Help - Search - Members - Calendar
Full Version: TEST
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Distractii
Rebel
Ia sa va vad.
Nu stiu cum sa salvez imaginea cu rezultatul. Am ajuns la 18.33 whatever secunde... Dupa secunda 15 se schimba si viteza...wallbash.gif


http://www.sysdesign.ro/ras/antistres.html thumbsup.gif
laurentiu
Am ajuns la 14.4.
StefanVVTi
15.132 ... dupa 15 secunde, situatia devine maronie 36182451.gif
T u d o r
11 si ceva. Da' mai incerc acasa ca la munca am mouse-ul varza... biggrin.gif Incerc sa ma scot, dupa cum se vede.
Hoinar
Si eu am mouse-u rau tongue.gif
22nst
pana acum sunt campion?
G e o r g e
cam esti ...
AZAZEL
34 de secunde laugh.gif
AZAZEL
QUOTE (AZAZEL @ Apr 23 2009, 02:19 PM) *
34 de secunde laugh.gif


hahaha
dupa ce m-am chinuit zeci de incercari abia am scos 17.875.
nu cred ca e posibil sa se treaca decat putin peste 20 de secunde. probabil dupa aceasta perioada lucrurile se nasolesc rau.
AZAZEL
"dupa lupte seculare" ce au durat un sfert de ora.
Laur007
15.328 !
cam greu ...



17.594 !
Laur007


Rebel
huh.gif 21 secunde?

M-ati ambitionat

Dar trebuie sa fac treaba asta acasa ca la munca -vorba unui coleg- am si eu un mouse puturos tare...
DRAGOS
cand l-am descoperit..aseara am scos dupa vreo 10 minute de incercari: Click to view attachment

acum, de dimineata, dupa vreo 5-6 incercari: Click to view attachment
AZAZEL
dupa indelungi exersari am ajuns sa scot constant peste 23 de secunde si deseori peste 24.
Click to view attachment
AZAZEL
QUOTE (Rebel @ Apr 23 2009, 07:37 AM) *
Nu stiu cum sa salvez imaginea cu rezultatul.

apesi tasta print screen
deschizi paint
apesi combinatia de taste Control V(paste)
iti apare imaginea in paint.
apesi butonul "select" din paint
selectezi din imagine doar ceea ce vrei sa salvezi
copy ceea ce ai selectat si apoi paste intr-un paint nou
salvezi cu extensia jpg sau cu ce poftesti

e o metoda mai babeasca dar doar atat stiu.
Hoinar
QUOTE (AZAZEL @ Apr 24 2009, 02:35 PM) *
...
e o metoda mai babeasca dar doar atat stiu.


Este si una mai rapida tongue.gif
Cand fereastra mica cu scorul este selectata, atunci in loc sa apesi tasta PrintScreen, apasa ALT+Printscreen concomitent. Si in loc sa faca print la intregul ecran, va face doar la fereastra activa. Apoi cum a zis Azazel, Ctrl+V (sau Paste din meniu) in Paint si e gata.
getodac
A mai fost un scor mai mare dar am uitat sa ii dau print whistling.gif
FAR EASTERN
Am observat o chestie... dupa aprox 1 minut de mauseala... cu cat misti patratul rosu mai repede in toate partile, mai ales atunci cand ai loc liber, cu atat patratele albastre iti vor lasa mai mult loc de miscare. Probabil din cauza ca nu iti poate anticipa unde va fi patratul rosu...
James Kilowatt
Fara mouse, ca nu-l am la mine, la a doua incercare la care am reusit peste 18 secunde whistling.gif

E naspa cu touchpadul asta rapciugos ca sunt obligat sa dezlipesc din cand in cand degetul, si atunci ma haleste balena...
James Kilowatt
Nici scula nu ma ajuta, de fiecare data o iau in freza cand ajung cu degetul la capatul padului.
James Kilowatt
Gata cu prosteala... da'' ajung eu la birou, cu ecran mare, mouse optic si timp la dispozitie laugh.gif
James Kilowatt
Da dependenta prostia, desi e frustrant pe toutchpad....
James Kilowatt
Gata, promit ca e ultima pe ziua de azi.... o sa mai incerc si cu mouse, sa vad daca ma pot apropia de pilotii aia. Apropo, aia au touchpad, mouse sau mansa? biggrin.gif
James Kilowatt
Hmm, m-am gandit sa schimb putin scopul testului:

Am notat 25 timpi consecutivi (peste 15 secunde, chestiile ratate din start le-am eliminat) si am facut media:
mediu 25.69s. Toti timpii peste 22s, 4 timpi peste 26s.
N-am reusit sa-mi bat recordul de mai sus, o sa incerc asta cu mouse, insa nu asta era scopul.

