Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme cu turometrul,clima,indicator apa,cutie-land rover,freelander td4,2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Land Rover
mariuscozmin
detin un land rover freelander td4,an fabricatie 2001
de ceva timp am probleme la bord cu indicatorul de apa,turometru,clima,martor motor si bujii,nu indica treapta de viteza(fiind cutie automata) si nu functioneaza asistenta la coborare si controlul tractiunii.
consider ca este un contact imperfect deoarece la groapa sau la vibratii oscilau,isi reveneau.
astept sfaturi si pareri practice deoarece de meseriasi parati m-am scarbit confused.gif
unde pot gasi un tester cu diagnoza?
multumesk mult!
trixi114679
QUOTE (mariuscozmin @ May 24 2009, 02:32 PM) *
detin un land rover freelander td4,an fabricatie 2001
de ceva timp am probleme la bord cu indicatorul de apa,turometru,clima,martor motor si bujii,nu indica treapta de viteza(fiind cutie automata) si nu functioneaza asistenta la coborare si controlul tractiunii.
consider ca este un contact imperfect deoarece la groapa sau la vibratii oscilau,isi reveneau.
astept sfaturi si pareri practice deoarece de meseriasi parati m-am scarbit confused.gif
unde pot gasi un tester cu diagnoza?
multumesk mult!


buna ziua!
din care parte al tarii sunteti?
mariuscozmin
Sunt din jud Hunedoara,municipiul Deva.
trixi114679
QUOTE (mariuscozmin @ Jun 6 2009, 08:21 AM) *
Sunt din jud Hunedoara,municipiul Deva.

clujul este cel mai aproape...dar daca aveti drum catre vest si la oradea se poate pune masina pe tester.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.