Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Probleme Passat 2001
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Volkswagen
Oprea Dan
Buna. am un passat din 2001 si de curand, saptamana trecuta mai exact, am schimbat capetele de bara si bieletele. Dupa doua zile a inceput sa scartaie ceva, si nu inteleg ce. Problema e ca scartaitul ala l-am mai auzit si incainte sa schimb capetele de bara. De la ce ar putea fi? Suspensiile, telescoapele sunt in stare buna, le-am verificat la reprezentanta saptamana trecuta. CHiar nu inteleg ce scartaie
DORU
O cauza posibila ar fi bucsele de la bara stabilizatoare...ori bucse uzate, ori teflonul de pe bara fisurat (avand in vedere anul 2001 al masinii, posibil sa fi impartit aceeasi bara stabilzatoare cu Skoda Octavia TDI).
ionut2010
schimba bucsele de la bara stabilizatoare!te costa cel mult 20de lei!alea se uzeaza foarte repede la drumurile noastre!bafta
DORU
Acum ca ai punctat si tu, crezi ca le va mai schimba inca o data ? Glumesc, insa te rog nu posta daca nu oferi informatii noi, multumesc.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.