Help - Search - Members - Calendar
Full Version: adio impozite si taxe
Masini.ro Forum > Discutii generale > Combat zone
guerilla
de azi imi scot cartea de munca si ii dau foc. nu merita statul asta niciun impozit platit, nici tva, nici pensie (cine naiba apuca 70 sa se bucure de pensie?! ) nici sanatate (platesc la o clinica privata mai putin decat dau la stat si am mai multe facilitati - nu e suspect?! )
dar ce pune capac este faptul ca statul asta ce merge dupa binecunoscutul motto "sa o sugi bine" - la educatie e: HARABABURA, sanatate: NUMAI PROBLEME, coduri: VARZA, social : PENAL, clasa politica: NU AVEM,
personal nu am nici un motiv sa mai cotizez! de ce naiba le-as mai da bani atat timp cat de exemplu statul nu imi da inapoi banii de tva pe care i-am platit anul trecut in primavara !!!!!. sa mai zic ca ei nu platesc penalitati, dar mie imi retin penalitati pt fiecare zi de intarziere la plata rahaturilor de impozite si taxe?!
bah, sa se duca la mama draq toti aia care au moaca aia de retarde la ghiseele administratiilor, toti bugetarii zelosi care se sparg in figuri aroganti ca ei au cutitu in mana, cu toata birocratia lor cu tot si cu tot spatiu lor intracomunitar pe care l-au inteles prost.
m-am decis, imi inchid pravalia si voi lucra la negru. sa ia statu cioara de pe gard ca pe vrabia din mana a lasat-o sa moara de foame.
nu mai am nici nervi nici rabdare sa mai lupt cu muistii astia.

ps. scuze de limbaj dar azi dupa ce am fost anuntat ca mi s-a aprobat decontul negativ de tva (desi era aprobat de acum 2 luni avand hartia in fata !!! wtf ?!? ) aflu ca mai dureaza vreo saptamana sa scrie retarzii un OP !!!!!
Diesel
deci o sa fie preturi mai mici la tine? rolleyes.gif
imi cer scuze ca n-am finalizat nimic dar asociatii mei aia cu banii sunt niste ametiti
guerilla
da !
adrian_flavius
Subscriu la absolut tot ce a scris guerilla...si regret numai ca padurile Romaniei au fost furate de mult, si nu mai avem unde sa ne haiducim oleaca...ca era cazul...hai sa va dau un caz, petrecut cu unul din clientii mei: participa omul la niste licitatii de lucrari de reabilitare termica in Bucuresti, castiga detasat, fara sa dea shpaga, face lucrarea, semneaza PV de receptie a lucrarii, incaseaza de la guvernul Tariceanu cam 15-20% din valoarea facturata, se schimba guvernul, vin cei mai agramati si incompetenti idioti pe care i-am vazut vreodata (vorba unui prieten de-al meu, astia nici sa fure nu sunt in stare) la putere, si clientul meu nu mai primeste nici un ban...in schimb i se calculeaza impozite si taxe de platit la stat, pentru tot anul 2008, in conditiile in care mai mult de 80% din activitatea lui a fost pe baza contractelor semnate cu statul, si i se cere sa plateasca...neincasand nimic, el nu are de unde sa plateasca (isi plateste omul salariatii, activitatea curenta, etc, etc, etc...), incep sa i se calculeze penalizari, dar la ceea ce are de recuperat nu primeste nimic in plus (CAND o sa-i primeasca...), nu primeste nici macar aprobarea pentru compensarea sumelor respective (el are de plata la buget cam 700 000 RON, si de incasat cam 7 000 000 RON...), sa nu mai apara cu restante, si, dupa vreo luna, statul ii mai pune si poprire pe conturi, intrucat nu si-a platit la timp darile... o tampenie totala...clientul, in lipsa de incasari, nu are de unde sa-si achite ratele si dobanzile la banca, aceasta incepe sa se impacienteze, in final, dand dovada de multa intelegere si incercand sa sustinem clientul, ii rescadentam toate creditele, ii mai oferim si o perioada de gratie de 3 luni (martie-mai 2009), pentru ca, la sfarsitul lunii mai, clientul sa se gaseasca in aceeasi situatie, ba ANAF-ul a declansat si procedurile de executare silita pentru recuperarea datoriilor restante la bugetul de stat...o mai mare tampenie si idiotenie eu nu am vazut niciodata...omul a fost nevoit sa reduca nivelul activitatii la 50%, face multe chestii la negru, doar pentru a rezista...e ceva strigator la cer...contractele cu statul nu sunt decat pentru cei care au spate politic...altfel ti-o iei scurt, si te bagi intr-o chestie din care s-ar putea sa te alegi cu o afacere altfel infloritoare, care mergea bine, pusa pe butuci in nici un an, de niste ghertzoi ordinari si incompetenti, care nu stiu care-i dreapta si care-i stanga, ca ei fura cu amandoua...si nici de asta nu-s buni...sincer...

