Help - Search - Members - Calendar
Full Version: putin ajutor pls!
Masini.ro Forum > Masini.ro > Versus
vas31160
ce masina imi recomandati?..am 18 ani ...nu prea am bani..in jur de 2500 E...stiu ca sunt bani putini dar totusi...va intreb pe voi ca eu nu prea ma pricep la masini.
James Kilowatt
Daewoo tico? N-am avut niciodata, insa am auzit ca sunt fiabile...
Oricum, as prefera o masina cu mai putine pretentii insa mai noua uneia mai "serioase" insa cu miliarde de km la bord si tabla la limita....
Afara cu 2500€ un amic a luat un hyunday Pony 1.3L 12V 85 CP din 98, cu climatizare si 70.000km. Merge brici, a trecut deja de 110.000 si nu a avut vreo data probleme. Insa nu stiu daca poti gasi in Ro asa ceva.
Gociu75
cred ca tico e alegerea cea mai buna. Ai grija sa cauti unul care nu a facut taximetrie sau a fost masina de firma. Consuma putin si sta destul de bine cu fiabilitatea. Dacia se cam exclude, nu cred ca are rost sa argumentez
vas31160
mersi mult de ajutor.
deci nu merita sami iau o masina veche...am inteles..dar daca imi iau tico, cati kilomerti sa aiba aporximativ pe bord ? la ce tre sa fiu atent cand imi iau masina?
James Kilowatt
Aici sunt cam multe de spus.... cel mai bine ar fi sa iei pe cineva care se pricepe. Sunt multe lucruri importate, de la starea tapiteriei care-ti spune daca kilometrajul e sau nu real, pana la compresia motorului... Cel mai bine e sa ceri ajutorul unui amic priceput.
vas31160
am inteles.
ms mult de ajutor
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.