP sau chiar 1,9 dci de 130 CP și 1,6 de 128 CP.
22nst
Analizata mai bine, din fata aduce cu Subaru Forester biggrin.gif
StefanVVTi
Mie mi se pare un X-Trail nasol...
DRAGOS
Mi se pare ok. N-a vazut-o tata...dar cred ca o sa-i placa laugh.gif
FwoRD
arata binisor.. dar motorizarile mi se par cam slabute pentru un SUV.. in rest am o vaga impresie ca or sa se vanda bine..

Astept de la viitorii proprietari de Dacia SUV sa nu isi insuseasca impresiile de X5 si Q7 mult prea prezente in trafic..
SorynZ
da.. arata binisor pentru primul model SUV. sa vedem motorizarile si echiparile pe foaie si in realitate!! rolleyes.gif

QUOTE (FwoRD @ Jul 4 2009, 12:26 AM) *
Astept de la viitorii proprietari de Dacia SUV sa nu isi insuseasca impresiile de X5 si Q7 mult prea prezente in trafic..

chiar crezi ca n-o sa se intample? n-ai vazut curentu' "logan"? mi-e frica sa nu fie la fel si cu asta.. unsure.gif
FwoRD
QUOTE (SorynZ @ Jul 4 2009, 08:17 PM) *
da.. arata binisor pentru primul model SUV. sa vedem motorizarile si echiparile pe foaie si in realitate!! rolleyes.gif

QUOTE (FwoRD @ Jul 4 2009, 12:26 AM) *
Astept de la viitorii proprietari de Dacia SUV sa nu isi insuseasca impresiile de X5 si Q7 mult prea prezente in trafic..

chiar crezi ca n-o sa se intample? n-ai vazut curentu' "logan"? mi-e frica sa nu fie la fel si cu asta.. unsure.gif


speram.. sa nu ..
laurentiu
Motorul de 1.6 90 CP nu are ce cauta sub capota pentru ca e prea slab pentru un 4x4. Plus ca va consuma destul de mult. Cred ca 1.5 dci 105 CP ar fi cel mai bun compromis intre putere, performante si pret.
RobertRFG
Ceva luat dupa un site.......


Bara navigare: Dacia SUV homepage >> Eticheta "kanjara"
Kanjara: numele oficial al Dacia SUV
Filed under Stiri si noutati Dacia SUV

Parca pentru a pacali putin fanii, Dacia a anuntat ca numele oficial al modelului sau SUV se va numi Kanjara si a anunta ca va fi disponibil si in versiunea cu 7 locuri, mai lunga cu 20 cm. Despre pret se zvoneste ca se va situa in jurul valorii de 18.000 EUR in Franta si ne vom putea juca cu motorizari de 1.6 100 CP si 2 L 140 CP pe benzina plus doua diesel-uri de 1.9 si 130 CP si 1.6 si 110 CP, suficiente pentru a motoriza Kanjara, un SUV cu o greutate sub 1500 kg.

Urmatoarele informatii si o eventuala lansare le asteptam la salonul auto de la Frankfurt.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.