O intrebare pentru juristii forumului: se poate da statul in judecata, ALTUNDEVA decat in Romania, pentru o situatie de genul asta? ...fac precizarea ca beneficiarul contractului nu era direct statul roman, ci primariile de sector, finantate direct de la bugetul de stat...se pot cere daune materiale si morale (cele materiale sunt foarte usor cuantificabile...) pe motiv ca datorita intarzierilor in achitarea lucrarilor, societatea comerciala a pierdut clienti/bani/lucrari?
guerilla
adi, habar nu am, dar eu sint in aceeasi situatie si mi s-a "comunicat" ca ma agit degeaba. concluziile le tragi singur.
si cum nu-mi place sa fiu luat de prost de doua ori, nu mai vreau sa le dau oportunitatea de a-mi mai lua niste bani. asa ca prefer sa nu mai fac nimic ce are legatura cu statul roman.

stiati ca de luna asta trebuie sa facem si deconturi pe tipizat pentru orice rahatel de bon??! sint dementi astia....
faci toate astea, dar sa vezi ca ti se intoarce ceva: civic, social, etc etc. dar cum tot ce se intoarce e jecmaneala, tupeu, incultura, mojicie, zau ca nu merita. azi am mai citit ceva misto: "Romanii sunt datori UE sã mearga la vot" cuvintele ii apartin primului carmaci.
ma duc sa vomit.
AZAZEL
pt octavia lui socra-miu nici nu m-am obosit sa fac cerere de rambursare de TVA cu toate ca era vorba de aproximativ 3100 euro. bineinteles asta si din cauza unei imbecile de firme ce contabilitate ce o platesc si ce mi-a spus ca nu am sanse sa-mi recapat acesti bani iar in plus de asta s-ar putea sa atrag asupra mea si controale ce pot sa se lase cu amenzi iar banii de pe TVA sa-i vad inapoi la pastele cailor.
de fapt lor le era frica de faptul ca un control intrat pe usa lor s-ar putea sa se mai intoarca tinand cont ca ei tin contabilitatea la 150 de firme.

animale oriunde te uiti.
guerilla
aza, 3000euro ii poti deduce, chiar daca nu intr-o luna, dar intr-un an fiscal sigur.
nici nu se merita sa faci cerere de decont pentru ca apoi nu mai ai suma asta disponibila la deducere si esti pasibil sa ai datorie de tva la stat 36182451.gif frumos nu? pe care daca n-o platesti la timp, ai penalizari. asa ca pentru sume mici mai bine stai linistit.
Mariustom
Welcome to Roumania biggrin.gif thumbsup.gif
ninja.gif

http://www.antena1.ro/index.php?page=news&id=52976
20krpm
cind am vazut titlul topicului am dat fuga si-am luat o batista alba, sa o flutur cu drag impozitelor si taxelor. din pacate nu fu cazul.

desi (moral) in general n-as fi de acord cu o asemenea atitudine, de data asta am sa-ti dau dreptate, si asta doar pe cazul concret numit impozitele romanesti. la citi bani platesti in romania pentru masinile de serviciu ale barosanilor, pentru decorul si locatia biroului celor care iti iau spaga, pentru biletele business class la zboruri de o ora si-un pic, si pentru autostrada turda-cluj care va fi finalizata in scurt timp, e firesc sa te iei cu miinile de cap si sa te-ntrebi pe ce ti se duc banii. nu mai vorbesc de modul in care e aplicata fiscalitatea acolo, si ce idei le mai trec prin cap ca sa stringa si mai multe hirtii. oare ce-or fi facind Doamne iarta-ma cu rapoarte de zeci de pagini cu item-uri ca agrafe de birou si pixuri?... de citi oameni platiti au nevoie ca sa le citeasca, sa le analizeze, si sa traga oare ce fel de concluzii?

