Help - Search - Members - Calendar
Full Version: SX4 1.5 glx
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Suzuki > SX4
dansx4
salut,
un incepator, si un viitor posesor (sper macar saptaman viitoare sa o iau), vreau sa intreb ceva:
tinand cont de faptul ca iau masina fara scut (asta-i varianta urban, dar ei nu stiu ca noi nu avem orase:) daca imi pun scutul la altcineva decat la dealer-ii suzuki, pierd garantia?
mersi
rexkroki
din cate stiu eu nu, tu nu aduci nici o modificare masinii...
clara_luna
Danx4,si eu sunt viitoare posesoare de SX4,tot intr-o saptamana teehee.gif

Eu aveam o intrebare legata de alarma,insa in acelasi registru,trebuie sa mi-o procur de la ei altfel pierd garantia?
SXtelu
QUOTE (clara_luna @ Sep 19 2009, 08:39 PM) *
Danx4,si eu sunt viitoare posesoare de SX4,tot intr-o saptamana teehee.gif

Eu aveam o intrebare legata de alarma,insa in acelasi registru,trebuie sa mi-o procur de la ei altfel pierd garantia?



cu mai mult timp in urma am intrebat si eu la SARA MOTORS Timisoara acest lucru si mi s-a spus ca nu sunt probleme cu garantia daca alarma este montata de o firma sau persoana autorizata pt asa ceva.
Intreaba la dealerul de la care ai achizitionat masina, un mail este mai medical pt ca ai dovada scrisa a acceptului (refuzului -Doamne fereste ! banned.gif ) lor.
clara_luna
QUOTE (SXtelu @ Sep 20 2009, 11:35 AM) *
QUOTE (clara_luna @ Sep 19 2009, 08:39 PM) *
Danx4,si eu sunt viitoare posesoare de SX4,tot intr-o saptamana teehee.gif

Eu aveam o intrebare legata de alarma,insa in acelasi registru,trebuie sa mi-o procur de la ei altfel pierd garantia?



cu mai mult timp in urma am intrebat si eu la SARA MOTORS Timisoara acest lucru si mi s-a spus ca nu sunt probleme cu garantia daca alarma este montata de o firma sau persoana autorizata pt asa ceva.
Intreaba la dealerul de la care ai achizitionat masina, un mail este mai medical pt ca ai dovada scrisa a acceptului (refuzului -Doamne fereste ! banned.gif ) lor.

Wow,super idee,mesi frumos!

De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...
SorynZ
QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:03 PM) *
De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...

alarme cu senzori de proximitate, dar nu sunt eficiente cand vine vorba de zgariatul masinii. adica, trece "copilu'" repede pe langa ea, da cu cheia si pleaca. nimeni n-a vazut nimic. unsure.gif
impotriva zgarieturilor ar trebui ceva de genu biggrin.gif : http://www.youtube.com/watch?v=zdPdbHxFgrQ
clara_luna
QUOTE (SorynZ @ Sep 20 2009, 12:30 PM) *
QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:03 PM) *
De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...

alarme cu senzori de proximitate, dar nu sunt eficiente cand vine vorba de zgariatul masinii. adica, trece "copilu'" repede pe langa ea, da cu cheia si pleaca. nimeni n-a vazut nimic. unsure.gif
impotriva zgarieturilor ar trebui ceva de genu biggrin.gif : http://www.youtube.com/watch?v=zdPdbHxFgrQ

Vai,bestial filmuletz,esti criminal biggrin.gif biggrin.gif
rentzo
Asigurare Casco
SorynZ
QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:44 PM) *
QUOTE (SorynZ @ Sep 20 2009, 12:30 PM) *
QUOTE (clara_luna @ Sep 20 2009, 12:03 PM) *
De o alarma buna stie cineva sa-mi spuna? adica cu senzori,sa nu ma pomenesc cu masina zgariata in parcare de copiii nebuni...

alarme cu senzori de proximitate, dar nu sunt eficiente cand vine vorba de zgariatul masinii. adica, trece "copilu'" repede pe langa ea, da cu cheia si pleaca. nimeni n-a vazut nimic. unsure.gif
impotriva zgarieturilor ar trebui ceva de genu biggrin.gif : http://www.youtube.com/watch?v=zdPdbHxFgrQ

Vai,bestial filmuletz,esti criminal biggrin.gif biggrin.gif

sweat.gif

QUOTE (rentzo @ Sep 20 2009, 01:23 PM) *
Asigurare Casco

sau asta.. dar mai frumos cu maimute tongue.gif , esti sigur ca-si ia si ala care ti-a zgariat-o bataie de la karate-monkey din portbagaj teehee.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.