Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Service particular? SAU Service reprezentanta? ...care mi-l sugerati?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
ktynk
Aud diferite pareri impartite ce-i drept ...cum ca service-ul de la reprezentanta e mai bun ca e specializat pe marca masinii(oricum trebuie sa sari cu banuti...ca asa e la noi) ...si pareri despre service-ul particular unde cica s-ar ocupa mai bine de masina ca sa te aiba client.
Drept va zic ... eu am luat teapa la cel particular...si stau si ma gandesc daca sa ma duc la unul de la reprezentanta.

Voi ce alegeti de obicei cand vine vorba de masina voastra? drive.gif
FAR EASTERN
Depinde ce ai de facut... un ulei de motor si niste filtre, daca ai cum, le poti schimba si tu asa ca un atelier privat nu ar trebui sa fie o problema, atat timp cat pui pe masina ce trebuie.
Insa cand vine vorba de chestii mai complicate si care necesita specializare si utilaje... e de preferat reprezentanta. Sau un service autorizat. Adica mare, nu garajul vecinului de cartier...
buyelectro
QUOTE (ktynk @ Jul 2 2009, 04:20 PM) *
Aud diferite pareri impartite ce-i drept ...cum ca service-ul de la reprezentanta e mai bun ca e specializat pe marca masinii(oricum trebuie sa sari cu banuti...ca asa e la noi) ...si pareri despre service-ul particular unde cica s-ar ocupa mai bine de masina ca sa te aiba client.
Drept va zic ... eu am luat teapa la cel particular...si stau si ma gandesc daca sa ma duc la unul de la reprezentanta.

Voi ce alegeti de obicei cand vine vorba de masina voastra? drive.gif

Eu am fost cu o dacie Break acum vreo 2-3 ani care era masina de firma la dacoserv ala din militari am platit destul de scump reparatia dar sincer sa fiu a meritat. Ca si mecanic e unul mic de inaltime foarte priceput pe acolo care iti face masina boboc pentru altii de acolo nu garantez.
NGZ
ktink, nu mi-o lua in nume de rau, da' macar in titluri sa incercam sa respectam gramatica.
Corect ar fi fost "pe care mi-l sugerati ?"

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.