prin anii 90 timpurii, prima mea luare de contact violenta cu vestul a fost (dupa o noapte de condus prin austria) vadusz. un oras fara impozite. m-am plimbat pe strazi si mi-a ramas intiparit in minte ca asa ar cam trebui sa fie conditiile de trai la fiscalitate zero.

iar la capitolul afaceri cu statul roman, pot spune ca pe vremea cind eram acolo afacerile astea m-au ajutat foarte mult in viata. la ceva vreme dupa ce am incercat asa ceva si am tocat toti banii pe care ii facusem cu munca grea inainte, dupa ce am luat tzepe de la banci si de la regii cum n-am luat de la clienti cu adevarat sarlatani, am decis ca e cazul sa beneficiez un pic din toate astea. asa ca mi-am cashed out profitul - adica invatzatura de minte pe care mi-am tras-o, si pe care acum o traduc ca "you live by the sword, you die by the sword" - si l-am lasat pe statul roman in legea lui, sa-si jumuleasca cetatenii lui credinciosi. recunosc cinstit, in romania obosisem sa ma mai descurc.
AZAZEL
guerilla, la microintreprindere ce nu incaseaza tva si este neplatitoare de TVa nu se mai aplica ce ai spus tu.
guerilla
azazel, asa e, da nu stiam ca e vorba de neplatitor de tva.
oricum compensare pe profit nu poti face? sau pe alte dari la stat? arunca o intrebare la contabilul tau.

LE. Marius, lasa-i doamne iarta-ma pe aia cu salamu lor cu tot. peste tot sunt si paria societatii, dar exista insa o clasa de mijloc protejata si sustinuta de stat, tinand cont ca aceasta clasa de mijloc aduce venituri bugetare consistente. la noi ....
James Kilowatt
Sa stiti ca nu numai Romania are impozite aiurea. Belgia cica are a treia fiscalitate din lume. Si asta ca sa plateasca 200.000 functionari inutili, la o tara cu 10 milioane de oameni. 200.000 IN PLUS , nu 200.000 in total..... 10 milioane de oameni si 6 guverne si trei parlamente, e ceva.

Asa ca am deci sa nu le mai platesc nici eu taxe, le lasam vreo 1700€ lunar. Asa ca m-am devenit functionar european biggrin.gif
guerilla
james, nu e problema de valoarea taxelor platite, de cuantumul lor. ci de faptul ca ele nu se regasesc in NIMIC !
mike.omega
Bre Guerillo, noi vorbim de mult ca are statul bani sa-ti dea si tot nimic?

Auzi, plata la termen vrei? Ca as avea si eu pe unu interesat...
James Kilowatt
Cum nu se regasesc in nimic, avem politie cu Leon Cupra. Cine mai e asa protejat? La mine e unu' cu radarul pe langa Liege care are Peugeot 106 biggrin.gif
mike.omega
Ala face poze, ce stii tu whistling.gif
air_wolf
join the club...
ar trebui vorbit cu fratii de peste prut, care pentru un procent corect pot impulsiona un pic putorile care trebuie sa analizeze dosare si care stau toata ziua la cafele pe holuri sau fac mici comisioane. evident ca nu mai au timp de munca.
guerilla
cand o sa-l vad pe caschetat ca da amenzi la cei care flashuiesc in nestire, la cei care croseteaza si fac tailling pe autostrada atunci da, voi putea spune: uite un semn ca e ceva bun. pana atunci cupra ala tot spaga mascata e (sub forma de promovare sau ce troc or mai fi facut cei de la porsche romania).

spuneti-mi voi ceva ce merge normal in tara asta? ceva ce tine de stat, ca ajutor, ca suport, ca dezvoltare. fara mistouri, fara ironii (chiar si din cele fine). fiti sinceri si ganditi-va la ceva ce merita sa spui: domle, dau X bani impozite la stat, uite ceva pentru care merita sa-i dau.
eu nu gasesc. imi pare rau dar nu gasesc si atunci nu mai vreau sa platesc pentru ceva de care nu beneficiez nici eu nici altii de care imi pasa.

