Help - Search - Members - Calendar
Full Version: hai la teatru
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Filme si Teatru
guerilla
pentru cei care mai merg din cand in cand la teatru dar s-au saturat de piesele din teatrele clasice;
pentru cei care nu merg la teatru ca nu au timp;
pentru cei care nu stiu ce or sa faca "diseara";
si pentru toti ceilalti:

va invit la teatru joi, 18 iunie, ora 20:00,
Spectacol Nocturna
LA SCENA

ROMEO SI JULIETA
de W.Shakespeare

cu:
ANTOANETA COJOCARU – Julieta
SILVIU BERTALAN– Romeo
ELA IONESCU – Doica
RADITA ROSU – d-na Capulette
GILDA STAN – d-na Montague
BOGDAN DUMITRESCU – Lorenzo, Peter
MIHAI MARINESCU – Benvolio, dl.Capulette
MIHAI CUCIUMEANU – Mercutio, Ioan
ADRIAN ANGHEL – Tybalt, Paris

Coregrafia : IOANA MARCHIDAN
Muzica : VLAICU GOLCEA
Costume : ROMANITA IOVAN
Regia : IOAN CARMAZAN

Biletele se gasesc in LA SCENA

Calea Calarasi nr 55
Rezervari la numerele de telefon:
0723298217 / 0747775541
Informatii www.romeosijulieta.wordpress.com
Alex-F1
Mda, putina cultura nu strica in ziua de azi!!! whistling.gif Ca mi-am amintit cu ocazia asta si de un banc misto:

Cica pestisorul de aur, scarbit deja de cele 3 dorinte ce le au cei care-l prind, ii zice ultimului care l-a prins:
- Hai, ca sa nu mai pierdem vremea atata, zii cati cm vrei in plus la scula, ce masina in garaj si cat de mare sa fie vila.....'tu-va-n gat, ca n-ati cere careva o carte sau un bilet la teatru.... 36182451.gif
Oana
desi l-am vazut in urma cu vreo 4 luni, de abia acum mi-am adus aminte sa va recomand un spectacol excelent al Teatrului Tineretului din Piatra Neamū: "Herr Paul" de Tankred Dorst, in regia lui Radu Afrim... poate chiar cea mai buna piesa a lui.
Alex-F1
Noi am fost marti la comedia "Descult in parc", cu Stefan Banica jr., George Mihaita si Oana Ioachim in rolurile principale....a fost misto, am ras, ne-am distrat....o comedie de asta ar trebui vazuta tot la 2 luni, ca sa nu zic lunar.....
andrei586
Foarte putina lume merge la teatru in prezent. Eu nu sunt un adept al teatrului, mi-ar placea sa merg din cand in cand.
emilia87
Intradevar, putina lume merge. Eu am fost la 2 piese de teatru pana acum si nu prea mi-a placut. Poate din cauza ca erau slabute piesele..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.