Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Resetare INSP............
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel
florin82141
la asta g stiam cum se face.dar la opelul meu signum( cred ca este ca la vectra ) nu stiu cum se face.stie careva? thumbsup.gif

whistling.gif si inca ceva...filtrul de particule se curata sigur?ca am inteles de la cineva ca in momentul cand palpaie bujia in bord trebuie urmat ciclul de curatare care se gaseste in carte cu instructiuni,bineinteles care intelege germana dry.gif
Watcher
Curatarea filtrului de particule se face dand blana la masina :-)
Serios!
Seri
Pentru resetarea Insp:

1. Contactul oprit.

2. Se apasa butonul de resetat km din bord scurt pana se aprinde ecranul.

3. Se apasa acelasi buton de reset si se mentine asa iar dupa aprox. 3 secunde pe eran o sa apara InSP cu un numar de km.

4. In continuare se tine butonul apasat si concomitent se apasa si padala de frana si se mentin asa.

5. Se pune contactul (se aprind martorii in bord)Se tine in continuare butonul apasat impreuna cu frana pana ce INSP --- apare in bord. Se mentine apasat butonul si pedala de frana pana se schimba ceea ce arata dispay-ul.

6. Dupa aprox. 10 secunde pe display o sa apara numarul maxim de km pana la revizie.

Pentru curatarea filtrului de particule e bine sa mergi o data pe luna cat mai turat, exact cum a spus Watcher.
Ti-am trimis pe PM link pentru manualul in limba engleza.
florin82141

multumesc mult pt link.cat despre resetare este la fel ca la astra g.o sa imi fac un acount si o sa trag si eu manualul.cat despre filtrul de particule la opel mi sa spus ca in momentul cand palpaie bujia in bord trebuie urmat instruciunile de curate din manual. whistling.gif
Watcher
Sigur ca da, poti chiar sa te duci la service sa platesti curatarea, sau un filtru nou.
Noi ti-am spus cum se face ca sa
a) nu se mai infunde
cool.gif mearga motorul bine oricum
c) il 'regenerezi' cand se infunda
thumbsup.gif
florin82141
QUOTE (Watcher @ Jun 22 2009, 04:43 PM) *
Sigur ca da, poti chiar sa te duci la service sa platesti curatarea, sau un filtru nou.
Noi ti-am spus cum se face ca sa
a) nu se mai infunde
cool.gif mearga motorul bine oricum
c) il 'regenerezi' cand se infunda
thumbsup.gif

cum sa schimbe filtrul...... verymad.gif teehee.gif acuma am gasit si eu in manual ce trebuie facut pt curatarea filtrului.vorba ta.....blana tata
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.