Help - Search - Members - Calendar
Full Version: XENON HID cu certificare TUV !
Masini.ro Forum > Bazar > Dealeri - magazine auto
DORU
Un kit xenon contine: 2 balasturi, 2 becuri, 2 suporti sau suruburi de prindere, manual - este ambalat in cutie si are garantie 12 luni.

Kit-urile sunt de cea mai buna calitate, generatia a 8-a, cu microprocesor si NU DAU ERORI de computer nici la ultimele modele de masini.
Import marcile JM si GT, ultima usor mai scumpa prin comparatie, dar ceruta de unii clienti...

KIT-urile marca JM HID si GT HID beneficiaza de certificare internationala TUV pt calitate si partea electrica, asadar sunt de incredere !

Tipuri bec disponibile: H1, H3, H4-3 (bixenon prin comutatie), H7, H8, H11 si H13. Aduc la comanda 9004, 9005, D2S, D2R, D2C, D1R, D1S, etc
Aduc la comanda si DOAR BECURI XENON, daca sunteti interesati de asa ceva, scrieti sau sunati-ma sa va informez ce am pe stoc !

Caracteristicile de baza ale HID sunt puterea si temperatura de culoare. Puterea poate fi de 35W sau 55W, iar temperatura de culoare intre 3000-12.000K, plecand de la Golden Yellow si ajungand pana la Violet.

Recomandarile mele: tin sa va reamintesc ca cele de 35W nu orbesc pe ceilalti si au lumina f placuta, cu vizibilitate f buna, spre deosebire de cele de 55W, prea puternice de altfel. In privinta temperaturii de culoare, sugerez sa alegeti pt low beam sau high beam intre 4300-6000K iar pt proiectoarele de ceata intre 3000-4300K, avand in vedere ca lumina galbena este cea care asigura vizibilitatea maxima pe timp de ceata.
NU UITATI ! Cu cat creste temperatura de culoare scade si luminozitatea.

Click to view attachment


Autoturismele moderne, ce poseda un calculator de lumini, vor avea nevoie de adaptoare speciale, denumite Error Code Adapters ce vor "simula" prezenta unui bec cu filament, deci o rezistenta pe fir, astfel incat calculatorul de lumini sa permita functionarea ireprosabila a xenon-ului.

Iata cum arata un asemenea adaptor, oferit la pretul de 55 RON / perechea :

Click to view attachment


Pt cei care doriti mai multe informatii care sa va ajute sa va decideti pe deplin, va stau la dispozitie cu detalii si poze la nevoie, doar intrebati !

Iata poze cu HID-urile, montate atat pe low beam sau high beam, cat si pe proiectoarele de ceata:

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment


Iata si cateva poze cu produsele JM HID SuperSLIM si GT HID clasic / slim :

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment


Acum sa va prezint si preturile, insa avand in vedere ca exista combinatii posibile (tip bec, culoare, tip droser, prezenta marfa pe stoc, produse la oferta)
VA ROG SA INTREBATI CARE ESTE PRETUL LA ZI PT CEEA CE DORITI SA COMANDATI SI EU VA VOI RASPUNDE PE LOC CU DETALIILE SOLICITATE SI EVENTUAL ALTERNATIVE ! MULTUMESC ANTICIPAT !

Preturile pt XENON JM HID - SuperSLIM sunt urmatoarele:
H1, H3, H7 = 350 RON
H8, H11 = 370 RON
H4 bixenon = 440 RON


Exista pe stoc doar cateva seturi H3, H4-3 (bixenon prin comutatie), H7 cu droser clasic.
H3, H7 = 300 RON
H4 bixenon = 400 RON

Preturile pt XENON GT HID sunt urmatoarele:
H1, H3, H7 clasic / SLIM = 360 / 380 RON
H4 bixenon clasic / SLIM = 440 / 460 RON


PENTRU TIPURILE DE BECURI CARE NU APAR EXPLICIT IN ACESTE LISTE DE PRETURI, INTREBATI, UNELE SUNT IN STOC !

Detalii de contact: 0722-535.644 si 0745-552.341
DORU
anunt valabil !
DORU
OFERTA PROMOTIONALA !

GT HID si JM HID, cu certificari CE, E4, ISO9001 si TUV !


