Help - Search - Members - Calendar
Full Version: LED-uri de pozitie pt masina Dvs !
Masini.ro Forum > Bazar > Dealeri - magazine auto
DORU
LED-urile sunt cu soclu W5W, in lumina alba de xenon 6000K.

Pot si cu 1,3,5,9, 13, 25 sau 30 SMD cu preturi intre 55-100 RON !

Cele care emit insa lumina cea mai omogena sunt cele cu 9 SMD, dar si cele cu 13 sau 25 SMD au ca valoare in Watt aceeasi putere finala.
Alegerea trebuie sa ia in consicerare si grosimea locului din far pt pozitie.

Se poate asigura si montajul la cerere.

Recomandarea mea merge catre LED-urile cu 9 SMD, pret 70 RON / perechea sau cu 25 SMD, pret 75 RON / perechea.

Date de contact: 0722-535.644 sau 0745-552.341

Iata poze cu LED-urile, vedeti si comparatia cu becurile clasice pe filament:

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment

Click to view attachment
DORU
anunt valabil !
T u d o r
Dorule, as vrea sa-mi schimb pozitiile galbui de la masina. Poti sa mi le schimbi sau sunt "speciale" de Honda? Eu sunt paralel cu treaba asta. smile.gif
DORU
Pai trebuie sa ne uitam ce tip de becuri sunt...daca nu au soclu W5W, aflam de care sunt si cautam in consecinta. Te bagi tu la demontat sau lasam pe proxima intalnire ? smile.gif
S O R I N
Vreau si eu, vreau si eu .... rolleyes.gif
DRAGOS
Doru, la urmatoarea intalnire cred ca trebuie sa vii cu stock-ul de leduri pt honde biggrin.gif

vreau si eu! la mine sunt W5W smile.gif
DORU
OK, am notat, vin cu LED-urile dupa mine...voi avea exact ce mi-am montat si eu pe ambele Skode, adica T10 cu 9SMD, soclu tip W5W !
T u d o r
Eu zic sa iei mai multe feluri, ca japonezii din invidie nu folosesc becuri cu dulie normala ci de-alea cu fasung invers, sa moara dusmanii. biggrin.gif

Si da, ai ghicit, nu ma bag la demontat ca mi-e ca dupa ce le montez la loc imi mai raman piese... teehee.gif Cu proxima ocazie, pune-ma pe shortlist. Poate ajung eu in Bucuresti mai repede, in acest caz vorbim si ne vedem smile.gif
NGZ
N-am inteles prea bine, ce fel de becuri pot fi inlocuite ? De la pozitii, samnalizare, faza lunga/scurta ?
T u d o r
Pai cred ca toate.
DRAGOS
pai doru poate sa-ti schimbe orice becuri. aici are anunt pentru LED-uri, care sunt DOAR pt pozitii.

gasesti alt topic pentru xenon pe faza scurta/lunga smile.gif
DORU
anunt valabil !
Legionaru'
Vezi ca pe 4 iulie vin multe Honde la Bucuresti.Ar fi bine sa fii prin preajma.
DORU
Imi doresc mult sa ajung, iar in acest caz, voi avea la mine cateva perechi, pt doritori dar si pt masini unde ele sa se potriveasca...
mariusdruta
O intrebare: la ce folosesc led-urile pe luminile de pozitie?

SorynZ
QUOTE (mariusdruta @ Jun 27 2009, 02:42 PM) *
O intrebare: la ce folosesc led-urile pe luminile de pozitie?

culoare alb-albastruie, nu gabena.. pe scurt: aspect
DORU
... si lumina mai intensa, prin comparatie cu cea data de un bec cu filament (galbena si putin chioara).
DORU
In stoc led-uri de pozitie T10 cu 9 SMD la 70 RON perechea, in lumina alba xenon.

Ultimile cu 5 SMD au ajuns la V l a d.
DORU
Vanzare din stoc limitat, T10 cu lumina 5000K si 9 SMD.
DORU
Preiau comenzi pt cei interesati de LED-uri pozitie soclu W5W cu lumina alba !
DORU
In perioada 20-27 ianuarie 2010 sunt de gasit pe ruta Oradea - Cluj - Turda - Tg Mures - Medias - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti si retur cu posibilitatea trecerii prin Campulung - Brasov - Sighisoara ca ruta alternativa.

Cei care sunt interesati de serviciile mele sunt invitati sa ma solicite telefonic la 0722-535.644 sau 0745-552.341 si ii voi ajuta cu placere. smile.gif
DORU
Lumina 5000K, model T10, cu 9SMD, soclu W5W, pret 70 lei/perechea, garantie 30 zile.
DRAGOS
Doru, e vreo sansa sa ajunga la ploiesti? Dau vreo eroare la CB?
DORU
Atat becurile xenon cat si LED-urile dau erori la masinile ce poseda calculator de lumini. Acum nu stiu masina ta daca are asa ceva, spune-mi, daca ti se arde un bec, ai vreun martor aprins in bord ?

