Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Numere de smecheri
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Pages: 1, 2, 3
hdi
QUOTE (roadempire @ Jun 1 2009, 10:15 PM) *
Ghicitoarea pe care v-o lansez este :

Proprietarul masinii acestea este o persoana de sex masculin sau de sex feminin? 36182451.gif


N-ai inteles. Se refera la masina. N-ai mai vazut PJO, 20 PEL, BMW si altele?
Cristi Horvat
B-07-PZD este masina unei tipe Andreea, lucreaza in media.

Am castigat ceva?
vali44
QUOTE (Cristi Horvat @ Jun 2 2009, 11:42 AM) *
B-07-PZD este masina unei tipe Andreea, lucreaza in media.

Am castigat ceva?


Este a tipei careia i s-a *BUTUT FUTONUL* ??? woot.gif
roadempire
Huh! Asta e prea de tot 36182451.gif
....a! si sa nu uit de combinatia letala CJ 06 CAI thumbsup.gif
admin
QUOTE (HalbaSus @ Jun 1 2009, 02:14 PM) *
Intr-o perioada era mare smecherie sa iti pui numere cu W, mai ales WST, mi se pare ca pe bucuresti nici nu prea sunt disponibile. La ML avem WXA dar e numar venit la rand.



Cand aveam Vectra mi-a zis un amic sa-mi iau nr cu WDT, asta acu' 7-8 ani, ca asa aveau masinile si numerele cei de la SPP. A mers faza, un singur politist m-a oprit in aproape 2 ani. Unii chiar ma salutau cand treceam pe langa ei.
Alex-F1
Mda, ca pe vremea impuscatului: daca aveai numere "mici", sigur erai "cineva", deci primeai cuvenitele plecaciuni din partea militienilor (si nu numai), cand treceai pe langa ei. confused.gif Prea multe nu s-au schimbat nici acum, din pacate..... sad.gif
roadempire
numerele alea erau ceva de genu whistling.gif
22nst
ninja.gif
roadempire
asta o fi avand ghinion in dragoste?!!! 36182451.gif
FAR EASTERN
Face reclama la FUKs 36182451.gif
roadempire
Deci acum ceva timp stiu ca vedeam in trafic numere gen TM 01 JAF ,acum vad ca s-au facut si updaturi
Uitati-va si la asta ce ....are ! whistling.gif
V_I_C_T_O_R
Un nr de smecher (de state) ce l-am vazut pe un Corvette facut varza er LUV2XLR8. smile.gif
adrian_flavius
Ieri seara, pe A1, in drum spre Pitesti: AG-23-ASS...si era un Opel Astra Caravan alb...
getodac
QUOTE (roadempire @ Jun 7 2009, 07:42 AM) *
Deci acum ceva timp stiu ca vedeam in trafic numere gen TM 01 JAF ,acum vad ca s-au facut si updaturi
Uitati-va si la asta ce ....are ! whistling.gif


Posibil sa fie a lui Hrebenciuc ?! smile.gif
air_wolf
QUOTE (marius68582 @ Jun 1 2009, 01:19 PM) *
Guru ! whistling.gif


poate ii face vreunul un bine si mai sterge din G pina ajunge C teehee.gif
marius68582
Silviulica din US of A.
f1anatic
Voi realizati ca numerele de "smecheri" pe care le vedeti la masinile inmatriculate in USA sau Canada nu sint nimic special ? Reprezinta pur si simplu o metoda de a colecta taxe si a impozita. Cind ex-Guvernatorul nostru a venit la putere, a promis ca nu creste taxele la lucrurile ne-esentiale. Dar chestii gen vicii (tutun; alcohol) sau numere personalizate - taxele si serviciile au crescut 3 x. Atita doar combinatia trebuie sa fie disponibila si sa nu fie pe lista de combinatii interzise. Multe state /provincii permit doar 7 caractere, altele 8.
In Illinois costa ori 76 or 123 de dolari ca sa o obtii. La link-ul de mai jos, selectati masina mica (stinga sus) dupa care passenger.
https://www.ilsos.gov/PickAPlateWeb/index1.html

Nu este nimic smecheresc ba chiar o dovada de prost gust sa iti pui numele la numarul de masina. Si eu recent am considerat DIN NOU un numar personalizat si am ramas la aceeasi concluzie ca numarul personalizat atrage atentia, face masina usor de recunoscut in trafic atit de politie/camere de monitorizare a traficului cit si de ticalosi. Acum depinde si pe ce masina - daca pui un numar personalizat pe o masina gen Toyota Camry sau Corolla se trece repede cu vederea. Daca o pui pe o masina sport la pariu ca vei regreta destul de iute.
T u d o r
Pai ce nu intelegi tu e ca in Romania notiunea de smecher rimeaza foarte bine cu cea de cocalar. smile.gif La asta se refera titlul topicului.
Leone
Eu unul m-am saturat de "colegii din breasla cu nr de gen DOC /MED....wtf? Numele prostilor pe toate gardurile?
T u d o r
LEX, JUS, POL, ARH, etc. Pe astea nu prea le-as baga la categoria de numere de smecheri ci mai degraba la categoria "mandria de breasla". biggrin.gif
roadempire
Vreo vedeta a MTV ? !!!!!!!!!!!!!! 36182451.gif
andrei5130
un numar de shmecher disponibil in Ilinois
22nst
yucky.gif

ZUZA...