Preturile pt XENON JM HID - SuperSLIM sunt urmatoarele:
H1, H3, H7 = 330 RON
H8, H11 = 350 RON
H4 bixenon = 400 RON

Exista pe stoc H7 si H4-3 bixenon, droser clasic si SuperSlim:
H7 = 300 RON (droser clasic), celelalte preturi sunt mai sus



Preturile pt XENON GT HID sunt urmatoarele - toate pe stoc:
H1, H3, H7, H8, H11 droser clasic / SLIM = 310 RON / 330 RON
H4 bixenon clasa B droser clasic = 350 RON
H4 bixenon clasa B droser SLIM negru = 370 RON
H4 bixenon clasa A droser SLIM argintiu = 420 RON

Este o oferta f buna, sper ca multi din voi sa profite de ea ! Cert este ca preturile acestor produse DE MARCA devin mai accesibile, a.i. poate clientii care aleg numai dupa pretul cel mai mic vor opta pt un pret cu putin mai mare dar platit pt un HID de calitate !


Preturile sunt usor variabile, in raport cu cursul dolarului pe pietele internationale. De aceea pretul pe care vi-l comunic poate fi usor diferit de cel postat aici. Cei care comanda minim 2 seturi, beneficiaza de un discount !
DORU
anunt valabil !
DORU
Preturile pt XENON JM HID - LICHIDARE DE STOC !

H7 clasic = 290 RON
H7 SuperSlim = 310 RON
H4 bixenon SuperSlim = 380 RON

Se ofera factura si garantie 1 an !
RobertoSW
Am tot citit si recitit insa nu am gasit nici o referire la garantie. Oferi asa ceva ?
cristirenault
QUOTE (DORU @ May 20 2009, 12:30 AM) *
1. ... este ambalat in cutie si are garantie 12 luni.

2.Kit-urile sunt de cea mai buna calitate, generatia a 8-a, cu microprocesor si NU DAU ERORI de computer nici la ultimele modele de masini.


3.KIT-urile marca JM HID si GT HID beneficiaza de certificare internationala TUV pt calitate si partea electrica, asadar sunt de incredere !


Buna ziua. As dori si eu un set H7.
Dar... 1. oferiti certificat de garantie? Puneti va rog un scan sa vad in ce consta ca tinand cont de avalansa de vanzatori de asa sisteme de iluminare si care nu sunt deloc seriosi...
2. In ce consta aceasta "cea mai buna calitate?"
3. Certificarea asta internationala poate fi probata in vreun fel? Si mie imi vine usor sa zic ca sunt cele mai bune si ca se exporta si pe Luna dar... dovezi oficiale in sustinerea afirmatiilor?

Si in ultimul rand. Este legal sa pun pe masina mea acest tip de becuri/sistem de iluminare? NU contravine cu legile din UE?

Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra prompt si la obiect si va doresc vanzare buna.
Maximusdm
Salut, baieti!

Intrucat Doru nu e prin Bucuresti, ma rugat sa postez eu o poza cu certificatul meu. O sa vedeti cum arata in seara asta sau maine dimineata.
Din experienta mea cu garantiile pot sa va zic ca nu te incalzeste prea mult o foaie cu stampila, daca cine trebuie sa rezolve garantia e neserios. O sa caute mereu motive sa dea vina pe tine sau sa se scuze ca nu are pe stoc.
Pe Doru eu il stiu de 2 ani de pe forumul asta si mai e activ si pe altele(skoda, mitsu.ro). E un baiat serios si nu da tepe.
Da de curiozitate search pe google "Gt hid doru" si vezi daca zice cineva ca a fost tepit. smile.gif

Eu am luat ieri un set 9006 HB4 pentru un lancer modelul nou. Merg foarte bine so far.
Maximusdm
Si certificatul de garantie....
cristirenault
Salut si tie Maximus.
In primul rand nu inteleg de ce trebuie sa-l scuzi pe DORU, nu a afirmat nimeni ca e tepar. Asa ca... stii cum e aia cand te simti cu musca pe caciula si cine se scuza, se acuza. In fine, nu asta e ideea ce nu ma intereseaza calitatea vanzatorului ci a produsului.

