Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Jante tabla Subaru Forester
Masini.ro Forum > Bazar > Vanzari - cumparari piese auto
AS25
As vrea sa cumpar 4 jente de tabla pe 16 pentru Foresterul nou. Poate e cineva interesat sa-si monteze de aliaj.
hdi
QUOTE (AS25 @ Jun 4 2009, 10:37 PM) *
As vrea sa cumpar 4 jente de tabla pe 16 pentru Foresterul nou. Poate e cineva interesat sa-si monteze de aliaj.


Adica le vinzi pe cele din aliaj?. Vezi ca avem un thread special pt. discutii despre jante/anvelope http://masini.ro/forum/content/Subaru/2094...a-Iarna-Subaru/ sau de mica publicitate http://masini.ro/forum/category/162/Vanzar...ari-piese-auto/
Daca nu incercam sa mentinem cat de cat o ordine pe aria Subaru, riscam sa nu ne mai descurcam nici noi pe aici.
Sper ca nu te-ai suparat. Multumesc.
AS25
Nu vreau sa le vind pe cele din aliaj. Vraeu sa cumpar unele de tabla pe 16 de la cineva care si-a cumparat de aliaj sau vrea sa-si cumpere.
hdi
QUOTE (AS25 @ Jun 4 2009, 09:48 PM) *
Nu vreau sa le vind pe cele din aliaj. Vraeu sa cumpar unele de tabla pe 16 de la cineva care si-a cumparat de aliaj sau vrea sa-si cumpere.


Tot n-am inteles dar nici nu trebuie; eu credeam ca toate Subaru vin echipate de serie cu jante din aliaj.
Poate cineva sa mute discutia asta la locul ei, oricare ar fi acela?
Zetics
Pai cauta pe net ca gasesti jante speciale pentru Subaru. Nu cred ca au modificat astia dimensiunile, adica probabil ca ai nevoie tot 6.5J16 cu ET 48. Asta iarna le gaseam cu 250 de lei bucata (noi, evident).
AS25

Eu din cite stiu varianta cea mai de jos a lui Forester vine cu jante din tabla pe 16. Poate ma insel dar asa am vazut eu una in showroom la SMT in Buc.
Da discutia ar trebi mutata la http://masini.ro/forum/category/162/Vanzar...ari-piese-auto/ scuze acum am vazut.
AS25
QUOTE (Zetics @ Jun 4 2009, 11:33 PM) *
Pai cauta pe net ca gasesti jante speciale pentru Subaru. Nu cred ca au modificat astia dimensiunile, adica probabil ca ai nevoie tot 6.5J16 cu ET 48. Asta iarna le gaseam cu 250 de lei bucata (noi, evident).


Unde?
mike.omega
Am mutat topicul in aria cu vanzari/cumparari de piese.

Daca mi se permite un comentariu: jantele din tabla sunt obscen de scumpe la dealer sau in general cand le iei noi. Asa ca ai putea sa cauti si unele SH. Eu asa am de gand sa fac la Nubira dar momentan altele sunt prioritatile wink.gif
AS25
QUOTE (mike.omega @ Jun 4 2009, 11:55 PM) *
Am mutat topicul in aria cu vanzari/cumparari de piese.

Daca mi se permite un comentariu: jantele din tabla sunt obscen de scumpe la dealer sau in general cand le iei noi. Asa ca ai putea sa cauti si unele SH. Eu asa am de gand sa fac la Nubira dar momentan altele sunt prioritatile wink.gif


Pai SH vroiam sa le iau. Si asta era motivul acestui topic. Merci pentru mutarea lui la sectiunea care trebuie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.