Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Faruri vw BORA
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
vanessa_mary
Buna ,

Am un vw bora din 2001 care arata f bine cu exceptia farurilor care ii dau aspect de vechi , sunt putin galbene..matuite.

Intrebarea mea este: se pot curata , reconditiona sau sunt nevoita sa le schimb? Nu au nici o problema functionala , doar de aspect.

Multumesc si astept sfaturile voastre.

Mary unsure.gif
Potzocul
au pe ele un fel de depunere sau s-a ingalbenit efectiv plasticul?
la un coleg de forum, era vorba de o depunere, s-a rezolvat cu Xerapol. am cumparat din Real pasta minune, (era cam 45 lei) si am primit si 2 bucati mici de hartie abraziva cam de 1500 daca nu ma insel
ulterior ne-am dat seama ca trebuia sa folosim si apa :"> am mai cumparat niste hartie abraziva de 1500 si de 2000 si am dat jos depunerea apoi am lustruit cu Xerapol. am folosit un disc de lustruire pus pe o masina de insurubat. se poate lustrui si cu mana dar cand esti lenes...devii inventiv biggrin.gif
rezultatele au fost ok, solutia a meritat banii.
la farurile mele din pacate nu o pot folosi pentru ca s-au innegrit pe interior si nu am cum sa le desfac.
DORU
Farurile sunt din plastic sau din sticla ?

Se pot polisha la exterior, insa matuirea le-a afectat pe interior. Caz in care nu mai ai ce sa le faci, doar sa le schimbi.

Bafta !
Marius*
CITAT(DORU @ Jun 13 2009, 12:29 AM) *
Farurile sunt din plastic sau din sticla ?
Doru, la Bora sunt din plastic, Golful 4 le are de sticla.
DORU
No, multam de precizare atunci.

In acest caz, fiind de plastic, ramane doar sa le polishezi putin pe afara, insa nu te astepta la revelatii... thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.