Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ajutati-ma va rog
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Dacia
john66640
i-am schimbat disc,rulment,placa nu se mai tureaza cand apas accelaratia,dar nu trage...isi ia viteza asa usor in timp si mai mult de 70 la ora nu depasesc.....va rog ajutati-ma
adrian_flavius
verifica si placa de ambreiaj...daca e prea tocita, musai s-o schimbi...si verifica daca rulmentul ala de presiune e pus bine...ai facut lucrarea singur, sau la vreun mecanic?
john66640
QUOTE (john66640 @ Jun 11 2009, 02:03 PM) *
i-am schimbat disc,rulment,placa nu se mai tureaza cand apas accelaratia,dar nu trage...isi ia viteza asa usor in timp si mai mult de 70 la ora nu depasesc.....va rog ajutati-ma


am facut-o la mecanic
adrian_flavius
pai du-te inapoi la el, sa-ti spuna ce are...poate el a avut impresia ca placa mai tine, si nu e asa...sunt foarte multe posibilitati...cata incredere ai in mecanicul respectiv?
treno
Trebuie verificata alimentarea cu benzina ,aprinderea (pozitia delcoului sa nu fi fost modificata din greseala ...).Verifica jocul liber al cablului de ambreiaj ...Numai bine !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.