Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Tuning SUBARU
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru
bakero
Salutare domnilor!
Cine a umplat pe la masina?Ceva modificari,ce rezultate au dat....
a facut cineva?

eu personal n-am facut nimic,in afara de o finala Prodrive.Poate voi ati facut....
bakero
Nu prea...nu prea...
cred ca sunt majoritari cei cu motoare aspirate,si de aceea nu prea umblati la ele...
G e o r g e
nici eu n-am facut nimic la ea ... inca >:) whistling.gif
vlademir
Nu umblu si nu am sa umblu pentru ca:
- nu am timp;
-nu am bani pentru asa ceva;
- se misca f.bine pentru ce am eu nevoie;
- nu am pe nimeni in grup care sa fi facut asa ceva;
- e in garantie;
- mi-e frica sa nu o dau in gard daca o tunez prea tare.

Adaugati si formatia umanista a pregatirii mele si veti avea imaginea unui om bland si temator.
Deci, un NU hotarat tuningului. (pe viitor poate un MDA la fel de hotarat).
bakero
A avea o masina puternica nu insemna ca tre' sa mergi ca un pilot scapat de pe circuit.
mi se pare foarte misto sa mergi elegant cu 60,si sa stii ca in orice clipa,oricand vrei ,daca apesi putin pedala micul tau subaru modificat te se va arunca in fata cu o brutalitate tipica japonezelor dopate....asta in cazul in care i-ai facut ceva ca lumea si serios care sare de 320 cai...

nimic nu mi se pare mai misto ca treaba asta....in special un forester brutal,care nu iese in evidenta cu nimic,insa,facandu-i ce trebuie papa "suta la ora" in 4-5 sec....e ceva marfa....rau de tot!
vlademir
Adevarul e ca Outbackul nu are mai nimic, in afara de nasul de pe capota, care sa avertizeze pe ceilalti ca alerga de fapt ca un apucat. Are un design de masina de familie, doar farurile ce sunt mai agresive.
De multe ori am avut placerea, mai ales in zonele moldave, sa electrocutez diversi participanti la trafic cu o depasire in viteza, neasteptata pentru ei. Dar recunosc ca nu dispar imediat din campul lor vizual, stau cat sa poata descifra marca masinii (de sigla cu stelute oricum nu stie mai nimeni - ma intreaba des lumea ce fel de masina coreeana este aceasta).
(si iar vom fi luati la tura ca suntem laudarosi, imi cer scuze anticipat si cu umilinta)
bakero
Cine stie stie biggrin.gif
eu cu foresterul aspirat nu pot sa fac prea multe...decat niste TDi-uri...asta pana o sa-mi iau 2.5 turbo,dup-aia mai discutam.stiu deja ce-o sa-i fac,stiu exact ce-o sa pun pe el,si stiu ca in final va avea pe 350 CP si cuplu pe 400 Nm....
o sa fie negru sau albastru,obligatoriu jante aurii si geamuri negre...
aaa....si o sa-i schimb "masca" de la radiator,o sa-i pun una de forester sti...
nu sunt inca hotarat daca va fii AT sau MT....
la forester-ul meu o sa ma limitez la o evacuare,finala pe care o am si traseul il maresc la 63mm,din inox,las catalizatoarele originale,un filtru de aer ca lumea,o sa schimb bujiile intr-un final,adica o sa ma ocup de chestii d-astea minore....si poate la toamna o resoftare poate ajunge micutul la 170 CP...sa vedem,trebuie sa ma gandesc bine....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.