Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ferrari in flacari
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ferrari
redbyst
Salut.
O problema veche a masinilor ferrari era aceea ca acestea luau foc la un impact mai puternic, problema care a fost remediata pe parcursul anilor.
Insa de cativa ani a aparut o problema si mai grava pe care cei de la ferrari nu vor sa o recunoasca, aceea ca noile modele (de prin 2000 in coace) au inceput sa ia foc pur si simplu in timp ce sunt conduse in conditii normale.
Cautand pe net am vazut ca sunt din ce in ce mai multe cazuri iar pt mine ingrijorator este ca modelul 612 al carui fan sunt are deja 3cazuri recente.

Ce se intampla?
voi ce parere avetzi?
klm
Ai bani sa-ti cumperi 612 si de aia esti ingrijorat?!
Diesel
Explicatie Top Gear: asta e toata idea supercar-urilor, sa uimeasca audienta, sa fie rapide, sa fie incomode, sa nu fie practice si sa se strice des biggrin.gif
redbyst
QUOTE (klm @ Jun 26 2009, 01:33 PM) *
Ai bani sa-ti cumperi 612 si de aia esti ingrijorat?!

esti off topic! decat sa fi postat mai bine te duceai la buda! banned.gif
cod
QUOTE (redbyst @ Jun 26 2009, 05:54 PM) *
QUOTE (klm @ Jun 26 2009, 01:33 PM) *
Ai bani sa-ti cumperi 612 si de aia esti ingrijorat?!

esti off topic! decat sa fi postat mai bine te duceai la buda! banned.gif


KLM, ti-a spus-o. Nu mai poti sa faci un come-back dupa o astfel de replica bine documentata si la obiect.

Oricum, pentru a nu fi off-topic: si pe mine ma ingrijoreaza ca masini muuult mai scumpe decat imi voi permite eu vre-odata nu sunt foarte fiabile.
marius68582
Die fast and leave a beautiful body behind !


Sau...io cred ca iau foc pentru ca sunt prea aproape de focul pe care zeii l-au dat muritorilor.
klm
CITAT(redbyst @ Jun 26 2009, 05:54 PM) *
esti off topic! decat sa fi postat mai bine te duceai la buda! banned.gif

Am fost, si cand m-am intors mi-am zis sa postez ceva pe un topic inutil, am reusit?
Totusi ti s-a parut ca sunt off-topic asa ca da-mi voie sa-ti raspund... sau mai bine zis sa-ti arat unde ti-ai raspuns singur la intrebare:
CITAT(redbyst @ Jun 26 2009, 04:18 PM) *
au inceput sa ia foc

de aia sunt in flacari.
Pff!
redbyst
LA DOAR 3 LUNI DE LA LANSARE noul model 458 italia a fost rechemat in service deoarece au luat foc 10 bucati.
Diesel
La cat de rapide sunt, ar fi si cazul sa ia foc biggrin.gif
drabisan
Daca ia foc un 458 - PERFECT! Imi iau si eu una d'aia!
Pretul o sa fie bun si o sa pot sa ma dau mare ca am asa ceva! Cind o sa ma intrebe cineva si o sa-i zic ca am un 458 in garaj...Detaliile sint minore...

Aia de le-a luat foc or avea casco?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.