Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Cauciucuri CIELO
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
Marius-364
Oameni buni....dati-mi un sfat....ce cauciucuri sa pun la masina mea (CIELO)...
Matador sunt bune?
Gociu75
la un pret rezonabil sawa, cred ca si debica au pt cielo. Daca ai un ban in plus Michelin sau Pirelli
Marius-364
dar despre MATADOR ce puteti sa-mi puneti?
si dati si niste preturi daca stiti bineinteles,va rog....
Gociu75
sunt in aceeasi gama de preturi cu sawa si debica dar calitativ sub acestea, parerea mea. Preturi? Depinde de unde le iei, si evident de dimensiune. Diferenta dintre matador, sawa si debica ca pret ar treb sa fie de max 100-150 mii. Vezi de unde le cumperi poate asigura si montajul, mai scutesti niste banutzi
Marius-364
merci pt raspunsuri...o sa am grija de unde le cumpar....
ValiD
eu folosesc numai Matador si dupa parerea mea sunt excelente dpdv calitate/pret
Gociu75
Marius, vad ca esti din Galati, gasesti o oferta destul de bogata la Popescu. Marea majoritate asigura si montajul
James Kilowatt
Eu am luat de la Popescu 4 Barumuri (insa mai mici, probabil) si sunt foarte multumit de ele. Si echilibrajul a fost facut corect, iar tipii de acolo foarte amabili si rapizi. Sunt mai multumit decat de no-name-urile scumpe pe care le-am luat din Franta si care au devenit ovale dupa prima frana dura....
Gociu75
Si Barumurile sunt bune, dar au peretele lateral mai sensibil. Deci sunt mai predispuse la bosolcari. Cel putin asa am auzit
Echo
Barumurile sunt facute de Conti in Franta (de Bravuris vorbesc ca de alea am) si dau 2 ani garantie. Consider ca sunt calitate la un pret accesibil si pana acum (2000 km) sunt sper mutumit.
Echo
Barumurile sunt facute de Conti in Franta (de Bravuris vorbesc ca de alea am) si dau 2 ani garantie. Consider ca sunt calitate la un pret accesibil si pana acum (2000 km) sunt sper mutumit.
James Kilowatt
Ale mele au un pic peste 10.000 si sunt ok, fara uzuri sau descentrari.
Marius-364
merci....momentan sunt in bucale....poate imi spui si mie cu cat le-ai luat de la Popescu....
Gociu75
Debica sunt facute de Pirelli in Polonia. Am Debica pe 2 masini, una a facut 15000 si cealalta 10000 si sunt ok, nici o problema. Nu mai stiu pretul pt ca nu m-a interesat in ultima vreme.
James Kilowatt
QUOTE(Marius-364)
merci....momentan sunt in bucale....poate imi spui si mie cu cat le-ai luat de la Popescu....



3.75 mil toate 4, cu tot cu montaj si echilibraj, in luna mai. Insa sunt cred mai mici decat cele de cielo, ale mele sunt 155X13x80.
V l a d
se muta la daewoo
ionut32111
QUOTE(Marius-364)
Oameni buni....dati-mi un sfat....ce cauciucuri sa pun la masina mea (CIELO)...
Matador sunt bune?


Eu am un CIELO din 2002 si aveam Montana pe el,probleme cu franare,asa ca am pus Pirelli un pik cam scumpe vreo 320euro,insa comportamentul s-a schimbat nu mai simte gropile si franeaza mult mai bine
ioan33941
Man, cand iei cauciucuri, ia-le de la o firma care are si masina de echilibrat si uita-te atent sa nu aiba bataie radiala, adica sa fie rotunde, altfel poti sa le echilibrezi cat vrei ca tot o sa-ti "tropaie" pe sosea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.