Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Michael Schumacher este Top Gear STIG !
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
f1anatic
http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/8111984.stm

De ce oare a fost facut public acest lucru ? Avea Top Gear nevoie de publicitate ? Avea Michael nevoie de publicitate ? Cine va fi STIG de acum inainte. Va ramine STIGmacher ? Va fi inlocuit ? Oricum stim ca sint mai multi STIG; Michael nu putea fi si STIG si sa concureze pt Ferrari pina in 2006. Nu cred ca era timp. Poate Michael nici nu este STIG si e doar imbracat ca STIG si prezentat ca efect. Nu stu dar intr-adevar nu ma asteptam: nu la Michael - ma gindeam la un fost pilot de F1 sau FIA GT dar nu la Schumi. Bravo oricum. Trebuie vazut episodul. In State inca nu a aparut - e lunea pe BBC - poate miine.
Diesel
Asta e raspunsul producatorilor la speculatiile de acum cateva luni. Cu ceva vreme in urma a aparut peste tot in presa ca Ben Collins s-ar fi laudat ca e White Stig. Mai multe detalii aici http://en.wikipedia.org/wiki/The_Stig

E amuzant, maine o sa vad tot episodul.
pmhoria
Aici spune ca primul Stig a fost Perry McCarthy.. deci clar au fost mai multi. Oricum e fain momentul in care-si da jos casca... de nota 10. thumbsup.gif
G e o r g e
e fake ... am vazut si eu episodul acum . nu ar fi avut voie altcineva sa conduca FXX ul wink.gif simple as that.
Oana
foarte tare. nu mi-a trecut nicio secunda prin cap ca ar putea fi michael. oricum, daca este adevarat, cred ca a preluat rolul dupa ce a plecat din f1...
T u d o r
E vrajeala pentru publicitate. Nu are cum sa fie Michael.
Oana
asa cum a spus si f1anatic... care dintre ei crezi tu ca avea nevoie de publicitate?
AZAZEL
din ce stiu eu , in trecut stig era desconspirat de altii iar acum este pt prima data cand stig isi scoate casca de pe cap ca sa-l vada publicul.
de ce ar face cei de la top gear asa ceva? si-au schimbat politica si acum identitatea lui stig nu va mai fi tinuta secret ?!

cred ca emisiunea celor de la top gear era in amortzeala. cica si bugetele le-au fost micsorate samd.

oamenii aveau nevoie de o gura de oxigen si ce anume ar atrage atentia f mult asupra lor daca nu desconsiprarea identitatii lui stig! iar cum MS are un capital de imagine...
T u d o r
Toata lumea din showbiz are nevoie de publicitate. iti imaginezi Oana ce impact a avut stirea asta. smile.gif
rembrandt
QUOTE (AZAZEL @ Jun 22 2009, 11:28 AM) *
din ce stiu eu , in trecut stig era desconspirat de altii iar acum este pt prima data cand stig isi scoate casca de pe cap ca sa-l vada publicul.
de ce ar face cei de la top gear asa ceva? si-au schimbat politica si acum identitatea lui stig nu va mai fi tinuta secret ?!

cred ca emisiunea celor de la top gear era in amortzeala. cica si bugetele le-au fost micsorate samd.

oamenii aveau nevoie de o gura de oxigen si ce anume ar atrage atentia f mult asupra lor daca nu desconsiprarea identitatii lui stig! iar cum MS are un capital de imagine...




bugetele productiilor TV au micsorate in intreaga lume, in toate retelele de televiziuni, la toate tipurile de emisiuni, seriale TV etc.

faza cu Schumacher e pur si simplu show si a fost unul de calitate.
Oana
sau poate ca au vrut sa testeze neaparat fxx-ul. si cum numai schumy avea unul...

show-ul a fost de exceptie, iar impactul pe masura. si nu ma mira deloc atata timp cat michael se afla in ecuatie. mi s-a parut senzational cum a reactionat lumea din sala. si aia cu siguranta NU au urlat la comanda...

@tudor, pe de o parte ai dreptate, dar ma gandesc ca o astfel de minciuna le strica imaginea in cazul in care adevarul va iesi la iveala. si adevarul, mai devreme sau mai tarziu, iese la iveala. ori eu cred ca nici bbc-ul si nici michael nu se preteaza/risca (la) asa ceva...
G e o r g e
pentru oana :
QUOTE (G e o r g e @ Jun 22 2009, 12:46 PM) *
e fake ... am vazut si eu episodul acum . nu ar fi avut voie altcineva sa conduca FXX ul wink.gif simple as that.

9er
36182451.gif , am cazut pe jos de ras, ar vrea ei!
Oana
eu nu zic ca el este, dar de ce vi se pare imposibil?
T u d o r
Pai nu e imposibil, doar ca MS e mult prea scump pentru ei si in afara de asta nu cred ca are timp de filmari continue toata saptamana, etc.

