Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ESPERO 1,8-pareri...
Masini.ro Forum > Service/Reparatii & Tuning > Tuning > Engine
IONUT3
mi-am luat un espero din 1997, noiembrie. am mai avut un cielo executiv din 2000. deocamdata sunt multumit de espero si mi se pare peste cielo cam la toate capitolele. un consum insa nu i-am facut. ma intereseaza ce pareri aveti despre modelul asta de masina. ma refer aici la cei care au avut, au sau au condus espero. al meu are motor de 1,8 cmc, full options, 120000 km, arata foarte bine, interior impecabil, la fel si exterior, functioneaza totul ca la carte si am dat 4000 de euro pe el.
ma gandeam sa-i umblu putin la putere dar nu sunt foarte convins ca un chip tunning poate ajuta foarte mult. mai degraba ma gandesc la modificari la admisie si evacuare. eventual o turbosuflanta.
o instalatie de gpl ii poate afecta drastic performantele si motorul?
astept opiniile voastre.
cristianc
Stiu ca anumite piese ale motorului de 1,8 sunt mai scumpe de cat la motorul de 1,6.
Caragheorghiev30752
Eu am avut Espero. Parerea mea ca e o masina OK cu 2 exceptii:
1. Tabla e mult prea subtire(podeaua)
2. Consum exagerat de mare pt puterea care o dezvolta.
Decat sa-i modifici motorul, mai bine cauta un motor gata facut de la OPEL (2l turbo 16 V) de pe Vectra sau Calibra. e mult mai sigur ca va functiona din prima
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.