Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Citroën C5 facelift
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Citroen > C5
krysty
fata
krysty
spate
V l a d
mmm... vad ca si citroen o da pe retro... problema e ca cele vechi nu aratau prea bine... nu pot zice ca imi displace, dar nici ca imi place.. masina e cam neutra...
Andrei Suzuki
Nici mie nu prea imi place.Parca sunt prea drepte liniile alea,mai ales la stopuri.Prea brusca trecerea de la liniile rotunde de la actuala masina la astea.Dar sa o vedem in realitate.
Iulian HondaFan
citroen a facut tot timpul masini cu design haios... dar sunt originale, ceea ce eu astept de la fiecare marca.
Laurentiu_007
Fata mi se pare cam naspa, iar spatele eu zic ca e mai frumos fata de modelul actual.
Catalin32189
Am fost astazi si am vazut-o. Absolut intimplator am trecut prin fata unui show-room Citroen si fiindca sunt in cautare (aproape ma hotarisem la Avensis) am intrat sa vad noul C5. Pina acum Citroen nu intrase deloc in calculele mele (m-am mai uitat la 407, Accord, Mazda 6, pe linga Avensis). Va spun drept ca am fost uimit. Arata mult mai bine in realitate decit in poze si inauntru e super. De asmenea, suspensia activa e bestiala - daca o inalti la maxim, e aproape cit un SUV, nu cred ca ai probleme pe drumuri obisnuite de munte - evident ca nu e facuta pt. off-road. Abia astept sa ma duc la un drive-test - cred ca o sa ma hotarasc la C5 cu motorul de 2.0 HDI.
Andrei Suzuki
L-am vazut si eu de cateva ori in ultima saptmana,si in trafic (cu nr de probe) si la ATS,in Aviatiei (trec pe acolo in fiecare zi).Nu prea mi-a placut,poate doar fata e mai...interesanta.Spatele e mult mai misto la ala vechi.La interior nu am idee cum e.
David33488
Hai ca arata binisor cred eu.Nu e o masina "bomba" atunci cand o vezi precum 407,dar e frumoasa iar spatele e chiar bestial.Din fata "bate" un pic spre C4
ionut32111
sa-i dam un calificativ-atragator,spatele mai e cum mai dar fata??? :blackeye:
Volkov
C5 este o masina care surprinde pentru confort, clasa, sistem de frinare (legat cu tot sistema oleoelectropneumatic de ultima generatie)...asta tot pina cand functioneaza...mai tirziu...cind si da ca incep sa apar probleme..
noi in Italia zicem..."sono cazzi acidi..."
Nu cred ca exixte o masina mai mult electronicodipendent de cat C5...
acolo cutiuta diabolica hotarest si da ca frinezi (...sau nu...) si ce inaltime trebuie sa aiba fiecare roata de la pamint...si ce tarie are volanul...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.