Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ce parere aveti despre firmele de asigurari ?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
ing_catalinul
Eu sunt asigurat CASCO la Transilvania Asigurari, ca am obtinut un credit auto de la BancaTRANSILVANIA si aveam nevoie de asigurare CASCO inainte de a mi se acorda efectiv creditul (de a se vira banii la dealerul auto).
Am optat pentru TRANSILVANIA ASIGURARI, ca era mult mai simplu, nu am avut atata de umblat si sa fac o gramada de alte acte.
Cu toate ca asigurarea a fost mai scumpa decat in alte parti (630 euro/ an, platiti integral pentru un AVEO PLATINUM de 10800 euro in septembrie 2008) i-am ales pe ei, ca era totul mult mai simplu. La UNITA de exemplu, casco pe un an ar fi fost vreo 570 euro. si lista poate continua.
De atunci am avut 2 probleme cu masina, care sa necesite interventia ASIGURARILOR, spoilerul fata lovit si pragul drept turtit, in gropile si denivelarile patriei. Toata afacerea m-ar fi costat 3700 ron, spoilerul si pragul.
Eu am platit in septembrie, la incheierea asigurarii 2250 lei, si dupa incidente, inca 180 lei, deci TOTAL 2430. Daca n-as fi avut CASCO, as fi fost nevoit sa scot din buzunar 3700 lei si bineinteles ca n-as prea fi dormit linistit noaptea... whistling.gif

ce credeti merita ? sau altfel spus, isi merita asigurarile CASCO banii ?
admin
Vad ca pe site n-ai reusit sa iei premiul:) Poate reusesti aici.

In alta ordine de idei, trebuie sa-i facuturez pe TRANSILVANIA ASIGURARI astia?smile.gif
ing_catalinul
pot fi indiscret daca as intreba cand se afiseaza castigatorii pe site ? mai ales daca ai zis ca "ai vazut " ca n-am castigat pe site ! sad.gif

incercam si noi peste tot unde se poate ! ninja.gif
ing_catalinul
si cum sa castigi cand vin altii tare din spate ? e foarte ciudat cum m-a putut depasi cel cu X6-le, cand eu incercam in fiecare zi sa adun voturi, ma votau constant cel putin cate 10-15 din lista de mess, de la servici, de acasa, dadeau link-ul mai departe...si nimic !
Crezi ca se poate face fata asa ?

Iar despre TRANSILVANIA ASIGURARI, poti sa-i facturezi, ca destul ii factureaza si ei pe altii whistling.gif .

ORICUM, in septembrie, voi trece la alta firma de asigurari teehee.gif
T u d o r
Pana atunci incearca sa nu deschizi cate un topic de-asta pe fiecare marca in parte. Alege-ti pe care il pastrezi, celalalt il stergem. smile.gif
ing_catalinul
QUOTE ( T u d o r @ Jun 2 2009, 04:06 PM) *
Pana atunci incearca sa nu deschizi cate un topic de-asta pe fiecare marca in parte. Alege-ti pe care il pastrezi, celalalt il stergem. smile.gif


RAMANE ACESTA ! MULTUMESC
admin
QUOTE (ing_catalinul @ Jun 2 2009, 05:04 PM) *
si cum sa castigi cand vin altii tare din spate ? e foarte ciudat cum m-a putut depasi cel cu X6-le, cand eu incercam in fiecare zi sa adun voturi, ma votau constant cel putin cate 10-15 din lista de mess, de la servici, de acasa, dadeau link-ul mai departe...si nimic !
Crezi ca se poate face fata asa ?

Iar despre TRANSILVANIA ASIGURARI, poti sa-i facturezi, ca destul ii factureaza si ei pe altii whistling.gif .

ORICUM, in septembrie, voi trece la alta firma de asigurari teehee.gif



Incercam ca la orice concurs sa se voteze cat mai corect, totusi romanul fiind inventiv ne uimeste de fiecare data cu cate o chestie noua, datorita acestui fapt premiul la locul 2 se da de catre echipa masini.ro in urma unui vot. Editia asta a fost destul de corecta, poate el a avut mai multi prieteni decat tine:)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.