Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Club Forester
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Forester
bakero
Salutare!Exista cumva,pe undeva in tara asta,un club SUBARU FORESTER?
Uitati-va la asta http://www.youtube.com/watch?v=ISzVRTeeEvM
S-ar baga cineva la un club d-asta?Sa facem intalniri,iesiri si stuff?Mie mi-a picat fata ca au si melodie compusa pentru forester!!!Tari rusnacii!
Zetics
1. Suntem prea putini
2. Nu inteleg de ce ar trebui separatism pe modele, in loc sa "mergem" impreuna ca marca.

O chestie similara au incercat unii pe forumul monomarca unde sunt moderator, si nu le-a iesit (nu ca li s-ar fi impotrivit cineva!) ca ulterior, venind la intalnirile comune pentru toate modelele sa constate ca de fapt e foarte ca lumea cu ceilalti de pe toate modelele.

Aici deosebirea consta in faptul ca probabil ai in gand ceva mai off-road, insa de exemplu ma indoiesc ca OBK nu ajunge mai peste tot pe unde ajunge si Foresterul de exemplu. Tribeci nu discutam ca ... n-avem! rolleyes.gif
andrei5130
QUOTE (Zetics @ May 16 2009, 07:24 PM) *
1. Suntem prea putini
2. Nu inteleg de ce ar trebui separatism pe modele, in loc sa "mergem" impreuna ca marca.

O chestie similara au incercat unii pe forumul monomarca unde sunt moderator, si nu le-a iesit (nu ca li s-ar fi impotrivit cineva!) ca ulterior, venind la intalnirile comune pentru toate modelele sa constate ca de fapt e foarte ca lumea cu ceilalti de pe toate modelele.

Aici deosebirea consta in faptul ca probabil ai in gand ceva mai off-road, insa de exemplu ma indoiesc ca OBK nu ajunge mai peste tot pe unde ajunge si Foresterul de exemplu. Tribeci nu discutam ca ... n-avem! rolleyes.gif

Sunt perfect deacord ... ce are Scooby al meu si al tau nu are ?

...in conditiile astea eu nu ma mai joc imi iau jucarica si ma duc ...
whistling.gif whistling.gif whistling.gif whistling.gif whistling.gif whistling.gif whistling.gif



glumeam nu scapati asa usor !
pista
Sunt unele situatii in care botul lung al OBK e un dezavantaj fata de Forester. In rest cred ca nu sunt probleme.
La intalnirea pe Harghita Madaras am lovit botul masinii unde Forester a trecut fara probleme, exceptand acest caz nu am observat diferente majore pe zapada. Si inca ceva: ampatamentul mai scurt la Forester il avantajeaza in curbele stranse luate cu viteza pe zapada.
mihai pop
pe langa botul mai scurt nu trebuie sa uiti de cei 2-3 cm al garzii la sol (de la 195-200 la 215-225mm) care pe multe drumuri te salveaza de lovituri sub masina
Mircea104901
Cel vechi are 205 mm garda.
Cel nou are consolele mai scurte si unghiuri mult mai bune fata de generatia precedenta. Si garda la sol e mai mare. E mai "off-road" un pic biggrin.gif
pista
Cum spune si Mircea diferenta de garda e 5 mm intre masina mea si Forester model precedent care a fost pe Madaras.
Noul Outback 2009/2010 va avea garda la sol de 220 mm.
bakero
N*am zis ca-i diferenta intre forester si obk....doar ca obk e mai incapator thumbsup.gif
eu am ramas masca cand am vazut filmuletul de pe youtube.aveau si melodie,compusa...supertare nene...
sunte de acord sa ne intalnim cu de toate...da' cine se baga sa facem un club.club pe bune.sa ne intalnim la iesiri,la curse cu impreza..chestii d*astea,organizate de club,ma intelegeti nu?cum sunt cluburile de off*road.
ar fi foarte interesant...
mihai pop
QUOTE (bakero @ May 22 2009, 09:11 PM) *
N*am zis ca-i diferenta intre forester si obk....doar ca obk e mai incapator thumbsup.gif
eu am ramas masca cand am vazut filmuletul de pe youtube.aveau si melodie,compusa...supertare nene...
sunte de acord sa ne intalnim cu de toate...da' cine se baga sa facem un club.club pe bune.sa ne intalnim la iesiri,la curse cu impreza..chestii d*astea,organizate de club,ma intelegeti nu?cum sunt cluburile de off*road.
ar fi foarte interesant...

desi sunt nou aici pe forum si nu am de mult timp subaru, eu m-as baga la asa ceva
hdi
Pai un fel de Club Subaru s-ar putea spune ca avem aici pe forum.
S-a facut si prima intalnire. Daca cineva se simte in voce il asteptam si cu un imn.
Pana una alta ar trebui organizate niste group-buy ca sa mai luam cate ceva de prin US sau Jap pt. masinute.
Cu stickerele se rezolva mai usor-e nevoie doar de o imprimanta laser. Asteptam propuneri de model pt. blazonul clubului.
Apoi facem si sepci, tricouri etc.
Cu criza asa s-ar putea chiar sa avem timp si de asa ceva... sad.gif
bakero
Super tare!i'm in!
hai sa facem!
ar fi o idee sa punem pe masini in spate sus pe luneta,ceva de genu...
biggrin.gif
oricum,eu ma bag si hai sa facem ...sa propuna toata lumea,un slogat,o chestie d-asta...
andrei5130
Mie imi place foarte mult clipul asta si cred ca este reprezentativ...

