Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Noul Lexus RX450h
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Lexus
nku
Va invit aici sa va spuneti parerea despre noul model Lexus RX450h. Aceasta masina a fost lansata in Romania in urma cu cateva saptamani si beneficiaza de un system integral hibrid. Concurentii directi sunt BMW X5 si Mercedes ML

Prezentarea masinii
andreistn

Eu zic ca Lexus are mai mult stil si plus ca motorul este mai fiabil si mai economic thumbsup.gif
Otto73
QUOTE (andreistn @ Oct 30 2009, 01:33 PM) *
motorul este mai fiabil si mai economic thumbsup.gif

totul e relativ
Rares29194
QUOTE (nku @ Jun 29 2009, 01:02 PM) *
Va invit aici sa va spuneti parerea despre noul model Lexus RX450h. Aceasta masina a fost lansata in Romania in urma cu cateva saptamani si beneficiaza de un system integral hibrid. Concurentii directi sunt BMW X5 si Mercedes ML

Prezentarea masinii


Am avut ocazia sa ma urc in masina... E senzationala. Daca ai 60-70.000 euro sa dai pe ea, merita. Stiu ce inseamna Lexus. Mie insa mi se pare mare si m-ar bucura daca ar scoate si un model mai mic, concurent cu Q5 / X3 / XC 60. Nu inteleg de ce e nevoie de masini din ce in ce mai mari, in conditiile in care in trafic sunt din ce in ce mai multe. Pot sa imi explic doar prin nevoia de a vinde americanilor, care nu concept altceva decat "mare".

Calitatea materialului si a designului e fenomenala. Imi place masina pentru ca nu are nimic gen bling-bling, care ar da apa la moara celor cu nevoi de show-off. Sunt curios insa cum e prin noroaie, ca pe drum pare a fi ok, adica ii dai talpa si se simte.
Toyxen
QUOTE (Rares29194 @ Nov 8 2009, 06:14 PM) *
Calitatea materialului si a designului e fenomenala. Imi place masina pentru ca nu are nimic gen bling-bling, care ar da apa la moara celor cu nevoi de show-off. Sunt curios insa cum e prin noroaie, ca pe drum pare a fi ok, adica ii dai talpa si se simte.



Nu cred ca are ce cauta prin noroaie o astfel de masina. Nu a fost conceputa si nici echipa sa faca fata la asa ceva. on road , 450h este o masina senzationala pe care as vrea sa o conduc candva.

In pretul acela as lua insa in considerara TLC V8 care are si capacitati of road.
Draivaru
Salut all! Sunt nou pe forum.
In legatura cu RX450h am inteles ca motoarele electrice se reincarca atunci cand motorul pe benzina este pus in functiune (va rog sa ma corectati daca gresesc)...
Ce se intampla daca pe o perioada mai mare de timp folosesti numai motoarele electrice (din cate stiu cu acestea motoarele electrice poti atinge o viteza de 60km/h); de exemplu in traficul din Bucuresti... la un moment dat se vor descarca bateriile...
Cum se vor reincarca??? O sa fi nevoit tu sa pui in functiune motorul pe benzina pt a se reincarca? Sau singure il vor pune in functiune?? Sau cum altfel?

PS: Va rog sa ma corectati daca am dat niste informatii gresite.

Numai bine PEACE!
22nst
Bateria se incarca si atunci cand pui frana si cand nu apesi pe acceleratie si masina "curge". Capteaza energia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.