Dupa aia m-am dus afara, am baut doua halbe de bere proast dar celebra, populara pe meleagurile olandeze, nu foarte tare, apoi am venit acasa si am repetat testul:
mediu 24.22s. 3 timpi sub 22s, nici unul peste 26.

In concluzie, berea asta olandeza prosteste, trebuie sa repet acasa incercarea cu bere belgiana teehee.gif

.....adica, am vrut sa spun, nu beti la volan nici macar moderat, ca se nasoleste cu atentia distributiva, anticiparea sau ce masoara testul asta..... unsure.gif
AZAZEL
bune scoruri james.
hai ca mai incerc si eu.
22nst
bravo, eu am mai facut odata un 19.331 dar mai mult nu am reusit smile.gif
trebuie sa imi cumpar un mouse mai bun tongue.gif
James Kilowatt
Eu va propun testul cu berea, e placut de facut, iar in cazul meu rezultatele au fost foarte concludente, dupa parerea mea. smile.gif

Eventual variatii pe aceeasi tema. De ex, facut testul dimineata, cand ajugem la servici plini de energie, hotarati sa dam gata cincinalul in 4 ani jumate, si apoi seara, sictiriti, dupa o zi lunga in care seful ne-a pus sa mutam gropi. Sunt curios daca oboseala e mai puternica decat berea.
James Kilowatt
Uau, me rulz!
Tot cu toutchpad, cu mouse nu am reusit sa trec de 25s.... ori e de la touchpad, ori de la ecranul minuscul, da' merge mai bine pe eepc-ul asta....
Sau poate, o fi ca n-am mai pus gura pe bere de vreo trei zile...
ozz86651
QUOTE
.....adica, am vrut sa spun, nu beti la volan nici macar moderat, ca se nasoleste cu atentia distributiva, anticiparea sau ce masoara testul asta.....


N-are nici o relevanta. Da, tu ai pierdut 2s de la 26 la 24. Dar ce te faci cu aia care scot "nativ" numai 10s (sau 8 sau 2) si care-s in libertate si legali pe strada? S care mai si vorbesc legal la celular sau cu vecinul de masina sau sint foarte obositi in mod legal?
James Kilowatt
Nu am pierdut numai la medie, am facut "greseli neprovocate" ceea ce probabil nu are legatura cu viteza de reactie "native", ci cu antentia sau concentrarea. In primul test, nu am scazut niciodata sub 22s, in al doilea m-am infipt in pereti de 3 ori fara motiv intre 19 si 22s, chestie care inainte nu mi s-a intamplat. Poate chiar si aia care scot 10s in mod normal, dupa doua beri pot sa faca greseli care in mod normal nu le fac.
In mod normal pierd cand trebuie sa ridic degetul de pe touchpad sau nu reusesc sa ma misc suficient de repede (adica, imi propun o chestie care nu imi reuseste), nu lovindu-ma neprovocat de pereti... in primul caz ma "tradeaza" degetul, in al doilea ma tradeaza ochii si/sau creierasul de vrabie.

La mine diferenta de la 24 la 21s inseamna de fapt reducerea la jumatate a "performantei", pentru ca in realitate 21s inseamna 3s pe viteza mare, iar 24s inseamna 6s pe viteza mare. Chiar si diferenta de 1.5s la medie, de la 24 la 25.5 inseamna pentru mine 25% diferenta...

Buna ideea cu celularu', o sa o incerc la birou smile.gif Fac 20 teste (probabil o sa ies pe la 22-23s, cu mouse sunt sensibil mai lent), apoi sun un coleg sa discutam despre masini si mai fac 20teste in timp ce discut cu el. 40teste inseamna un sfert de ora, il fac in pauza de masa smile.gif Nu mai masor neaparat media, ci numar doar greselile neprovocate.

PS
Nu cred ca toata lumea reactioneaza la fel la bere.... eu sunt unul care dupa doua beri (mari) ma molesesc vizibil. Altii devin exuberanti. Eu devin exuberant de la vin, berea ma pleosteste.
La mine doua beri e limita, nu cred ca am baut mai mult de doua beri de jumate de mai bine de 10 ani. Dupa doua beri in mod sigur nu conduc. Daca stiu ca trebuie sa conduc, nu beau mai mult de o bere de 33cl. In cazul meu doua beri inseamna mai mult decat "moderat"
James Kilowatt
si un prag psihiatric doborat....
teehee.gif
James Kilowatt
Hm, asta o fi de la curba de invatatare... rolleyes.gif

Pun si un filmulet, sunt curios daca nu trisez fara sa-mi dau seama....gen merge mai incet pe eepc-ul meu.
IHateROMania
sunt deštept....nu?
epal
Nu-i coreeect, la mine nu merge cred. Vreau si eu sa ma plang ca nu-mi merge mouse-ul. Ce denumire are testul asta?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.