Help - Search - Members - Calendar
Full Version: eu procedez corect
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Probleme Sociale
20krpm
... intrebare care mi-am pus-o citind articolul asta.
mike.omega
Care e diferenta intre primele 2 optiuni? smile.gif
Eu am votat prima biggrin.gif
HalbaSus
QUOTE (mike.omega @ Apr 10 2009, 07:20 AM) *
Care e diferenta intre primele 2 optiuni? smile.gif
Eu am votat prima biggrin.gif

Pai cel care a emis cecul e cel care DA banii aia, iar cel caruia ii este destinat e cel care INCASEAZA banii. Teoretic, daca cel care DA banii e de buna credinta atunci il va inmana din nou celui caruia e destinat. Daca in schimb e de rea credinta atunci poate sa-l rupa si sa ramana cu banii in cont.
mike.omega
Am priceput si eu cine da si cine ia. Insa mi se pare la fel de OK gestul si daca ma duc la emitent si daca ma duc la beneficiar thumbsup.gif
guerilla
te duci la ala caruia ii era destinat. sistemu balcanic e pandemic si sint multe situatii in care emitentu o da cotita biggrin.gif
M_A_R_I_U_S
era un banc.. cu unu care gaseste un portofel si suna la radio.. si dupa ce-i povesteste in direct prezentatorului, acesta il intreba daca a sunat pentru a-i returna portofelul iar asta ii spune ca nu, a sunat sa-i faca o dedicatie lu ala de l-a pierdut..

ei bine asta as face si eu.. i-as face o dedicatie, l-as pomeni in fiecare zi, i-as aprinde o lumanare, as bea in cinstea lui, drunk.gif ..etc..
si-o sa-mi zic asa: "daca eu am gasit acest cec si am posibilitatea sa-l incasez inseamna ca asta a trebuit sa se intample"... whistling.gif ..
guerilla
buey tu deja te-ai apucat de baut vad... ca ipoteza zicea ca cecul nu poate fi incasat decat de destinatar biggrin.gif
ca altfel nu cred ca vota nimeni pentru returnare 36182451.gif
M_A_R_I_U_S
a daaaa!? huh.gif ..ma scuzati, n-am avut timp sa citesc articolu respectiv ...io ziceam asa..retoric..in gluma.. ca defapt si de drept eu sunt un bun samaritean si nici nu m-as fi gandit sa-mi insusesc ceva ce nu-i al meu sau ce nu mi-a fost adresat mie.. whistling.gif

FAR EASTERN
Scrie si in descrierea poll-ului.....

Eu am votat a III-a varianta...
air_wolf
auzi, ai uitat o optiune: cumpar niste acte false
vio
io am patit la banca ceva asemanator ... mia dat cucoana 100 mil in plus fatza de cat trebuia ... dupa ce i am numarat si vazand ca sunt in plus i am dus inapoi .
getodac
Frumos gest. thumbsup.gif Am o prietena care este casierita la un oficiu postal, a dat 30 milioane lei vechi in plus unui client si in ziua de astazi plateste greseala facuta
krondet
QUOTE (FAR EASTERN @ Apr 10 2009, 02:35 PM) *
Scrie si in descrierea poll-ului.....

Eu am votat a III-a varianta...


aceeasi varianta am votat-o si eu!
pur si simplu am reintrodus actul in circuitul civil banned.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.