Help - Search - Members - Calendar
Full Version: probleme ambreiaj audi a3
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Audi
vlscat
Salut, de curand am am achizitionat un Audi A3 second hand , are numai 67000km, dar se pare ca cel dinainte la forjat bine deoarece cred ca are probleme la ambreiaj. Pe scurt am sa descriu unele simptome apoi am sa va rog sa va dati cu parerea
La plecare putin mai puternic decat usor (fara scartait de roti) are un zgomot ascutit de metal pe metal numai in treapta I si uneori si in treapta II daca este actionata la fel (adica mai brusc), apoi daca las masina sa curga la viteza mica ~ 30-40Km/H si bagata in viteza are un mic dar bine sesizabil tremur iar daca debraiez, dispare. Ajutati-ma si pe mine cu un sfat
HalbaSus
Intr-adevar pare a fi o problema cu ambreajul, probabil placa de presiune. Ambreajul de altfel este un "consumabil" poate fi uzat in 100 de km daca este folosit necorespunzator, asa ca nu e nimic suspect daca problema apare la 67.000 km.
Rebel
Si mie mi se pare absolut normal. Durata de viata a unui ambreiaj in conditii normale este intre 60.000-70.000.
Unde iti "prinde" pedala? Prinde de jos sau cand esti cu ea aproape sus?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.