Help - Search - Members - Calendar
Full Version: cer un sfat
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Nissan
eddytoia
are cineva idee se poate pune proiectoare de ceata la un nissan almera model 2005 de ex. de la renault sau logan etc. a facut cineva asa ceva
Laur007
daca vrei se poate pune, ca e mai multe ! 36182451.gif
AlexRe
Se pot monta proiectoare atat cele de origine cat si aftermarket: la cele de origine o sa te coste foarte mult, deoarece trebuie comandate atat proiectoarele cat si intrerupatorul de la blocul de lumini, iar la cele after market le poate monta un electrician bun cu un intrerupator separat.
Sincer nu inteleg la ce iti trebuie proiectoare ... doar ca sa-i deranjezi pe altii in trafic cu ele? ... nu cred ca ai nevoie de ele decat de 2-3 ori pe an!
guerilla
sau poti lua de la dezmembrari kitul complet la un cost acceptabil
spata2008
QUOTE (Laur007 @ Apr 28 2009, 05:14 PM) *
daca vrei se poate pune, ca e mai multe ! 36182451.gif

Hai mah Laure si tu acum, esti culmea! Pai e sub 50 de proiectoare pe o masina, deci e bine ...... care este!!!! rolleyes.gif

@edy: In magazinele de profil, gasesti proiectoare de diverse marimi si forme, universale.
eddytoia
QUOTE (spata2008 @ Apr 29 2009, 10:19 AM) *
QUOTE (Laur007 @ Apr 28 2009, 05:14 PM) *
daca vrei se poate pune, ca e mai multe ! 36182451.gif

Hai mah Laure si tu acum, esti culmea! Pai e sub 50 de proiectoare pe o masina, deci e bine ...... care este!!!! rolleyes.gif

@edy: In magazinele de profil, gasesti proiectoare de diverse marimi si forme, universale.


mersi drive.gif
eddytoia
CITAT(AlexRe @ Apr 29 2009, 12:40 AM) *
Se pot monta proiectoare atat cele de origine cat si aftermarket: la cele de origine o sa te coste foarte mult, deoarece trebuie comandate atat proiectoarele cat si intrerupatorul de la blocul de lumini, iar la cele after market le poate monta un electrician bun cu un intrerupator separat.
Sincer nu inteleg la ce iti trebuie proiectoare ... doar ca sa-i deranjezi pe altii in trafic cu ele? ... nu cred ca ai nevoie de ele decat de 2-3 ori pe an!


Multumesc pentru sfat, ma-i lamurit pe mine si pe alti care au citit acest topic ca nu are rost sa-ti cumperi o masini cu proiectoare de ceata ,,doar ca sa-i deranjezi pe altii in trafic cu ele? ... nu cred ca ai nevoie de ele decat de 2-3 ori pe an!" te-am citat nu de alta dar vreau sa-ti spun ca inainte de nissan am avut un foras de dacie care im montat proiectoare de ceata facand naveta la servici cam din doua in doua zile si ture de noapte pe luna la vreo 8 km. de oras am observat ca te ajuta. Mersi drive.gif
lvg
Nu vreau sa supar pe nimeni, dar cred ca cei care umbla cu proiectoare aprinse non-stop n-au ce cauta pe sosele (ma omoara aspectul de pom de iarna pe care-l au masinile cu toate luminile de ceata aprinse). Nu e mai simplu sa cumpere 2 becuri performante pt faza scurta, si sa regleze corect farurile??
Si eu am Almera fara proiectoare (sosita dupa Dacie), si nu le-am simtit lipsa (desi la inceput cochetam si eu cu ideea instalarii, dar mai mult din ratiuni de pitici pe creier teehee.gif mi-a trecut repede...)

Daca se insista cu montatul, recomand calduros un mail la dezmembrarile de masini (parca e un portal romanesc care trimite cererea la toate odata - dezmembrarimasini sau cam asa ceva) - e mai ieftin, si cred ca pacat sa se puna proiectoare universale in locuri gandite estetic cu o forma anume). Comanda proiectoarelor probabil ca e pe acelasi circuit cu luminile de ceata din spate, deci nu cred ca ar trebui mari modificari dpdv electric.
zburatoru
limba romana e grea de vorbit, d-ar d-e scris usoara estem.


teehee.gif


hai ma, ce dracu?ma dor ochii!!
primeru
SALUT

Detin o Primera de 1.8 benzina din 2000
Are cineva vre-o idee care este cantitatea de ulei pt motor ????

Thnks thumbsup.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.