S-au facut niste afirmatii despre acele produse, ai pus un certificat de garantie care nu este conform cu legile in vigoare si asa cum spui si tu nu este decat o hartie fara valoare. Ca sa nu mai fie o simpla foaie fara valoare asa cum zici, trebuie sa contina anumite lucruri care acest certificat nu le contine, tocmai ca sa nu poti trage la raspundere in fata OPC sau eventual a unei instante de judecata vanzatorul. So, praf in ochi.

Ramane de raspuns la astea:

2. In ce consta aceasta "cea mai buna calitate?"
3. Certificarea asta internationala poate fi probata in vreun fel? Si mie imi vine usor sa zic ca sunt cele mai bune si ca se exporta si pe Luna dar... dovezi oficiale in sustinerea afirmatiilor?

Si in ultimul rand. Este legal sa pun pe masina mea acest tip de becuri/sistem de iluminare? NU contravine cu legile din UE?

Un vanzator care se respecta ar trebui sa-si prezinte singur marfa si nu prin intermediari. Fara nicio referire la cazul de fata unde cu siguranta vanzatorul o sa-si prezinte asa cum trebuie produsul.

Cine doreste, poate citi aici un topic interesant despre xenoane aftermarket si impactul lor asupra sigurantei noastre, asupra vietii noastre. Sunt lucruri, care ca si in cazul chiptuningului vanzatorii nu le spun, nu spun ca e ilegal sa montezi astfel de becuri pe masini, ca daca esti prins in vest cu asa ceva platesti amenzi de 10 ori mai mari decat costa "csenoanele" puse la noi. Am un prieten, director de service la Skoda care nu a fost lasat de vamesi sa intre in Austria pana cand nu a schimbat becurile de la masina. A stat de seara pana dimineata in vama si tot nu l-au lasat sa treaca... noroc ca stie sa si le schimbe singur si a rezolvat problema pe loc cu becurile originale ale masinii.
Va rog sa tratati acest post cu seriozitate, nici nu vand xenoane, nici nu sunt militian, nici nu am vreun interes in afara adevarului.

Maximus. Ne-ar fi de mare ajutor sa pui niste poze cu iluminarea farurilor pe un zid inainte de xenoane si dupa. Deci nu pozat farul asa cum fac toti vanzatorii sa ne arate ce alb-albastra si frumoasa e lumina lor ci rezultatul final ca aia ne intereseaza pe noi.
G e o r g e
urmeaza ca dl cristi sa ne zica ca si el vinde diverse produse.
nmario
QUOTE (cristirenault @ Aug 17 2009, 11:13 AM) *
Salut si tie Maximus.
In primul rand nu inteleg de ce trebuie sa-l scuzi pe DORU, nu a afirmat nimeni ca e tepar. Asa ca... stii cum e aia cand te simti cu musca pe caciula si cine se scuza, se acuza. In fine, nu asta e ideea ce nu ma intereseaza calitatea vanzatorului ci a produsului.

S-au facut niste afirmatii despre acele produse, ai pus un certificat de garantie care nu este conform cu legile in vigoare si asa cum spui si tu nu este decat o hartie fara valoare. Ca sa nu mai fie o simpla foaie fara valoare asa cum zici, trebuie sa contina anumite lucruri care acest certificat nu le contine, tocmai ca sa nu poti trage la raspundere in fata OPC sau eventual a unei instante de judecata vanzatorul. So, praf in ochi.

Ramane de raspuns la astea:

2. In ce consta aceasta "cea mai buna calitate?"
3. Certificarea asta internationala poate fi probata in vreun fel? Si mie imi vine usor sa zic ca sunt cele mai bune si ca se exporta si pe Luna dar... dovezi oficiale in sustinerea afirmatiilor?

Si in ultimul rand. Este legal sa pun pe masina mea acest tip de becuri/sistem de iluminare? NU contravine cu legile din UE?

Un vanzator care se respecta ar trebui sa-si prezinte singur marfa si nu prin intermediari. Fara nicio referire la cazul de fata unde cu siguranta vanzatorul o sa-si prezinte asa cum trebuie produsul.

