Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Fetele de la Saloanele Auto
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
roadempire
Zicea cineva pe la un articol ca fetele de la saloane sunt puse acolo degeaba, ca nu se pricep la masini si n-au nici o treaba si sunt un sacrilegiu pt un adevarat iubitor de masini. Sunt oarecum de acord ca sunt puse acolo doar ca sa ia ochii fraierilor si adevaratii iubitori de masini nu de fete sunt interesati cand vin la salon. Asa ca mi-a venit ideea sa deschid subiectul asta... ce parere aveti, sunt utile sau au doar scopuri... comerciale?
klm
Oriunde ar fi, femeile sunt utile si placute in acelasi timp; chiar rapit de extraterestri tot faci un compliment daca iti spune chestia aia verde ca este femeie wink.gif!
admin
E clar ca's puse acolo cu un scop comercial, desi in cazul meu pot spune ca efectul nu a fost cel scontat, pot sa-ti zic cum arata o gagica de la un anumit stand, dar cum arata masina nu mai stiu:) hehe
Cipp
La saloanele auto n-am nimic impotriva, daca nu arata ca Nikita gestanta, sa fie! Dar in showroom-uri cred ca e prea mult. Cand intrebi o duduie cate airbaguri are o masina, ce suspensie are pe spate sau daca ambreiajul e hidraulic, se uita ca curca-n lemne la tine, il cheama pe Cristi si pana vine el iti prezinta parasolarul cu oglinda de la pasager, radiocd-ul, portbagajul, chestii femeiesti.
guerilla
QUOTE (Cipp @ May 28 2009, 05:14 PM) *
Cand intrebi o duduie cate airbaguri are o masina

are 2. frontal tongue.gif


QUOTE (Cipp @ May 28 2009, 05:14 PM) *
Cand intrebi o duduie ce suspensie are pe spate

ferma biggrin.gif


QUOTE (Cipp @ May 28 2009, 05:14 PM) *
Cand intrebi o duduie daca ambreiajul e hidraulic

e hidraulic. creste nivelul functie de suspensie si daca te poti baza pe airbaguri

36182451.gif 36182451.gif
f1anatic
QUOTE (roadempire @ May 28 2009, 02:37 AM) *
Zicea cineva pe la un articol ca fetele de la saloane sunt puse acolo degeaba, ca nu se pricep la masini si n-au nici o treaba si sunt un sacrilegiu pt un adevarat iubitor de masini. Sunt oarecum de acord ca sunt puse acolo doar ca sa ia ochii fraierilor si adevaratii iubitori de masini nu de fete sunt interesati cand vin la salon. Asa ca mi-a venit ideea sa deschid subiectul asta... ce parere aveti, sunt utile sau au doar scopuri... comerciale?



Exceptie facind masinile de curse si prototipurile, eu cred ca te duci la salonul auto special pt atmosphera care include obligatoriu si gagicute mai dezbracate. Altfel, daca esti cu adevarat iubaretz de masini, te duci la dealer si/sau o pui de un test drive; in liniste, in timpul tau liber; fara bani; fara inghesuiala.

Eu sugerez sa ii scrii lui Max Mosely si sa propui ca metode de reducere a bugetului in Formula Unu si Campionatul Mondial de Motociclism sa se renunte la gagicutele cu umbrelutze ! Nu de alta dar fanii seriosi nu au venit sa vada fetite in chilotei si sutien care tin umbra pilotului si ii dau Red Bull cind ii este sete. thumbsup.gif

Si cred ca aproximativ orice combinatie masina-gagica arata mai bine decit masina separat. In fond este o simpla chestie de marketing si psihologie. Atragi atentia masculului (cumparator majoritar de masini indiferent pt. el sau pt sotie/prietena) prin mai multe mijloace.
marius68582
Am deschis subiectul asta de discutii urmarind sa "citesc" alteceva,dar sunt cam dezamagit acum. whistling.gif
Pentru a indrepta aceasta nedreptate,dar si pentru a nu lasa alti colegi in suferinta am doar atat de adaugat :
f1anatic
QUOTE (Rebel @ May 28 2009, 12:38 PM) *
Fetele au farmecul lor in prezentarea unei masini la un auto-show. Veti vedea si de ce:

Si... de ce nu se vinde Subaru ! laugh.gif

Click to view attachment


Mda. Ai dreptate.

