BMW 320i Coupe E36

An fab. : 07/1994 (inainte de modelele cu blocuri motor aliaj nikasil cu probleme)
KM : 131.252
Stare : Aproape ca nou considerand varsta.
Motor : Benzina, 2000cmc 6 cilindri, 24 supape, 150 cai putere, vanos (distributie variabila).
Dotari : Aer conditionat cu 2 zone, tapiserie piele naturala neagra (stare f. buna), scaune electrice, scaune incalzite, geamuri electrice, oglinzi electrice, inchidere centralizata, proiectoare ceata, ABS.
Modificari : Suspensie sport integrala H&R (arcuri + amortizoare) garda la sol coborata, praguri M, Jante 16" model mai special, vopsite culoarea titan metalizat si incaltate cu cauciucuri cu talon 215/35/16 foarte putin folosite, CD/MP3 Player Alpine, boxe componente fata Focal, boxe componente spate Canton, faruri oglinda cu angel-eyes, triple cu led model special.
Acte : Inmatriculata pe numele meu, ITP 2 ani, asigurare valabila, 2 chei samd.

Masina am adus-o pentru mine din Germania in August 2008 si nu m-am zgarcit la cumparare, am luat ce am gasit mai bun, nu este una din multele E36 aduse "pentru vanzare", stim toti ce inseamna asta. Arata si merge aproape ca noua considerand varsta, iar cum arata acum atrage suficient de multe priviri. Datorita suspensiei si jantelor foarte late cu cauciucuri talon mic sta in curbe ca pe sine, iar de tras se pot proba ca toti cei 150 cai sunt acolo la locul lor. Nu a suferit nici un fel de accident, toate accesoriile functioneaza perfect, nu are defecte.

Motivul vanzarii e faptul ca am strans prea multe masini si nu am timp fizic sa merg cu ele si e pacat sa stea degeaba sa stranga praf in parcare.

Am de asemenea un kit de bi-turbo pentru ea, (2 turbine KKK K03, 2 intercoolere mici, radiator ulei, pompa ulei, galerie evacuare pt. 2 turbo, tuburi spre admisie, furtune ulei, 6 extra injectoare samd. - turbinele sunt de pe Audi S4), ideea era sa tin motorul de 2.0 fiind ca nou de-o parte si sa iau un 2.5L in care sa schimb ceva interne si sa-l fac bi-turbo. Pentru cine este interesat se poate da si kit-ul odata cu masina, pretul fiind destul de accesibil. Nu il vand insa decat odata cu masina sau dupa.

Pret : 5200E negociabil sau mai pe romaneste 5000E fix in mana. Fara banii astia o tin pentru ca masina face fiecare euro-cent pentru cineva care apreciaza masinile bune, nu ieftinelile rupte.
Atentie, nu ma intereseaza schimburi, cum am mentionat am deja prea multe masini.

Mai multe poze la cerere.

Contact: emanuel.giurgea@gmail.com / YM: g_emanuel / 0742094758