Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Hoteluri la Nisipurile de Aur sau Albena...
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Vacante si calatorii
adrian_flavius
Cum bugetul pentru vacanta s-a restrans un pic, am nevoie, de la cei care au mai fost, de eventuale recomandari cu privire la hotelurile de pe coasta bulgareasca a Marii Negre...ma intereseaza cele de 3 si 4 stele, cu regim all-inclusive...multumesc in avans.. laugh.gif
AZAZEL
am eu o recomandare la nisipurile de aur.
hotelul se numeste Shipka si este de 3*+ (in oferte) sau 4 stele(dupa cum scrie la receptie). conditiile la hotel sunt destul de bune , hotelul situandu-se la aproximativ 200 de metri de plaja.
recomand acest hotel mai mult pt parcarea improvizata de la subsol(pt cei ce se tem de hotii de masini), parcare ce este inchisa cu o usa metalica ce are lacat pe ea iar cheia este la receptie. interesant este ca masinile stau incolonate pe doua randuri , incapand aproximativ 8-10 masina pe fiecare coloana. daca tu esti a 3-a sau a 4-a masina si vrei sa pleci, trebuiesc scoase masinile din spatele tau insa nu este o operatiune anevoiasa pt ca la receptie se stie la ce camere locuiesc proprietarii. pt hotii de masini este o treaba imposibila. practic poti veni acolo cu un ferrari ce il poti lasa descuiat pt ca nu ti-l poate fura nimeni.

in 2007 pretul a fost de 60 de euro pe camera /noapte cu mic dejun. probabil acum preturile sunt mai bune insa daca te grabeai si tu inca de prin martie /aprilie prindeai preturi si mai bune. asta este general valabil pt litoral.
adrian_flavius
Multam fain, Marius...intre timp ne-am hotarat pentru Madara...sunt constient ca daca luam biletele prin aprilie ieseam mai ieftin, da' planul initial era Croatia, nu Bulgaria...intre timp s-au ivit unele cheltuieli neprevazute, asa ca bugetul de vacanta a cunoscut cateva mici "ajustari"...rezultatul: amanarea deciziei, iar acum Bulgaria

Cat priveste masina, o sa plecam cu Matiz-ul...la recomandarea mai multor cunostinte/prieteni...pentru a nu "face cu ochiul" politiei bulgare, mare amatoare de shpagi grase de la posesorii de masini (mai) scumpe, cat si cu privire la eventualii hoti de masini...full casco pentru Matiz, pe exterior, e mult mai ieftin decat la Totos...cum noi nu suntem decat 2, si cum nu avem cine stie ce bagaj fenomenal, o sa ne descurcam foarte bine cu Matiz-ul... laugh.gif
mohordbx
Buna idee sa te duci cu Matizul mai ales ca ai CASCO..mai ales ca hoti se gasesc si in tara..in Bucuresti de exemplu se fura in medie 5 masini pe zi.

Cam asa arata masina mea parcata in fata blocului regulametar in loc vizibil, circulat pe un bulevard din capitala.

Click to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachment

Scuze de OFF Topic smile.gif
AZAZEL
madara nu este un hotel de la nisipurile aurii?
din ce imi aduc aminte, in 2007 oscilam intre 3 hoteluri printre care si acest madara. e de 3 stele parca.
adrian_flavius
Pe unele oferte apare de 3*, pe altele apare 3*+, pe altele de 4 stele...din ce am citit, a fost de 3* si au mai renovat la el...review-uri bune...om vedea exact ce o sa fie acolo...am achitat avansul joi, maine ma duc sa platesc integral...va tin la curent cu ce si cum a fost pe acolo... thumbsup.gif
dansid73
QUOTE (mohordbx @ Jun 4 2009, 10:24 AM) *
Buna idee sa te duci cu Matizul mai ales ca ai CASCO..mai ales ca hoti se gasesc si in tara..in Bucuresti de exemplu se fura in medie 5 masini pe zi.

Cam asa arata masina mea parcata in fata blocului regulametar in loc vizibil, circulat pe un bulevard din capitala.

Click to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachment

Scuze de OFF Topic smile.gif



Pot sa pun pariu ca nu ai aflat nici azi cine ti-a spart masina.
Romania!
Dantoma222
Anul trecut am fost in Bulgaria la Nisipurile de aur,la hotel Arabella(4 stele).
Cu 105 euro, am petreut 2 nopti acolo,regim ultra all-inclusive.
Conditiile de cazare au fost ideale,mancarea foarte buna,acces la 2 piscine exterioare si una interioare,sala de forta.
Mie mi-a placut foarte mult.
RUE
105 euro pentru 1-2-3 persoane ?
solmar
Pentru tot grupul.. 36182451.gif
antondan13
Probabil 105 euro de persoana..
carsdeal
Pentru cazare ar trebui sa te interesezi singur, sa vezi cu ochii tai preturi, poze cu locatiile, cu camerele si asa mai departe, pentru ca se gasesc destul de multe hoteluri, pensiuni si diverse cazari unde sa stai si sigur vei gasi ceva avantajos si convenabil pentru banii de care dispui wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.