Help - Search - Members - Calendar
Full Version: hai la Sulina in august !
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
vali44
In cursul lunii august intentionez impreuna cu cativa prieteni sa merg la Sulina . Am luat deja legatura cu cineva care sa ne gaseasca si cazare la localnici , sa rezolve si o partida de pescuit de cateva zile . De asemeni incerc sa rezolv si problema parcarii in siguranta a masinilor , am o promisiune la o unitate militara in Tulcea . Hai sa vedem ce iese ...
T u d o r
Daca o programezi mai spre sfarsitul lui septembrie ar fi minunat. In august e concediul "de familie" si in plus pestele se prinde cam din septembrie pana prin octombrie.

Ar fi frumos.
guerilla
daca nu e in week-end-ul 7-12 august as merge cu placere. thumbsup.gif
vali44
QUOTE ( T u d o r @ Jul 2 2009, 07:54 PM) *
Daca o programezi mai spre sfarsitul lui septembrie ar fi minunat. In august e concediul "de familie" si in plus pestele se prinde cam din septembrie pana prin octombrie.

Ar fi frumos.

Tudor , sunt insurat ... si e profesoara , deci e imposibil in septembrie .
T u d o r
La Guerilla weekendul tine 5 zile. teehee.gif Pai si de munci cand mai muncim bre? laugh.gif

Vali, mai baga detalii. Cat, unde, cum, etc. biggrin.gif Macar sa fie in primele zile de august.
guerilla
tudore, ala e we prelungit ca ma duc la concert U2 la Zagreb biggrin.gif
T u d o r
Nu s-a brodit bine, intre 22 si 29 ne gaseai pe acolo. biggrin.gif
StefanVVTi
Pfaaa, daca sunt in zona Focsani si nu plec la Craiova, cu siguranta o sa vin cu tata 2 zile la un pescuit "ca la carte"! biggrin.gif
vali44
QUOTE ( T u d o r @ Jul 2 2009, 09:39 PM) *
La Guerilla weekendul tine 5 zile. teehee.gif Pai si de munci cand mai muncim bre? laugh.gif

Vali, mai baga detalii. Cat, unde, cum, etc. biggrin.gif Macar sa fie in primele zile de august.

Tudor , nu este nimic *batut in cuie* ... vom stabili impreuna , in principiu este buna data de 18 august deoarece primesc *ajutorul financiar* de la MApN si imi achit *darile* , apoi cu ce mai ramane vin in vacanta 36182451.gif 36182451.gif 36182451.gif ....
Am dat ca idee data de 18 deoarece este marti si este prima zi in care circula nava-pasager de la Tulcea la Sulina . Ramane in studiu ...
Fane , tu nu poti veni decat cu *taticul* ??? ti-e frica de sirene ???
Tibinel pe unde este , nu vrea sa vina cu noi ?
vali44
Sambata , 15 august , la ora 13.30 nava-pasager pleaca din Tulcea catre Sulina ... suntem 3 familii , doua de olteni tongue.gif si una de moldoveni whistling.gif ... daca cineva mai este doritor , il asteptam ... poate vom reusi sa rescriem Miorita ... 36182451.gif
James Kilowatt
Mai copiii, oare ce se poate face/vedea in delta asa, cam in luna septembrie? Sa zicem ca nu prea sunt mare pescar, relatia mea cu pestele e mai degraba cu furculita decat cu undita, prefer mai degraba mujdeiu' decat ramele biggrin.gif .
Da' niste plimbari cu barca si sushi proaspat nu m-ar deranja. Desi am fost zeci de ani la o aruncatura de batz de delta, n-am mai calcat pe acolo de 30 ani si tare m-ar bate un gand, pana nu pune careva un gard de jur imprejur si niste bodyguarzi la intrare ninja.gif
getodac
Chiar aseara la pro tv a fost un reportaj care practic este raspunsul la inrebarile tale smile.gif
Uite aici: thumbsup.gif
http://stirileprotv.ro/stiri/timp-liber/pa...n-concediu.html
James Kilowatt
Revenim la atac.... deci, intrebare concreta, stie cineva cum se poate ajunge de la Tulcea/Murghiol la sf. Gheorghe, vara asta? Siteul Navromului e muci, iar pe cele ale SRL-urilor ba nu mai asigura trasnport pe ruta asta, ba nu mai sunt la zi din 1907...

Io intentionez sa fiu pe meleagul respectiv 19-21 August, poate mai sunt amatori... Punem de-o liniuta cu barci, pe aerodroamele de hidroavioane din zona... whistling.gif
Christy
O sa fiu prezent la sulina pe 15 august, de ziua marinei.
carsdeal
Hai in Sulina in august..2013, o noua provocare si iesire, relaxare si soare si distractie, ar fi frumos..biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.