Cine doreste, poate citi aici un topic interesant despre xenoane aftermarket si impactul lor asupra sigurantei noastre, asupra vietii noastre. Sunt lucruri, care ca si in cazul chiptuningului vanzatorii nu le spun, nu spun ca e ilegal sa montezi astfel de becuri pe masini, ca daca esti prins in vest cu asa ceva platesti amenzi de 10 ori mai mari decat costa "csenoanele" puse la noi. Am un prieten, director de service la Skoda care nu a fost lasat de vamesi sa intre in Austria pana cand nu a schimbat becurile de la masina. A stat de seara pana dimineata in vama si tot nu l-au lasat sa treaca... noroc ca stie sa si le schimbe singur si a rezolvat problema pe loc cu becurile originale ale masinii.
Va rog sa tratati acest post cu seriozitate, nici nu vand xenoane, nici nu sunt militian, nici nu am vreun interes in afara adevarului.

Maximus. Ne-ar fi de mare ajutor sa pui niste poze cu iluminarea farurilor pe un zid inainte de xenoane si dupa. Deci nu pozat farul asa cum fac toti vanzatorii sa ne arate ce alb-albastra si frumoasa e lumina lor ci rezultatul final ca aia ne intereseaza pe noi.


Salut tuturor,

Eu am luat in August 2008 niste xenoane de la Doru, am primit certificat de garantie exact ca cel postat mai sus.Nu inteleg foarte bine care e subiectul nemultumirilor voastre pana la urma?De un an nu mi-au facut nicio problema xenoanele, ba mai mult am fost plecat cu masina in Spania si n-am avut absolut nicio problema cu politia.Eu inteleg sa aveti ceva de reprosat in cazul in care ati cumparat ceva ce n-a corespuns, sau a fost defect sau mai stiu eu ce...Dar din cate inteleg e vb de ce, de specificatii?Puneti mana si cautati-le pe google, in functie de model!De garantie?Daca nu vrei absolut nicio problema cu garantia, du-te si cumpara din magazin!(unde oricum nu ai certitudinea ca garantia e reala).Ce cautati sa cumparati de pe net?Poate ca sunt furate, poate ca sunt stricate, poate ca sunt "combinate" etc etc, ce cautati frate sa le cumparati de pe net daca nu aveti incredere?
Omul asta mie mi-a dat factura si garantie, totul extrem de legal si profesional, in comparatie cu multi cu multi tepari de pe net care nu stiu decat sa jecmaneasca!E un tip de incredere, cunoscut de foarte multa lume in domeniul skoda/vw/audi.Pana la urma, pe scurt,daca nu iti place ceva/ nu ai incredere, nu cumperi!Care e problema?
cristirenault
QUOTE (G e o r g e @ Aug 17 2009, 11:15 AM) *
urmeaza ca dl cristi sa ne zica ca si el vinde diverse produse.

Ti-ai dat asa cu presupusu'.
Gresit, nu vand nimic. Baga o cautare dupa nick-ul meu sau dupa nume, ti le pot da pe cele reale si absolut toate datele si ai sa vezi ca nu am vandut si nu voi vinde nimic niciodata wink.gif

Oameni buni, ce tot disculpabilizati omul. Nu l-a acuzat nimeni de nimic.

Repet, e legal sa aduci modificari instalatiei de iluminare a masinii?
Certificarea acestor xenoane poate fi probata?

Stiti de ce intreb asta? Simplu. Daca ele sunt certificate de un organism european inseamna ca sunt legale si ca totul e ok cu ele. E simplu ca buna ziua si nu e nicio problema.
22nst
Xenonul aftermarket NU este legal. Si cu asta basta.

Vrei un xenon de calitate? Cand iti cumperi masina ai grija sa fie dotata cu acest tip de faruri si gata.

Eu am folosit un kit de la Doru, luminau ok si am fost multumit de ele.
cristirenault
Uite ca mai sunt si oameni corecti pe lumea asta.
DORU
Lichidare de stoc !

HID JM cu garantie 1 an si factura la urmatoarele preturi (stoc f mic):

H7 6000K clasic = 280 RON
H7 6000K SLIM = 300 RON
H4 6000K bixenon SLIM = 370 RON
becuri H7 6000K = 150 RON/perechea
DORU
Stocul JM HID a fost epuizat.
Noua comanda inseamna numai produse GT HID...deocamdata, pe stoc numai H7 si H4 bixenon, saptamana trecuta s-au epuizat H1, H3 si H11.
In octombrie soseste noul transport, am sa anunt aici cand intru in posesia produselor.

