Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce masini conduc vedetele ?
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
HalbaSus
Sa incepem cu cele romanesti:
Divele:
- Andreea Marin: este imaginea automobile bavaria, a avut pe rand mini, seria 7, X5
- Mihaela Radulescu: Porsche Cayene turbo, Q7 4.2 recent si-a luat un prius (ca sa compenseze poluarea produsa cu porsche-ul)
- Andreea Raicu: Golf V urmat de BMW 330xd
- Nicoleta Luciu: BMW seria 5
- Monica Columbeanu: SLK si Bentley
- Lili Sandu: in ordine: Ford Focus, Bentley, Range Rover Sport, Renault Clio, Audi A3
- Andreea Mantea: BMW (nu stiu de care)
- Daniela Crudu: Mitsubishi Pajero urmat de BMW serie 5
- Adelina Elisei: peugeot 206 dizal
- Andrea Banica: VW Touareg
- Oana Zavoranu: SLK urmat de Porsche Cayman
- Delia Matache: Audi A4

Vedetele masculine:
- Stefan Banica Jr: la fel ca si sotia este imaginea automobile Bavaria (serie 7, X5, etc)
- Pepe: X5
- Mircea Badea: Renault Laguna, momentan este imaginea Toyota si conduce un Avensis
- Mircea Radu: Serie 5
- Cristi Chivu: Range Rover
- Dan Diaconescu: Rolls Royce Phantom
- Cheloo (Parazitii): Mitsubishi Pajero '95 echipat de off-road (cu troliu si toate cele)
- Tudor Chirila (Vama Veche): Volvo S60
- Serban Huidu: Alfa 159 3.2 Q4
- Dan Negru: Peugeot 407 si VW Tiguan (oferit de un dealer VW)
- Moga: VW Touareg
- George Vintila: Civic TypeR

La fotbalisti si politicieni inca nu m-am bagat... mai bagati si voi biggrin.gif
mike.omega
Andreea Banica(aia de "canta" pe scena) are Q7 si nu Touareg wink.gif
T u d o r
Io nu stiu ce masini au astia, dar am observat ca vedetele astea au o problema. Cu cat animalul mai mic, cu atat masina mai mare. Pana la urma la femei se vede cel mai bine faptul asta.
StefanVVTi
Cea mai interesanta masina este a lui Huidu!
As putea sa adaug ca l-am vazut pe Danciulescu intr-un Civic TypeR negru, oferit de Honda.
AZAZEL
Catrinel Sandu prin 2003 avea un ford focus 1
Mihai Gainusa prin 2007 avea un Volvo S40.
cristina sparar: seria 5, apoi seria 6, iar acum conduce un mercedes ML

Cea mai tare este evolutia lui Lili Sandu. Stiu ca a lasat-o prostul ala bogat si ca atare ajunsese la Renault Clio. Are cineva idee cum a reusit upgrade-ul la Audi A3?
HalbaSus
A vandut clio-ul si a mai pus 15.000 smile.gif Just guessing...
QUOTE
Cea mai interesanta masina este a lui Huidu!

Din cate stiu este oferita gratuit de alfa romeo... De altfel Alfa 159 3.2 Q4 are si Mihai Leu (pe langa alte masini de raliu).
AlfaMan
Dan Negru a ramas in pana prostului cu pejo-ul pentru a nu se dezice de renumele de cel mai zgarcit penibil din show-biz
Watcher
Dan Diaconescu are 2 x Bentley, nu am vazut nici un Rolls...
HalbaSus
QUOTE (Watcher @ Jun 2 2009, 03:07 PM) *
Dan Diaconescu are 2 x Bentley, nu am vazut nici un Rolls...

Stiam ca are si bentley(uri) dar ultima achizitie cica e un rolls royce alb:
sursa
Watcher
Nu stiu daca observi data articolului sursa a 'noutatilor' ;-)
Eu iti spun ca amandoua sunt parcate in fata casei, iar RR ul nu se vede nicaieri...
HalbaSus
QUOTE (Watcher @ Jun 2 2009, 05:02 PM) *
Nu stiu daca observi data articolului sursa a 'noutatilor' ;-)
Eu iti spun ca amandoua sunt parcate in fata casei, iar RR ul nu se vede nicaieri...

Poate l-o fi vandut din cauza crizei... sau il tine in garaj. Uite ca aceasi sursa zice ca l-a busit anul trecut in martie... Si tot astia zic ca si-a gravat numele pe oglinzile unuia dintre bentleyuri.
James Kilowatt
Da' Becali mai are Maybachu'? biggrin.gif
Rebel
nu, ca i-au confiscat ranga biggrin.gif
marius68582
CITAT(HalbaSus @ Jun 2 2009, 07:17 AM) *
A vandut clio-ul si a mai pus 15.000 smile.gif Just guessing...
CITAT
Cea mai interesanta masina este a lui Huidu!