http://www.youtube.com/watch?v=NeoDkny6BBg...&playnext=1

ca sa nu zic ca melodia e dementiala....

pentru logo putem sa combimam cele 2 imagini
bakero
Super tare frate!pe Impreza merge imprimat si textul "OFICIAL EVO IX RECOVERY CAR" 36182451.gif
ce ziceti,merge asta...
hdi
QUOTE (bakero @ May 24 2009, 06:49 PM) *
Super tare frate!pe Impreza merge imprimat si textul "OFICIAL EVO IX RECOVERY CAR" 36182451.gif
ce ziceti,merge asta...


Monstruozitatea aia nu se apropie de masina mea...
De ce nu va ganditi la ceva original?
E tare melodia din reclama si as vrea sa stiu cui apartine insa eu as merge pe ceva mai romanesc. Poate ceva de genul: http://www.youtube.com/watch?v=Wsn09iuiLjQ dar cu versuri potrivite sau chiar fara versuri deloc. Gaseste cineva melodia asta doar instrumental?
andrei5130
propun poza pentru tricour...

acum sa gasim si pentru masini ceva
mike.omega
QUOTE (hdi @ May 24 2009, 07:35 PM) *
E tare melodia din reclama si as vrea sa stiu cui apartine insa eu as merge pe ceva mai romanesc. Poate ceva de genul: http://www.youtube.com/watch?v=Wsn09iuiLjQ dar cu versuri potrivite sau chiar fara versuri deloc. Gaseste cineva melodia asta doar instrumental?


Incearca aici thumbsup.gif
bakero
eu propun imaginea de mai jos,aplicat pe luneta.mi-a placut mult filmuletu cu evo thumbsup.gif
si...il sunam pe moga sa ne faca o piesa?sau vorbim cu parazitii?...
propun instrumentalul la aceasta piesa http://www.youtube.com/watch?v=8oJ5Yz5cZ4U
pe mine ma face sa calc pedala GOT THE LIFE.E o piesa a celor de la KORN.In clip n-apare nici un subaru dar e foarte antrenant
wach http://www.youtube.com/watch?v=PGegHOgSLnw

hai...veniti cu propuneri....mai multe yes.gif cu cat sunt mai multe cu atat mai bine....
andrei5130
pana acum am gasit ce sa punem pe tricouri si pe lunata masinii..

cine mai vine cu o ideie?
bakero
Hai bre...!Vrem mai multe pareri..lipsa de inspiratie? blink.gif
andrei5130
beiii, mai lasati combatu ala ca va iese fum din degete si dati-va cu parerea fakenopic.gif
bakero
Eu m-am decis.o sa-mi imprim pe luneta imaginea.imediat ce o voi avea,voi pune poze.mi-a placut mult ideea.daca mai vrea cineva sa faca acelasi lucru go go go.
pana la urma,se baga cineva ?
facem o intalnire ceva?la mare,sau un week-end la munte?vreau sa bag niste aer proaspat la creier.vreau niste aer curat,o vorba cu niste baieti "d-ai mei",si niste boxere sa urle.diesel-urile trebuie doar sa asculte urletul "benzinei" si sa ia aminte cum se face thumbsup.gif
andrei5130
Cred ca weekendul aviator am sa dau o fuga la Vadu sau in Vama, daca te intereseaza, cu cea mai mare placere esti bine venit, nu e batuta in cuie nici locatia nici data mai am 2 necunoscute in ecuatie wink.gif)..
AS25
Cei de pe alte forumuri organizeaza o intilnire o data la doua saptamani intr-un anume loc din Buc. Un exemplu ar fi duminica dimineata in cadrul facultatii Politehnice de pe splai la ora 10 am. Ar mai fi loc si la sala Polivalenta. Undeva unde exista parcari largi, sau chiar la Carrefour Baneasa. Parcarea din spate nu prea e folosita de loc. Propuneti un loc si o zi si hai sa ne cunoastem.
bakero
Pai sa propuna cineva...eu m-as baga,de ce nu...dar hai sa stabilim,ce cum si in ce fel.dar sa fim ceva,ca asa sa ne intalnim 3-4 insi,nu facem nimic...
AS25
Deci nimeni nu vine cu propuneri?
kroko
QUOTE (bakero @ May 30 2009, 09:19 PM) *
Pai sa propuna cineva...eu m-as baga,de ce nu...dar hai sa stabilim,ce cum si in ce fel.dar sa fim ceva,ca asa sa ne intalnim 3-4 insi,nu facem nimic...


Pai si ce am putea face daca suntem mai multi ? confused.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.