Iata si preturile la GT HID, se ofera factura fiscala si certificat de garantie pt 1 an:

- faza simpla droser clasic = 310 RON
- faza simpla droser SLIM = 330 RON
- bixenon droser clasic = 370 RON
- bixenon droser SLIM = 390 RON

La cerere se pot oferi SLIM-uri clasa A in loc de clasa B, contra cost.
Pt anumite modele de auto sunt necesare Error Code Adapters, la 55-60 RON/set.
Pt 2-3 seturi se acorda discount. De la 5 seturi reducerea este substantiala !
DORU
GT HID droser clasic sau SLIM, temperaturi de culoare 4300-6000K, faza simpla sau bixenon, preturi intre 300 - 420 RON (in fct de tipul becului, al droserului si clasa lui energetica), factura si certificat de garantie !
DORU
Vanzare numai din stoc, urmatorul transport abia in 2010 !
DORU
OFERTA DE SARBATORI !

GT HID- factura & certificat garantie

KIT faza simpla droser SuperSlim clasa A = 340 lei
KIT bixenon droser SuperSlim clasa A = 380 lei

Becuri faza simpla = 125 lei / perechea
Becuri bi-xenon = 180 lei / perechea

Preturile de mai sus sunt cele pt SuperSlim clasa A, pt droser clasic sau clasa B, sunati sau intrebati, pretul este mai mic !

La minim 2 seturi comandate se acorda un discount, de la 3 seturi discountul este deja tip retailer !

Comenzile se vor onora pana VINERI 18 DECEMBRIE, apoi se vor relua abia din 2010, aviz doritorilor !
DORU
Oferta valabila, din 15 ianuarie stoc nou, astept solicitari !

Certificat de garantie si factura pt orice GT HID !
DORU
In perioada 20-27 ianuarie 2010 sunt de gasit pe ruta Oradea - Cluj - Turda - Tg Mures - Medias - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti si retur cu posibilitatea trecerii prin Campulung - Brasov - Sighisoara ca ruta alternativa.

Cei care sunt interesati de serviciile mele sunt invitati sa ma solicite telefonic la 0722-535.644 sau 0745-552.341 si ii voi ajuta cu placere. smile.gif
DORU
OFERTA INCEPUTULUI DE AN 2010 !

HID GT - garantie 12 luni, certificat de garantie cu seriile droserelor + factura.

H3, H7, H8, H11, HB3, HB4, etc (faza simpla): 300lei (droser clasic), 340lei (SLIM cls.B ) si 360lei (SLIM cls.A), indiferent de temperatura de culoare. Pt 3000K se da comanda ferma cu avans 50%.
H4-bixenon (faza dubla): 380 lei (droser clasic), 400 lei (SLIM cls.B ) si 420 lei (SLIM cls.A), indiferent de temperatura de culoare.

Se vand si Error Cancellers la 65 lei/perechea, pt masini cu calculator de lumini.

Preturile pot suferi usoare modificari, asadar pt un pret actualizat, sunati la 0722-535.644 sau 0745-552.341 (Doru)
Pt comenzi de minim 2 seturi se ofera discount, de la 5 seturi in sus discountul este pe masura !
DORU
Sa nu uit un aspect important: eliberez factura pt cine o solicita, garantia la HID-uri GT este 12 luni, la LED-uri este 30 zile iar pt anulatoarele de eroare - fiind consumabile precum becurile E27 de camera, nu se ofera garantie (oricum de mai bine de 1 an nu exista rebuturi).
Ofer consultanta celor care doresc explicatii suplimentare cu privire la montaj si cablari.

LE: iata si oferta de becuri GT HID:

- faza simpla: 125 lei/perechea
- faza dubla: 180 lei/perechea


Pentru comenzi de la 3 seturi in sus se acorda discount bun atat pt HID-uri cat si pt becuri.
DORU
Saptamana viitoare mai soseste un colet cu marfa, cei interesati sa se anunte, multam !
DORU
O informatie importanta pt potentialii cumparatori de GT HID:

Exista si varianta kitului xenon CAN-BUS Pro, ce nu mai necesita error code adapters pt a functiona perfect pe masinile ce detin calculatoare de lumini.
Adica nu mai trebuie sa achizitionati si perechea de anulatoare, dar exista si o alta fata a problemei: acestea sunt cu putere 50W, si nu 35W. Acest aspect nu le-ar face recomandabile la farurile fara lupa wink.gif
Alegerea va apartine !