QUOTE (air_wolf @ Jun 4 2009, 11:29 PM) *
join the club...
ar trebui vorbit cu fratii de peste prut, care pentru un procent corect pot impulsiona un pic putorile care trebuie sa analizeze dosare si care stau toata ziua la cafele pe holuri sau fac mici comisioane. evident ca nu mai au timp de munca.


wolfule, azi am avut status la yahoo: "angajez stripper pentru spaga la trezorerie". e suficient de motivanta spaga? nu exista un emoticon pentru ras amar.
administratia e intr-o cladire cu 3 etaje (subsol+2). ca sa se duca un dosar de la unu la subsol a durat 4 zile. de la parter la etajul 1, o luna jumate. de la administratie la trezorerie cica va dura consistent de mult. e totusi la cativa kilometri distanta !!
air_wolf
QUOTE (guerilla @ Jun 4 2009, 10:29 PM) *
wolfule, azi am avut status la yahoo: "angajez stripper pentru spaga la trezorerie". e suficient de motivanta spaga? nu exista un emoticon pentru ras amar.
administratia e intr-o cladire cu 3 etaje (subsol+2). ca sa se duca un dosar de la unu la subsol a durat 4 zile. de la parter la etajul 1, o luna jumate. de la administratie la trezorerie cica va dura consistent de mult. e totusi la cativa kilometri distanta !!


firma familiei s-a trezit luni la prinz ca e 0. dar zero cu Z mare. pentru ca japitele, in loc sa trimita o instiintare cum ca ar exista datorii (fictive sustinem noi pentru ca exportind sintem in aceeasi situatie cu TVA-ul) catre stat, a pus sechestru pe conturi. asta in conditiile in care acolo erau banii pentru furnizori, salarii, utilaje. bine ca nu lucrez la ei ca ma vedeati la stirile de la ora 20.
concluzia, mai ales ca banii europeni pentru proiecte in romania sint blocati, deci oha finantare - 90% se muta business-ul la prietenii bulgari. un lecanost si dobrivecer mai stim si noi. si nici macar nu e nevoie sa ne mutam acolo. sint 2 ore de naveta, maxim. de la bucuresti la ruse faci mai putin decit din militari in colentina.
guerilla
ce sa mai zic wolf... n-am cuvinte.
pana la urma noi suntem cei vinovati - ca ne-a mancat in fund sa facem ceva, sa incercam ceva. mai bine stateam pe plantatie, joc de glezna in banca noastra si saru'mana la sefu bugetar si dormeam linistiti. sau plecam din tara ca multi altii.
da e o vorba, mai bine mai tarziu decat niciodata. sa ne fie invatatura de minte si sfat pentru aia de gandesc ca lor nu li se poate intampla.
GLC120
QUOTE (adrian_flavius @ Jun 4 2009, 01:27 PM) *
O intrebare pentru juristii forumului: se poate da statul in judecata, ALTUNDEVA decat in Romania, pentru o situatie de genul asta? ...fac precizarea ca beneficiarul contractului nu era direct statul roman, ci primariile de sector, finantate direct de la bugetul de stat...se pot cere daune materiale si morale (cele materiale sunt foarte usor cuantificabile...) pe motiv ca datorita intarzierilor in achitarea lucrarilor, societatea comerciala a pierdut clienti/bani/lucrari?


Nu se mai intampla asa ceva cand contractul va avea o valoare in Romania si cand justitia va functiona eficient adica
1) peste 4 ani
2) peste 10 ani
3) peste 50 de ani
4) peste 100 de ani
5) suma anilor de mai sus
6) produsul celor de mai sus
7) alt raspuns .......
8) nu e problema mea

Pana atunci afacerile cu statul reprezinta cea mai rapida metoda de imbogatire EVER (pentru toti cei implicati nu numai onorabilii patroni ai firmelor furnizoare) dar in acelasi timp si o loterie.

Si aici e ca la BMW, ca tot e un forum auto. Daca nu ai BMW nu inseamna neaparat ca nu iti permiti la fel cum daca nu faci afaceri cu statul nu inseamna neaparat ca vrei dar nu poti.