Din cate stiu este oferita gratuit de alfa romeo... De altfel Alfa 159 3.2 Q4 are si Mihai Leu (pe langa alte masini de raliu).


Gresit Halba.
Huidu este client si fan,nici nu este la prima Alfa,si virusul a infectat toata familia,fracsu' are GTA.
Mihai Leu are este si el conducator de Alfa intr-adevar-2.4 jtd- dar si colaboreaza cu Auto Italia,l-am si cunoscut la ultima intalnire nationl alfistilor,unde a tinut sa fie alaturi de noi thumbsup.gif
Ciuhuleasca a mai avut un 147 modificat,iar Turcescu conduce de asemenea un 159.
mike.omega
QUOTE (Watcher @ Jun 2 2009, 03:07 PM) *
Dan Diaconescu are 2 x Bentley, nu am vazut nici un Rolls...

L-am vazut eu in Costinesti de 1 mai cu Phantom-ul alb, perlat, deci il are rolleyes.gif
T u d o r
Base are Golf 5. biggrin.gif

LE: iata-l pe tata' lor.
HalbaSus
Base parca si-a luat logan, sa sustina economia nationala. Iar fiicele lui au un Range Rover (EBA) si seria7 (Ioana). Noroc ca i-au dat masina de servici un S-klass, ca altfel era intr-o situatie foarte penibila la intalnirile de familie (fetele cu Range si seria 7... babacul cu logan sau golf confused.gif )
_Constantin_
Mi-se par niste masini plictisitoare. Poate Alfa lui Huidu si Type R-ul ala dar in rest ... BORING.
ozz86651
Ba alfa aia e cea mai boring. Grea, moale, prost echilibrata, vai de capul ei.
De ce sint atitea SUvuri? Eu am crezut ca astia daca au bani isi iau masini misto, or din astea de lux ori masini sport ori ceva intre ca SLK/SL etc. Nu autobuze intutile greu de parcat si cu care nu poti intre pe strazile mai inguste. Eu sint sigur ca stiu sa conduc mai bine ca multe de vedetele astea dar as considera un Q7 o pacoste in Bucuresti. Iar Type R iarasi nu e o masina pentru cineva cu bani, ci e masina de pusti, de obicei asiatici.
mike.omega
De ce sunt atatea SUV-uri?! Inseamna ca tu nu citesti ce scrie lumea pe aici smile.gif
Sunt atat de multe SUV-uri pentru ca numai cu alea poti fi smecher si se da lumea la o parte ca tu esti vedea lu peste prajit si faci un playback de rad si curcile de tine!

Revenind la ideea topicului:
Roxana Ciuhulescu a avut o alfa 147 dar din cauza problemelor tehnice acum conduce altceva. Ssangyoung, d'astea biggrin.gif Oricum, cand esti nevasta proprietarului de la Autoitalia, cred ca iti poti permite si o alfa un pic mai fiabila smile.gif
marius68582
Ciuhuleasca e nevasta lui Stein ??
mike.omega
Io asa stiu smile.gif
Daca vrei sa o dam in mondenitati, caut pe net sa vad daca e corect biggrin.gif

Link Cer scuzeee, am incurcat marcile biggrin.gif Tipul importa Mitsubishi biggrin.gif
HalbaSus
QUOTE
Ba alfa aia e cea mai boring. Grea, moale, prost echilibrata, vai de capul ei.
De ce sint atitea SUvuri? Eu am crezut ca astia daca au bani isi iau masini misto, or din astea de lux ori masini sport ori ceva intre ca SLK/SL etc. Nu autobuze intutile greu de parcat si cu care nu poti intre pe strazile mai inguste. Eu sint sigur ca stiu sa conduc mai bine ca multe de vedetele astea dar as considera un Q7 o pacoste in Bucuresti. Iar Type R iarasi nu e o masina pentru cineva cu bani, ci e masina de pusti, de obicei asiatici.


De acord in privinta alfei, este un exemplu de incompetenta tehnica... sau cum era in reclama de la mercedes postata la topicul de reclame: "Beauty is nothing without brains". Pacat de ea pentru ca este una din cele mai frumoase masini de clasa medie.

Type-R nu o fi o masina potrivita pentru cineva cu bani, dar sincer nu cred ca un realizator radio (ocazional TV) din romania are foarte multi bani.
In general vedetele noastre nu sunt extrem de bogate (decat unele fete din showbiz care isi realizeaza visul si se combina cu un milionar).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.