Din martie 2010 sper sa fie disponibile si aceste variante de HID cu CAN-BUS. Doar la comanda probabil.



OFERTA VALABILA DIN MARTIE 2010 !

HID GT - garantie 12 luni, certificat de garantie cu seriile droserelor + factura.

H3, H7, H8, H11, HB3, HB4, etc (faza simpla): 270 lei (droser clasic), 300 lei (SLIM cls.B ) si 320 lei (SLIM cls.A), indiferent de temperatura de culoare.
Pt 3000K se da comanda ferma cu avans 50%.

H4-bixenon (faza dubla): 350 lei (droser clasic), 380 lei (SLIM cls.B ) si 400 lei (SLIM cls.A), indiferent de temperatura de culoare.

Becuri GT HID:
- faza simpla: 105 lei/perechea
- faza dubla: 150 lei/perechea

Nu e chiar comerciala decizia mea, dar totusi anunt dinainte, desi mai am si ceva in stoc... Preturile de sus sunt informative. Pot fi asadar si usor mai mici, voi verifica si postez din timp eventualele modificari !
DORU
Saptamana viitoare sunt pe drum cu treaba, trec si prin Capitala putin.
Cine doreste sa ma contacteze ma poate gasi pe tel mobile, multam.
DORU
Becuri GT HID:
- faza simpla: 105 lei/perechea
- faza dubla: 150 lei/perechea (se pot lua cu fir sau fara)

Drosere GT HID: 180 lei/perechea
DORU
In perioada 3-7 mai sunt in zona Pitesti / Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD, chiptuning, diagnoza VAG, HID-uri) ma puteti contacta telefonic la 0745-552.341 sau 0722-535.644.

Itinerariul este: Oradea - Huedin - Cluj - Turda - Iernut/Tg Mures - Medias - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti.
DORU
In perioada 24 aug - 3 sept sunt prin tara: ajung prin Bucuresti, Cluj, Sibiu, Medias, Rm Valcea, Pitesti, Galati, Braila, Pt Neamt, Bistrita.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD / chiptuning, diagnoza VAG si Dacia/Renault, HID-uri) ma puteti contacta telefonic din timp la 0745-552.341 sau 0722-535.644.

Itinerariul este: Oradea - Huedin - Cluj - Turda - Iernut/Tg Mures - Medias - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti - A2 - Slobozia - Braila - Galati - Tecuci - Pt.Neamt - Vatra Dornei - Bistrita - Dej - Cluj - Oradea in mare, daca nu apare nimic neprevazut.

Multumesc.
DORU
KITURI XENON GT HID


Garantie 12 luni, un kit xenon contine: 2 balasturi, 2 becuri, 2 suporti de prindere, manual, suruburi. Se ofera acte.

- faza simpla: 240/ 260/ 280/ 300 RON (droser clasic/SLIM cls.B/A/ SLIM digital)
- faza bi-xenon: 300/ 320/ 340/ 360 RON (droser clasic/SLIM cls.B/A/SLIM digital)
- anulatoare cod eroare bec ars: 65 RON/perechea
- set drosere: 150 / 170 / 190 RON (clasic / SLIM cls.B/ A)
- set becuri faza simpla/ dubla: 90 / 130 RON


SLIM cls B sau A inseamna o diferenta de tehnologie ce se traduce printr-o calitate superioara si consum de energie redus.

SLIM Digital inseamna o rata de defectare extrem de redusa, ceea ce se traduce printr-o fiabilitate f ridicata.

Ca fapt divers, eu folosesc de 3 ani in curand un kit GT HID cu drosere clasic si inca merge fara probleme !
DORU
In perioada 3 - 7 nov. am ceva treaba prin tara: trec prin Cluj, Turda, Medias, Sibiu, Rm Valcea, Pitesti, cu popas si in Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD / chiptuning, diagnoza VAG si Dacia/Renault/Nissan, HID-uri) ma puteti contacta telefonic din timp la 0745-552.341 sau 0722-535.644, poate ne sincronizam timpul si programul.