Grija mare la creditele pentru baietii care fac 80% din cifra de afaceri cu statul unsure.gif

Cat ar fi dispus un om sa plateasca ca sa incaseze datorii vechi de 7,000,000 ? Puneti-va in locul lui 10 minute si veti intelege rapid ce inseamna coruptia si ce vrea de la noi.

ozz86651
Pai bai, daca e de plins, si la americani e naspa. Aparent taxele nu sint chiar mari mari. Numai aparent ca daca incepi sa te uiti la citi bani iti ies aiurea te dilesti. Daca ai casa, taxe de proprietate... uneori pot fi cam cit o chirie. Impozitele federale si de stat. 15500$ pe an in pensia proprie (401k). Alti bani, citeva procente din salariu spre social security, medicare samd care sint pensiile "sociale", bani aruncati pe geam adica ca genratia mea nu va beneficia. Una peste alta ti se duce o bucata serioasa din salariu. Americanii cred ca in UE fiscalitatea e mai mare, ce nu inteleg ei este ca pe de o parte e comparabila si depinde de tara, nu in toate e mai mare, si ca mai ales in UE primesti ceva de banii aia. Banii de taxe si impozite in america nu se duc nicaieri, adica se duc in razboiaie, in bailouturi, in cea mai mare si mai tare armata etc. Daca vrei scoala particulara platesti, gradinita, platesti, femeia in casa la copil, platesti, asigurare de sanatate, platesti, concediu maternal, nu exista (adica este, e 2 luni), invatamint superior, platesti, ajutor de somaj, ciuciu, pensie, ciuciu, autsotrazile sint vai de capul lor, aeroporturile sint naspa, samd etc.
air_wolf
QUOTE (ozz86651 @ Jun 5 2009, 04:55 AM) *
Pai bai, daca e de plins, si la americani e naspa. Aparent taxele nu sint chiar mari mari. Numai aparent ca daca incepi sa te uiti la citi bani iti ies aiurea te dilesti. Daca ai casa, taxe de proprietate... uneori pot fi cam cit o chirie. Impozitele federale si de stat. 15500$ pe an in pensia proprie (401k). Alti bani, citeva procente din salariu spre social security, medicare samd care sint pensiile "sociale", bani aruncati pe geam adica ca genratia mea nu va beneficia. Una peste alta ti se duce o bucata serioasa din salariu. Americanii cred ca in UE fiscalitatea e mai mare, ce nu inteleg ei este ca pe de o parte e comparabila si depinde de tara, nu in toate e mai mare, si ca mai ales in UE primesti ceva de banii aia. Banii de taxe si impozite in america nu se duc nicaieri, adica se duc in razboiaie, in bailouturi, in cea mai mare si mai tare armata etc. Daca vrei scoala particulara platesti, gradinita, platesti, femeia in casa la copil, platesti, asigurare de sanatate, platesti, concediu maternal, nu exista (adica este, e 2 luni), invatamint superior, platesti, ajutor de somaj, ciuciu, pensie, ciuciu, autsotrazile sint vai de capul lor, aeroporturile sint naspa, samd etc.


pai pleaca de acolo daca e asa de naspa. vino in romania, sa le ai pe toate astea si sa n-ai nici salariu smile.gif
ozz86651
Da eu n-am facut nici o comparatie, am spus numai ca e nasol si aici smile.gif. Sint sigur ca e nasol peste tot, depinde cum privesti.

Banii nu sint motivul esential pentru care stau aici... sint sigur ca as gasi tari in care as putea face bani mai multi cu impozite mult mai mici, de exemplu Taiwan, doar ca nu vreau sa traiesc in Taiwan. Si in Romania as gasi un job, in sensul ca chiar stiu unul (si nu mi se pare groaznic in Romania), dar de acum sint prins aici cu alte planuri.
A K U
guerilla, am impresia ca ai uitat ca ai o afacere in Romania, tara care, pe langa prostie, a inventat multe alte metode rafinate de tortura a contribuabilului mic, pentru ca pe aia mari nu-i deranjeaza nimeni decat cu "saru'mana". As putea sa-ti spun si eu niste povesti de groaza cu statul, impozite, TOATE conturile la TOATE bancile blocate pentru 2 lei datorie, controale etc., s.a.m.d. E greu de rezistat, te pot scoate din minti multe chestii, da' nu-i lasa sa castige.
GLC120
QUOTE (ozz86651 @ Jun 5 2009, 10:58 AM) *
Banii nu sint motivul esential pentru care stau aici... sint sigur ca as gasi tari in care as putea face bani mai multi cu impozite mult mai mici, de exemplu Taiwan, doar ca nu vreau sa traiesc in Taiwan. Si in Romania as gasi un job, in sensul ca chiar stiu unul (si nu mi se pare groaznic in Romania), dar de acum sint prins aici cu alte planuri.


