Help - Search - Members - Calendar
Full Version: mitsubishi Great Wall Hover
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Mitsubishi
darius2076
Salut. am o mare problema: mi s-a propus un schimb de masini, sa dau un VW Golf si sa iau un Mitsubishi Great Wall Hover. Treaba e ca nu prea am reusit sa gasesc mare lucru despre ea, adica de la cineva neutru. Daca stie cineva detalii obiective, il rog sa ma ajute. Ms.
T u d o r
Masina nu e Mitsubishi ci "powered by Mitsubishi". Marca e Great Wall si modelul Hover CUV.

Iata aici un topic despre aceasta masina.
darius2076
QUOTE ( T u d o r @ May 18 2009, 06:22 PM) *
Masina nu e Mitsubishi ci "powered by Mitsubishi". Marca e Great Wall si modelul Hover CUV.

Iata aici un topic despre aceasta masina.


mersi mult. oricum, am inteles de la cineva ca sunt jale, chinezarii ieftine, ca niste jucarii de la dragonul rosu. o zi buna.
thor
Pai la ce te asteptai?
Daniumfcv
Eu am vb cu cineva ce avea un hover Cuv de 60 000km si era multumit de el!

ca sa va lamuresc pe toti cei care comentati "chinezarii ieftine" .. si care va inselati!

- motor mitsubishi, cutie de viteza mitsu ( daca nu ma insel )
- sasiu Isuzu
- sistem de franare - nemtesc Bosch
chinezii au facut doar plasticele si tabla de pe aripi si usi , capota...

ei au facut doar ce se toarna in "matrite" si atat.. restul componentelor care se uzeaza sunt facute in alte parti!


Great wall este producatorul nr 1 chinez .. cu 400 000 masini vandute anual in lume!

Singurul lucru de care va puteti plange in mod real este siguranta in caz de impact... putine airbaguri .. iar sasiul ala isuzu desi nu e chiar prost nu cred eu ca este proiectat la acelasi nivel de deformare programata ca mitsu sau audi..(dau si eu 2 ex).. pe de alta parte.. se poate ca acesti asiatici sa incarce masina peste limita impusa de isuzu.. si de aici sa apara defecte in deformarea sasiului la impact... zic asta ca masina are totusi 2 tone goala( 1800 kg )


Eu as da fericit banii pe ea . la 11 000 euro! chiar ma gandesc cu tata sa luam una!

ps: garantie 3 ani! opel are 2 wink.gif

edit : singurul lucru care va impiedica sa o luati este "fasonul" .. ca doamne nu am audi sau bmw-eu ci o chestie chinezeasca.. la fel cum este si conceptia despre Dacia! am scapat de ea la revolutie! numai domne! nu mai vreau dacia.. aia au doar sarantocii! iar dacia este o masina buna .. la un pret corect! eu am un 2.0 TDi de la nemti pe masina si am mers si cu 1.5 dci 85 cp pe un clio 3 .. as fi foarte fericit sa imi ia cineva lancerul la 17 500 euro! si sa imi iau un logan wink.gif
G e o r g e
si mercedes are tot doar 2 ani garantie ... dar e nelimitata , din bara in bara.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.