Help - Search - Members - Calendar
Full Version: CHEVROLET VOLT
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Chevrolet
ing_catalinul
ce parere aveti despre CHEVROLET VOLT ?
O poza se poate observa si pe concursul de pe www.masini.ro ... http://masini.ro/concurs/foto/408.htm

Nici CRUZE nu este o masina deloc de aruncat...e cu 2 clase peste EPICA. Nu am nimic impotriva nici unui model Chevrolet, caci sunt un admirator al marcii, dar CRUZE este o adevarata bijuterie !
Sa nu uitam ca am plecat de la VOLT!
FAR EASTERN
Bun venit!

Eu zic sa-ti canalizezi "eforturile" spre Cruze, pentru ca:
1. Volt asa cum arata in poza a care faci referire nu o sa vezi pe strazi niciodata, aia fiind o imagine de... prototip.
2. Volt asa cum se fabrica acum, nu cred ca va ajunge vreodata in Europa, ca sa nu mai zic de Romania... Mai degraba Aptera, care-i cam acelasi lucru. wink.gif
daewoo_espero_turbo
QUOTE (ing_catalinul @ May 18 2009, 05:52 PM) *
ce parere aveti despre CHEVROLET VOLT ?
O poza se poate observa si pe concursul de pe www.masini.ro ... http://masini.ro/concurs/foto/408.htm

Nici CRUZE nu este o masina deloc de aruncat...e cu 2 clase peste EPICA. Nu am nimic impotriva nici unui model Chevrolet, caci sunt un admirator al marcii, dar CRUZE este o adevarata bijuterie !
Sa nu uitam ca am plecat de la VOLT!



Cruze e un fel de compacta ( inlocuieste Lacetti sedan ) , iar Epica masina de clasa medie.......asa ca nu are cum sa fie Cruze peste Epica.
Exista o deosebire insa intre Cruze , Epica, si Volt.
Primele doua sunt Daewoo-uri, iar Volt Chevrolet original.

Eu personal, prefer modelele Daewoo, decat cele americane ( chevrolet originale )
chevy
Chevrolet Volt se va comercializa in America, iar in Europa se va numi Opel Ampera.
Practic este aceeasi masina, numai ca va fi vanduta sub marca Opel,care este maibine reprezentata in Europa.
FAR EASTERN
QUOTE (FAR EASTERN @ May 19 2009, 07:30 AM) *
Mai degraba Aptera, care-i cam acelasi lucru. wink.gif

Ampera, de fapt... scuze. confused.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.