Cred ca lasa sa se digere informatia cateva saptamani si apoi vin cu explicatia, cea despre care zicea George. Plus in gestiune pentru ei, ceva notorietate in plus pentru Michael (in cazul in care mai avea nevoie de ea, fiind pe tusa de ceva vreme). Plusuri pe linie. smile.gif
pmhoria
100% nu e MS tot timpul !!
Lui MS i s-a cerut dupa retragere si chiar si inainte sa concureze si o masina de DTM sau una de WRC......si evident a refuzat (nu stiu dece dar mi s-a parut un pic lipsa de fair-play din partea lui).
Deci nu cred ca un job de TV i-ar fi ok. Pana una alta ar putea cumpara toata emisiunea TopGear .. biggrin.gif
Diesel
Dar voi de enternainement ati auzit? de umor britanic? la Top Gear se face misto de orice doar pentru ca e distractiv.

f1anatic, tot tu ai deschis topicul in luna ianuarie, la sfarsitul sezonului 12, http://masini.ro/forum/content/Off-Topic/2...a-BBC-Top-Gear/

eu cred ca faza cu Schumacher este raspunsul producatorilor la evenimentele din ianuarie.
Oana
bravo diesel. eu uitasem ca white stig a aparut dupa deconspirarea celui negru. ceea ce inseamna ca michael putea sa fie fara probleme stig pentru cateva luni...
Diesel
Difuzarea sezonului 12 s-a incheiat la sfarsitul lui 2008, iar ultimele filmari cu White Stig s-au facut prin vara lui 2008. Zvonurile cu Ben Collins au aparut in ianuarie 2009. Ma rog... am mai vazut pe undeva poze in primavara asta in Arabia Saudita cu echipa Top Gear inclusiv Stig.

Anyway, va invit sa urmariti intregul episod (prin orice metoda posibil) mai ales interviul cu Schumacher si incheierea.
Oana
chiar si asa, pe vremea aia era pensionar si avea tot timpul din lume sa faca si asta. iar daca este doar o gluma, a fost una reusita...

doar ce am luat episodul si urmeaza sa-l vad cand ajung acasa.
T u d o r
Pana la urma care episod e asta? A inceput seria 13?

LE: Ok, me stupid. smile.gif Acum se descarca. wink.gif
Oana
foarte bun episodul. acum chiar ma rog sa nu fie el, la cum a condus suzuki ala de la sfarsit biggrin.gif iar interviul nu cred ca putea sa iasa mai bine de atat. am ras cu lacrimi... "what's your name? c'mon... tell us!" laugh.gif
azi mi-am adus aminte, daca nu cumva mi s-au amestecat imaginile in cap, ca stig a fost prezent ieri la cursa de la silverstone. si chiar ma intrebam ce naiba cauta acolo... se pare ca isi facea intrarea.

si tot legat de episodul asta, mi s-a parut foarte interesant ca au vorbit, daca se poate spune asa, despre dacia sandero. am derulat inapoi ca nu-mi venea sa cred. stiti cum e, si reclama negativa tot reclama e...
Diesel
biggrin.gif Oana ai penalizare, s-a facut misto de Sandero timp de un sezon intreg, 10 sau 11. La fiecare sesiune de stiri incepea James May: great news!! the new Dacia Sandero is out... si mai dadea un detaliu stupid.

Prost poate conduce oricine, sa conduci bine e mai greu. FXX-ul nu prea mi s-a parut impins la maxim. Hammerhead luat foarte strans si cam incet laugh.gif

Scurt reminder cu timpii profesionistilor cu Liana: http://www.bbc.co.uk/topgear/show/liana_laps.shtml
STIG 1m 44.4
Nigel Mansell 1m 44.6
Lewis Hamilton 1m 44.7 (wet and oily)
Jenson Button 1m 44.7
Damon Hill 1m 46.3
Mark Webber 1m 47.52 (very wet)

Cred ca atat Hamilton cat si Schumacher ar putea imbunatati timpul.
Oana
recunosc ca la top gear ma uit foarte rar, insa imi cumpar revista in fiecare luna. se pune? dar poate ca ar trebui sa incep sa ma uit la toate sezoanele...

ce masina era aia cu timpul cel mai bun dupa fxx? ca n-am reusit s-o identific.
Diesel
http://en.wikipedia.org/wiki/Gumpert_Apollo versiunea cu 700CP

Acum dezbat cu Tudor turele facute de Stig cu masinile foarte rapide. Majoritatea sunt un pic instabile pe anumite portiuni de circuit. FXX-ul abia a scartait un pic din cauciucuri. Eu cred ca poate fi mai rapid FXX-ul.

Si tot nu pricep de ce a luat interiorul la Hammerhead.

http://www.fastestlaps.com/track1.html
aici apare Caparo T1 cu 1:10.6 trebuie sa caut tura asta sa vad cum e (nu a fost inclusa pe lista oficiala pentru ca nu e masina de strada)
HalbaSus
QUOTE (Diesel @ Jun 23 2009, 12:15 AM) *
Si tot nu pricep de ce a luat interiorul la Hammerhead.


Pentru ca poate smile.gif
In rest intr-adevar foarte tare episodul, in stilul in care ne-au obisnuit ei.
Ahhh... si mie mi se pare ca stig cel adevarat e mai scund si/sau mai gras decat Michael Shumacher. Cel putin asta a fost senzatia mea.
Diesel
Update: Stig este o femeie, bruneta, cam 1.70m, sutien cupa C sau D.

La inceputul episodului de aseara apare in imagini la inceput cu un tricou negru pe care scrie "I am the real Stig" (d-aia am reusit sa etimez si marimea sutienului).
Oana
danica patrick? whistling.gif
Diesel
Corectez, am scris din memorie, se pare ca e roscata smile.gif

Din nou este un episod care merita urmarit. Mai sunt ceva detalii in legatura cu Stig in episod.
Oana
hehe, cu siguranta o sa-l urmaresc. m-am virusat de la episodul trecut...
Diesel
Pentru cei care asteapta cu nerabdare urmatorul sezon de Top Gear am o veste proasta: Stig a fost arestat in Irlanda

36182451.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.