LED-urile pot ajunge in Ploiesti prin curier cel mai facil si rapid...
DORU
Saptamana viitoare sosesc si LED-urile.
DORU
Saptamana viitoare sunt pe drum cu treaba, trec si prin Capitala putin.
Cine doreste sa ma contacteze ma poate gasi pe tel mobile, multam.
DORU
Pe stoc T10 cu 9 SMD sau 5 SMD, soclu W5W, lumina alba 5000K !
DORU
In perioada 3-7 mai sunt in zona Pitesti / Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD, chiptuning, diagnoza VAG, HID-uri) ma puteti contacta telefonic la 0745-552.341 sau 0722-535.644.

Itinerariul este: Oradea - Huedin - Cluj - Turda - Iernut/Tg Mures - Medias - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti.
DORU
In perioada 24 aug - 3 sept sunt prin tara: ajung prin Bucuresti, Cluj, Sibiu, Medias, Rm Valcea, Pitesti, Galati, Braila, Pt Neamt, Bistrita.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD / chiptuning, diagnoza VAG si Dacia/Renault, HID-uri) ma puteti contacta telefonic din timp la 0745-552.341 sau 0722-535.644.

Itinerariul este: Oradea - Huedin - Cluj - Turda - Iernut/Tg Mures - Medias - Sibiu - Rm Valcea - Pitesti - Bucuresti - A2 - Slobozia - Braila - Galati - Tecuci - Pt.Neamt - Vatra Dornei - Bistrita - Dej - Cluj - Oradea in mare, daca nu apare nimic neprevazut.

Multumesc.
DORU
LED-uri AUTO

Garantie o luna.

Set LEDuri pozitie tip T10 soclu W5W, putere 1W, 9 SMD: 70 RON/perechea, la 3 perechi pretul scade la 65 RON/perechea.

Lumina alba xenon 6000K.
DORU
In perioada 3 - 7 nov. am ceva treaba prin tara: trec prin Cluj, Turda, Medias, Sibiu, Rm Valcea, Pitesti, cu popas si in Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele (resoftare OBD / chiptuning, diagnoza VAG si Dacia/Renault/Nissan, HID-uri) ma puteti contacta telefonic din timp la 0745-552.341 sau 0722-535.644, poate ne sincronizam timpul si programul.

Multumesc.
DORU
Noutatea este ca din ianuarie 2011 voi comercializa produse HID exclusiv marca GT HID, eu fiind retailer al lor.

Asta inseamna atat xenon (becuri, drosere, kituri complete) cat si LED-uri (pozitie, nr inmatriculare, diverse modele).
Droserele vor fi si CAN-BUS (pe langa cele non-CAN-BUS), cu anulatori eroare included, ceea ce va insemna ca se poate renunta la anulatorii plug'n'play separati.
LED-urile T10 vor avea sistem de test al functionarii si instalarii corecte.
Exista si modele gen T2 ce includ anulatori eroare pt masinile cu calculator de lumini.

Iata o lista de produse si preturi aferente, deocamdata informative, insa nicicum acestea nu se vor modifica in sens pozitiv, dimpotriva.
Comanda si stocul vor fi reduse si se vor limita la produsele ce se comercializeaza intensiv.
Insa preiau orice comanda si o onorez in cel mai scurt timp posibil.
Din start acest lucru este valabil la becurile cu temperatura de culoare 3000K, care sunt si usor mai scumpe ca celelalte.

- faza simpla: 240/ 260/ 280/ 300 RON (droser clasic/SLIM cls.B/A/ digital)
- faza bi-xenon: 300/ 320/ 340/ 360 RON (droser clasic/SLIM cls.B/A/ digital)
- kit CAN-BUS ((anulator eroare incorporat)) faza simpla / bi-xenon: 330 / 370 RON

- anulatoare cod eroare bec ars: 60 RON/perechea
- set drosere: 150 / 170 / 190 RON (clasic / SLIM cls.B/ A)
- set becuri faza simpla/dubla/D2S: 90/130/140 RON
- set LEDuri pozitie tip T2 soclu W5W, 3 SMD: 60 RON/perechea (anulator eroare incorporat)
- set LEDuri pozitie tip T10 soclu W5W, 9 SMD: 70 RON/perechea (cu autotest montaj)
- set LEDuri pt nr inmatriculare tip Festoon, 3 SMD: 80 lei/perechea (anulator eroare incorporat)

Pt preturi la zi rog dati PM, deocamdata preiau exclusiv comenzi ferme.

Voi reveni cu poze si pt alte produse noi f curand.
LED-urile T2 cu 3SMD sunt de aproape 2luni in proba pe masina personala si functioneaza bine !
Urmeaza si cele T10 cu autotest la montaj.

Click to view attachment Click to view attachment
DORU
In perioada 7 - 10 martie am ceva treaba prin tara: traseul este prin Cluj, Turda, Aiud, Alba-Iulia, Sebes, Sibiu, Rm Valcea, Pitesti, cu popas si in Bucuresti.

Cei care doriti sa apelati la serviciile mele ma puteti contacta telefonic la 0745-552.341 sau 0722-535.644, poate ne sincronizam timpul si programul.

Multumesc.
DORU
Preturile au mai scazut evident, pt preturi la zi va rog PM, anunt valabil !
DORU
valabil !
DORU
Vanzare LED-uri C5W, W5W doar la comanda ferma, stoc epuizat.
DORU
Oarecum valabil !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.