laurentiu
Din partea mea nu e nicio problema ca sunt si fete la saloanele auto. Nu sunt de acord cu un lucru: nu stiu absolut nimic despre masina langa care stau. WTF, am venit de exemplu sa vad o premiera si cand te intreb ceva "Te rog sa vorbesti cu colegul" ( woot.gif ). Insa am avut surprinderea sa constat ca si la dealeri se poate intampla. Imi amintesc ca atunci cand tocmai aparuse Subaru Tribeca in Romania, dupa cateva zile dealerul adusese unul si in Timisoara. Motiv pentru care m-am dus cu interes la reprezentanta unde m-a intamplinat o domn'soara cu vreo 2 ani mai mare decat mine, care arata thumbsup.gif insa era cam ragusita biggrin.gif (eh, se mai intampla smile.gif ). N-am reusit sa ma inteleg prea bine cu ea. Am intrebat-o ce are asa deosebit masina si mi-a zis ceva de genul ca e primul SUV facut de Subaru, e confortabil, e de calitate si are multe dotari standard. Deci e masina buna laugh.gif
f1anatic

guerilla
aloooo... exista un topic cu pozeSoferita zilei pe care l-ati ignorat.
aici doar mod text, da? smile.gif)

marius, nu stiam ca 8c-ul asa are optionale misto whistling.gif
G e o r g e
QUOTE (Rebel @ May 28 2009, 09:38 PM) *
Si... de ce nu se vinde Subaru ! laugh.gif

Click to view attachment

ca o poarta ala pe stanga ? dry.gif
roadempire
Eu la un salon as accepta doar daca intradevar ar fi niste tipe gen Danica Patrick sau Verena Mei.
Atunci da ! sa vezi o tipa care arata extraordinar de bine si sa le aibe cu masinile atunci as fi super incantat.
Dar cand vad numai nestiutoare care habar nu au decat vorba cuiva intru-un post de mai sus ,ca nu stie decat sa-ti prezinte cd-ul si oglinzile........
Diesel
Daca tu ai fi Danica Patrick sau Verena Mei, n-ai accepta sa stai ore in sir langa o masina la un targ auto.

Intamplator, cunosc doua domnisoare care lucreaza pentru o agentie de modelling si au job-uri de hostess cam in fiecare saptamana, inclusiv la targurile auto. Ambele percep masinile la modul feminin. De la mijloace de transport pana la accesorii de moda. Sunt interesate de estetica, aspect interior, dotari, confort. Cat de barbat te-ai simti daca ti-ar explica o domnisoara cum e curba cuplului si a puterii la un motor?

La dealeri e alta treaba, parca as vrea sa vad o domnisoara ocupandu-se de vanzarea unor decapotabile. Ca tocmai a inceput sezonul biggrin.gif

PS: Alfa-Romeo are intotdeauna cele mai frumoase fete.
f1anatic
Cred ca trebuie sa azvirli un ochi aici !
http://www.hotimportnights.com/models/
Cred ca nu ai auzit de Corrisa Furr sau Leah Dizon
klm
CITAT(f1anatic @ May 28 2009, 08:47 PM) *
Exceptie facind masinile de curse si prototipurile, eu cred ca te duci la salonul auto special pt atmosphera care include obligatoriu si gagicute mai dezbracate. Altfel, daca esti cu adevarat iubaretz de masini, te duci la dealer si/sau o pui de un test drive; in liniste, in timpul tau liber; fara bani; fara inghesuiala.
[...]
Si cred ca aproximativ orice combinatie masina-gagica arata mai bine decit masina separat.

Se poate sa fim si de acord thumbsup.gif .

Asta sa fie problema noastra cu femeile de la saloanele auto? faptul ca n-au habar ce compozitie are cauciucul?! Pff, eu prefer sa-mi vorbeasca o domnisoara despre culoare sau despre calitatea pielii decat sa ma plictiseasca un bulangiu cu osanalele aduse curbei de cuplu.
getodac
QUOTE (laurentiu @ May 28 2009, 07:54 PM) *
Din partea mea nu e nicio problema ca sunt si fete la saloanele auto. Nu sunt de acord cu un lucru: nu stiu absolut nimic despre masina langa care stau. WTF, am venit de exemplu sa vad o premiera si cand te intreb ceva "Te rog sa vorbesti cu colegul"


Am fost acum doua saptamani la salonul auto din Mamaia, putine masini si foarte putine femei verymad.gif , m-am oprit la standul Seat pt a admira un frumos Leon Cupra si o domnisoara foarte draguta dupa ce ma invitat sa urc in masina a inceput sa imi dea detalii tehnice, sa-mi descrie interiorul destul de amanuntit , desi avea un limbaj de lemn si parea ca recita o poezie era evident ca tipa isi facuse lectiile, deci exista si eleve silitoare care nu incearca sa te orbeasca cu frumusetea lor thumbsup.gif
FAR EASTERN
The Booth Babes Of SEMA 2009

FAR EASTERN
How to make sleazy car shows look fabulous



Va rog sa urmariti filmul... thumbsup.gif teehee.gif
ozz86651
Toate pozele astea sigur n-au fost facute la americani sau canadieni, nu? Pentru ca am fost si eu la showuri auto aici si numa babatii si naspete angajate din motive de corectitudine politica erau. Nu ca nu ar fi o groaza de fete dragute,dar puritanismul, deh.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.