Help - Search - Members - Calendar
Full Version: prelungire valabilitate autorizatie provizorie
Masini.ro Forum > Masini.ro > Juridico-financiar
ValiD
am cum. o masina noua. Conf legii autorizatia de circulatie provizorie este valabila 30 zile, timp in care trebuie sa o inmatriculez . din anumite motive nu am reusit sa finalizez formalitatile in acesta perioada . Aveti idee se poate solicita la politie o prelungire a acestei perioade sau tre' sa trag masina pe dreapta pana capat numerele definitive . In regulament scrie ceva de genul ca in cazuri bine fundamentate se poate emite o alata autorizatie de circulatie . Dar una este ce scrie si alta probabil se practica .
Viorel5
Cred ca-ti sau o veste proasta!
Din cate cunosc autorizatiile provizorii eliberate de politie NU se prelungesc asa ca masina ta va sta pe dreapta pana vei avea in posesie noile numere de inmatriculare si talonul.
Nu sunt 100% sigur dar cam asa cred ca se procedeaza :!:
madalina
Eu am incercat sa prelungesc autorizatia provizorie a unei masini, apeland la seful de la inmatriculari auto si cel de la politia rutiera din judetul respectiv si le-a fost imposibil sa ma ajute. M-au ajutat cu grabirea formalitatilor pentru inmatriculare, dar atat.
Andrei Suzuki
Conform legii nu se poate.Dar daca ai cunostinte sus puse (atentie-nu la politie) la reprezentanta de unde ai cumparat masina..se poate.Va garantez.Eu am patit asta cu masina mea.Nu spun de unde am luat-o..sau ce masina din anumite motive,dar dupa ce au expirat numerele provizorii,celelalte nr nu erau gata.Asa ca domnii de la reprezentanta mi-au mai dat inca 30 de zile nr rosii.Bineinteles,toata chestia asta este ilegala. Shhht. nu mai ziceti la nimeni smile.gif si toata chestia asta e pe bune,pt cine vrea sa creada pt ca au fost multi care nu au crezut
tyty
Dca vrei talonul repede, apelezi la cineva care se ocupa cu inmatriculari,si a doua zi e gata, te costa in jur de 800 mii- 1 mil
Andrei Suzuki
Pai si daca nu sunt numerele gata ce faci?
madalina
Daca locuiesti intr-o localitate unde se produc, le ai a doua zi cu ajutorul cuiva. Daca sefac in alta localitate decat cea in care locuiesti, dureaza macar 4-5 zile ca trebuie vorbit cu mai multe persoane.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.