Am un Espero, stiti cu totii cred rolleyes.gif , si am zis sa ma duc sa-mi iau un cd-player, ca aveam un radio cass daewoo pe el, si am zis sa ma modernizez un pic...asa ca m-am dus in Metro si mi-am luat un Sony Xplode, nu mai stiu exact modelul...era cu egalizator, cu intrare aux, mp3, wma, radio, rds, etc...in fine, era misto. Am dat 350ron pe el.
Cand am ajuns acasa, il pun la masina si constat ca avea "performante" de putere a sunetului cam slabe...intr-un cuvant se auzea cam incet pentru ceea ce asteptam eu de la un cd-player la banii astia smile.gif) ...asa ca, merg din nou la shopping, cheltui alti bani.
Ma duc la un magazin specializat, chiar nu-i mai stiu numele...si ii zic lu nenea ala de acolo :vreau si eu un radio-cd de masina, dar sa se auda frate...ca mi-am luat un xplode bla bla bla...si omu mi-a zis de ce suma dispun ... aveam atunci 400 ron pregatiti pentru asa ceva. Si omu' mi-a zis : uite la banii astia am un kenwood, un pionner, un sony, etc...dar fie vorba intre noi : nu merita banii...platesti mai mult firma - in concluzie se aud slab.
Si mi-a dat un Vieta cu mp3, aux, 4x50w, etc...si mi-a zis omu : asta rupe frate. Am dat pana in 400 ron pe el...
Am zis sa-mi iau si niste difuzoare calumea...si mi-am luat niste difuzoare JBL, 200 si ceva de watti fiecare, in fine...am dat pana in 150 ron pe ele. Deh, am cheltuit cam mult... teehee.gif
Cand am ajuns acasa, si am montat chestiile pe masina, am ramas surprins de radio-cd -ul asta. Avea bass puternic, putere in sunet... fidelitate la volum spre maxim... tot ce nu am vazut la sony am vazut la asta. Probabil ca un sony de performantele lu' asta consta dublu...probabil, nu stiu.
Si sunt foarte multumit de el. Xplode-ul l-am dat cadou unui frate...
Voi ce radio-cd-uri sau radio-cass-uri aveti pe masina? ce boxe? subwoofer aveti? amplificatoare, ceva?