Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Salon Auto
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
Rebel
Am promis cu ceva timp in urma cateva fotografii facute de mine cu doua zile inaintea deschiderii unui Salon auto.
Din pacate, am cascat gura si am pierdut timpul suindu-ma cand intr-una cand intr-alta si la multe am uitat sa fac poze iar cand m-am trezit era prea tarziu si prea departe sa ma intorc sa fac poze. rolleyes.gif
Dar impartasesc cu voi cateva dintre fotografii.

Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment
Click to view attachment

Click to view attachment

Mandria de a fi canadian? whistling.gif
Dupa cum vedeti si aici se fura. Butoanele sistemului audio, brichete, nuca schimbatorului de viteze, tot ce se poate lua, este demontat pentru a se preveni furtul. Asta ca sa nu va mai aud vorbind de romani...
Click to view attachment

22nst
Face lift la Mazda 6?

Rebel
Click to view attachmentClick to view attachment
Click to view attachment

Noua Venza pe care am si testat-o. Este o masina ok insa departe de a aduce un suflu nou in piata auto...
Click to view attachment
Click to view attachment
Sincer, calitatea finisajului interior cam lasa de dorit...
Click to view attachment
Uitati-va cum se imbina plasticul de sub volan cu consola centrala
Click to view attachment
Click to view attachment
Rebel
Click to view attachment
Noul Matrix fata de care am o mare repulsie. Vechea generatie era lucrata mult mai bine si mai atent.
Cand inchizi usile la masina asta auzi foarte clar : CHEAP! Plus vizibilitatea in spate egala cu zero...
Click to view attachment
Noua Corolla. Nu mai e asa de noua dar ma rog...
Click to view attachment
A treia generatie Prius. Se pare ca noul Ford Fusion Hybrid a ingenunchiat noul Prius inca inainte ca acesta sa apara...
Click to view attachment
Rebel
Noua Tundra. Hmm, Toyota mai are ENORM de mult de invatat de la americani in ceea ce priveste truck-urile. La aceasta categorie Ford este lider
Click to view attachment

Familia Mini smile.gif
Click to view attachment

BMW M6
Click to view attachment
Click to view attachment
Rebel
BMW X6. Superba din toate punctele de vedere.
Click to view attachment
Click to view attachment


Noul Z4 Hard Top Convertible.
Click to view attachment
Click to view attachment
Rebel
Seria 3 Diesel
...in curand disponibil si in Canada
Click to view attachment

BMW 135i
Click to view attachment

X3
Click to view attachment

2010 Honda Insight Hybrid.
Se poate vedea o alta si pe piedestal in spate
Click to view attachment

Honda Accord.
Inca prefer generatia precedenta. Interiorul noii generatii este mult mai cheap iar bordul nu mai are acelasi feeling, stopurile nu mai sunt cu LED, etc.
Click to view attachment Mare pacat...
Rebel
Si acum Subaru! smile.gif
Ca sa nu zica carcotasii ca am ceva cu Subaru... tongue.gif
Designul masinilor este oribil cu exceptia Legacy-ului care are inca o nota de demnitate si sobrietate in el (se poate vedea in fundal)

Am fotografiat insa ceea ce imi place: motorul boxer.
Click to view attachment

Ansamblu Motor-transmisie AWD
Click to view attachment

Sectiune motor
Click to view attachment

Detaliu ansamblu
Click to view attachment

Interior. poza nu este reusita. Oricum grija de detaliu depaseste Toyota si este similara cu Honda. Abordarea in interior este simpla dar rationala. Materialele insa sunt slabe iar calitatea plasticului de la manerele de pe usi lasa de dorit
Click to view attachment

STI
Aceleasi jante de kko
Click to view attachment
ozz86651
Canadienii aia care fura sint in parte romanasi de-ai nostri smile.gif. Sau alte natiuni conlocuitoare. Sau pur si simplu copii de care sint pline saloanele auto.
Rebel
QUOTE (22nst @ May 10 2009, 04:13 PM) *
Face lift la Mazda 6?


Noua Mazda 6. Nu este la vanzare in Europa? Eu deja am vazut vreo 3 pe strada. smile.gif

Hai ma Ozz ca nu-s romanasi. garantez.
Eu personal cred ca sunt adolescenti -indiferent de natie- care ar gasi foarte repede o modalitate de a isi "imbunatati" masina.



mike.omega
Care, cand, unde cum?!
Inteleg ca dorim sa pastram anonimatul dar pozele astea sunt niste poze smile.gif Ar fi interesant daca am stii data si numele evenimentului biggrin.gif
22nst
Ba da, se vinde si in Ro dar arata altfel.
Pana la urma unde este salonul asta?
In profilul tau scrie UK dar dupa masini parca ar fi USA
FAR EASTERN
Interesanta culoarea la Venza...

Rebel, n-ai urcat intrun Prius? As fi vrut o parere... obiectiva. wink.gif
ozz86651
QUOTE
Hai ma Ozz ca nu-s romanasi. garantez.


No, am glumit. Imi spunea un prieten ca pe vremuri se furau in draci in america stemele alea de Merc, Jaguar etc care erau lipite pe caroserie, fix ca in Romania lu Ceausescu, sa mor eu. Mai ciudat e ca se furau si la marci d-astea americane de 2 lei. Si la nu stiu ce masina americana facusere o chestie ingenioasa: stema era legata cu un cablu si un arc, trageai de ea, iesea si puteai sa tai cablul cu un patent. Sa o inlocuiesti costa vreo 2-3$, deci nu era mare paguba si nu-ti bulea caroseria si nu trebuia lipita.
Oamenii sint oameni peste tot, cine are asteptari contrare e copil. Sint suburbii unde se lasa masina descuiata si casa deschisa, da-n orase mai mari nu poti sa ai cine stie ce asteptari.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.