Multumesc.
DORU
Noutatea este ca din ianuarie 2011 voi comercializa produse HID exclusiv marca GT HID, eu fiind retailer al lor.

Asta inseamna atat xenon (becuri, drosere, kituri complete) cat si LED-uri (pozitie, nr inmatriculare, diverse modele).
Droserele vor fi si CAN-BUS (pe langa cele non-CAN-BUS), cu anulatori eroare included, ceea ce va insemna ca se poate renunta la anulatorii plug'n'play separati.
LED-urile T10 vor avea sistem de test al functionarii si instalarii corecte.
Exista si modele gen T2 ce includ anulatori eroare pt masinile cu calculator de lumini.

Iata o lista de produse si preturi aferente, deocamdata informative, insa nicicum acestea nu se vor modifica in sens pozitiv, dimpotriva.
Comanda si stocul vor fi reduse si se vor limita la produsele ce se comercializeaza intensiv.
Insa preiau orice comanda si o onorez in cel mai scurt timp posibil.
Din start acest lucru este valabil la becurile cu temperatura de culoare 3000K, care sunt si usor mai scumpe ca celelalte.

- faza simpla: 240/ 260/ 280/ 300 RON (droser clasic/SLIM cls.B/A/ digital)
- faza bi-xenon: 300/ 320/ 340/ 360 RON (droser clasic/SLIM cls.B/A/ digital)
- kit CAN-BUS ((anulator eroare incorporat)) faza simpla / bi-xenon: 330 / 370 RON

- anulatoare cod eroare bec ars: 60 RON/perechea
- set drosere: 150 / 170 / 190 RON (clasic / SLIM cls.B/ A)
- set becuri faza simpla/dubla/D2S: 90/130/140 RON
- set LEDuri pozitie tip T2 soclu W5W, 3 SMD: 60 RON/perechea (anulator eroare incorporat)
- set LEDuri pozitie tip T10 soclu W5W, 9 SMD: 70 RON/perechea (cu autotest montaj)
- set LEDuri pt nr inmatriculare tip Festoon, 3 SMD: 80 lei/perechea (anulator eroare incorporat)

Pt preturi la zi rog dati PM, deocamdata preiau exclusiv comenzi ferme.

Voi reveni cu poze si pt alte produse noi f curand.
LED-urile T2 cu 3SMD sunt de aproape 2luni in proba pe masina personala si functioneaza bine !
Urmeaza si cele T10 cu autotest la montaj.
DORU
In perioada 7 - 10 martie am ceva treaba prin tara: traseul este prin Cluj, Turda, Aiud, Alba-Iulia, Sebes, Sibiu, Rm Valcea, Pitesti, cu popas si in Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele ma puteti contacta telefonic la 0745-552.341 sau 0722-535.644, poate ne sincronizam timpul si programul.

Multumesc.
Legionaru'
Salut DORU!
Poti pune foto cu un kit xenon H7, droser digital?
DORU
Atasez poze cu 4 tipuri de drosere: clasic (seria ELB este si digital), slim clsB si clsA, slim digital.

Click to view attachment Click to view attachment


Click to view attachment Click to view attachment
Legionaru'
Ce temperaturi de culoare ai?
Tu ce recomanzi?
DORU
Intre 3000 si 6000K comercializez. Cele la 3000K sunt precum proiectoarele de la Fabia din familie - galben-auriu (sunt poze in topicul cu masinile mele), acestea vin cu 5euro mai scumpe si doar pe comanda ferma. Restul sunt in general in stoc.

Daca vorbim de faza scurta, recomand - in fct de ce-si doreste fiecare de la lumina de intalnire - 4300/4500K, 5000K sau 6000K. Cu un plus pt primele doua variante wink.gif
DORU
Preturile au scazut evident, pt preturi la zi va rog PM, anunt valabil !
DORU
anunt valabil !
DORU
Kit xenon GT HID faza simpla de la 230 lei, faza dubla de la 260 lei si CAN-BUS de la 300 lei !
Vin insotite de factura (+16%) SI CERTIF GARANTIE 12 luni.
DORU
Valabil, la comanda ferma !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.