De preturile de la masini nu zici nimic! Stim cu totii ca astea-ti sunt planurile... unsure.gif

Platesti tot felul de prostii dar ai masini puternice si ieftine in stoc la orice colt de strada. Ce viata!
vio
somnul natiunii naste monstrii ..... din pacate unu e mic si retard si vai mama lui si altu e un betziv odinar, un neica nimeni - securist ...pe langa el Ceausescu era geniu
mariusdruta

...hic...dar eu cu cine votez?

Lui Catavencu i-ar fi placut forumul asta smile.gif
Watcher
QUOTE (guerilla)
stiati ca de luna asta trebuie sa facem si deconturi pe tipizat pentru orice rahatel de bon??! sint dementi astia...

Pentru ORICE tip de cheltuiala?
Contabilul meu zice ca doar pt cheltuielile de bezina...
FAR EASTERN
Guerilla, se intrevad sanse... http://economie.hotnews.ro/stiri-energie-5...ne-lei.htm?cfat= 36182451.gif
air_wolf
QUOTE (FAR EASTERN @ Jun 6 2009, 10:39 AM) *


pai din ce spui tu solutia pare simpla: iei o fima, angajezi citeva mii de oameni, il faci sindicat si iesi in strada.
hai sa spun ca nu e asa: firma particulara cu 5000 de angajati, anul trecut, bagata in insolventa pentru putin peste 3000eur, asta dupa ce obtinuse cistig de cauza in alte 2 procese cu aceeasi firma microscopica (1 angajat) pe aceleasi facturi. 3 judecatori, 2 sentinte diferite, aceleasi documente. cum se explica asta? firma nu deruleaza afaceri cu statul, deci nu cistiga nimeni de pe urma ei, deci este neinteresanta.

sint curios daca vor schimba managerii celor 2 ce_dracu_sint_ele... pentru ca e clar ca sint manageri prosti. nu te poti plimba in mercedes daca tu n-ai bani sa pui benzina intr-un scuter.
guerilla
QUOTE (Watcher @ Jun 5 2009, 11:52 PM) *
QUOTE (guerilla)
stiati ca de luna asta trebuie sa facem si deconturi pe tipizat pentru orice rahatel de bon??! sint dementi astia...

Pentru ORICE tip de cheltuiala?
Contabilul meu zice ca doar pt cheltuielile de bezina...



tu da fuga si ia tipizat de decont si baga bonurile cum ti-am zis. firma de conta tocmai a avut control asa ca stim din "surse".
bonurile de benzina se baga si ele pe tipizatu de decont daca masina e pasibila de decont (stii ca sint niste norme care reglementeaza daca poti deduce bonurile la o masina sau nu - dupa ordonanta Pogea). vezi sa iti faci fisa de post pt ala care conduce masina si sa scrii ca "ala bala portocala" iti zice contabilu ce, daca nu, iti zic eu in privat.

far, sa inteleg ca daca fac si eu niste apa grea sau imi deschid un butique de uraniu ma scot 36182451.gif

wolf, nu-i schimba, cel putin pe ala de la nuclear, nici vorba.
Rebel
QUOTE (adrian_flavius @ Jun 4 2009, 08:27 AM) *
O intrebare pentru juristii forumului: se poate da statul in judecata, ALTUNDEVA decat in Romania, pentru o situatie de genul asta? ...fac precizarea ca beneficiarul contractului nu era direct statul roman, ci primariile de sector, finantate direct de la bugetul de stat...se pot cere daune materiale si morale (cele materiale sunt foarte usor cuantificabile...) pe motiv ca datorita intarzierilor in achitarea lucrarilor, societatea comerciala a pierdut clienti/bani/lucrari?



Trebuie sa treci mai intai prin etapele sistemului juridic romanesc. Daca pierzi "acasa" atunci te poti duce "in deplasare". Binenteles ca se pot despagubiri.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.