Nu prea se vede bine... am folosit zoomul digital. Am incercat eu sa o fac mai mica dar fara rezultate.
marius68582
Noua masina a presedintelui SU ale A.
Diesel
Spyker biggrin.gif n-are gusturi rele
22nst
Multumesc Diesel... chiar ma intrebam ce masina este 36182451.gif
HalbaSus
In anglia s-a vandut la licitatie numarul "I HRH" cu 92.000 de lire sterline. Stie cineva ce inseamna ?
Alex-F1
Cum la noi de exemplu IPS = Inalt Preasfintia Sa, la ei HRH = His/Her Royal Highness. wink.gif
roadempire
Pai tin minte ca acum ceva timp in urma aparuse o stire ca undeva in Emiratele Arabe parca un nebun a dat pe un nr personalizat 1 mil $.
Alex-F1
Nu era nebun omu, era bogat! (asta daca e adevarata stirea) ninja.gif
HalbaSus
Da, mi se pare ca numarul respectiv era "1"... este un numar de inmatriculare foarte misto totusi, e usor de retinut biggrin.gif
adrian_r5
QUOTE (marius68582 @ Jun 15 2009, 11:37 PM) *
Noua masina a presedintelui SU ale A.


... si de ce e inmatriculata in Ungaria ?
Watcher
Ca sa scape de prima inmatriculare :-)
A incercat in bulgaria dar i-au furat portofelul in drum spre Veliko Tarnovo...
krondet
am regretat mereu ca nu am avut aparatul foto la mine:
Mercedes A-klasse, cu numar de BT - 11 SUS, dar liniutele oblice de la cifrele 11 erau sterse, astfel incat, numarul de botoseni ramanea IISUS.
oare il invoca, ori se credea El insusi?!?
FAR EASTERN
Chiar nu l-am observat pana acu... dar voi fi cu "ochiu" pe el.
roadempire
36182451.gif Asta chiar ca e DIFERIT teehee.gif
adrian_flavius
QUOTE (krondet @ Jun 16 2009, 04:20 PM) *
am regretat mereu ca nu am avut aparatul foto la mine:
Mercedes A-klasse, cu numar de BT - 11 SUS, dar liniutele oblice de la cifrele 11 erau sterse, astfel incat, numarul de botoseni ramanea IISUS.
oare il invoca, ori se credea El insusi?!?



...ba eu cred ca e un vreo clona de-a lu' Jiji...mantuitorul nostru, al tuturor... laugh.gif
roadempire
asta e bestiala 36182451.gif
Alex-F1
Acum hai ca deja prea o tragem de par......asta ultima tot posibilul sa fie facatura..... ninja.gif
Diesel
eu am o memorie proasta... dar parca am vazut numarul pe o masina in CT
FAR EASTERN
DA, si eu il vazusem acum ceva ani pe o masina ...
vali44
asta e o incercare de a posta UN REGE AL SOSELELOR ...
vali44
QUOTE (vali44 @ Jun 24 2009, 01:48 PM) *
asta e o incercare de a posta UN REGE AL SOSELELOR ...

URRRAAAA .... MI-A REUSIT ....sunt asa de mandru whistling.gif biggrin.gif
getodac
Doua culese pe drum intre Constanta si Ploiesti
Mariustom
În forma spre care se îndreaptă acest topic, poate mă trezesc să zică cineva că și numărul meu de circulație, CS-68-TOM e vreun nr de ... ștecher biggrin.gif confused.gif
ninja.gif
Alex-F1
Ca bine zici, Marius.....atunci al meu numar (UFO) e sau nu de smecher? rolleyes.gif La tine daca era 69, chiar ca era smecher..... biggrin.gif
roadempire
e putin off topic ,dar merita thumbsup.gif
air_wolf
cel mai smecher numar din lume - 14.3 mil $

SorynZ
am fost prin costinesti sa ma "relaxez" si-n prima seara am prins la pozat asta...
Skywalker
Combinatie frumoasa in Timis TM 1O RGU si pe tip il cheama Iorgu il si cunosc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.