Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ajutor :-) vreau si eu ceva pareri despre seicento
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Fiat
Cristian-297
Salut la toata lumea.Vreau sa-mi cumpar un fiat seicento second/hand din 2000.Omul zice ca are doar 100.000km, desi sincer ma cam indoiesc , fiind masina de firma.As dori si eu cateva pareri....e buna masina, merita 3300 euro? CE ma sfatuiti sa fac?

Multumesc anticipat
G e o r g e
nu prea merita 3300 la 100 000 km , mai ales masina de firma alergata de toti soferii pamantului.

la 3500 gasesti o supernova pana la 50k km . si e si mai mare ...
James Kilowatt
Prea scumpa pentru o masinuta putin cam mica si nu foarte noua... la banii si numarul asta de km poti lua afara un Punto cu climatizare.....
bogdan28467
Parerea mea este ca Seicento este in genereal o masina slaba in domeniul sigurantei si al stabilitatii. Cred ca daca as vrea o masina mica cu consum redus mi-as lua Tico si as mai face si ceva economii. Oricum tu faci ce vrei , dar la 3000 Euro, poate si Dacia Berlina este mai sigura
Tudor30203
laugh.gif la banii astia iti dau eu masina mea peugeot 405 1.9d si cu tunning
Este enorm pt o masina de clasa ei si sunt proaste la:
mecanica
siguranta
stabilitate ( mai ceva ca matizul )
Am vazut odata un seicento la care era sa-i zboare cauciucurile de pejenti intr-un viraj in care eu intru linistit cu 60-70 km/h si ala mergea cu vreo 30
Parerea mea: cauta altceva parerea mea clasa mijlocie care iti ofera si siguranta si stabilitate si un diesel sau ceva pe care poti pune GPL si sa poti schimba motorul dupa 150.000 km
James Kilowatt
Eu am mers cu seicento si nu e chiar atat de rau, insa ramane foarte scump.
bogdan8
salut.
eu sunt dealer Fiat....NU iti recomand seicento si mai ales la banii astia...este enorm de mult...cat despre fiabilitate, stabilitate si toate cele, nu stiu la ce te astepti tu la aceasta clasa de masina...oricum, in primul rand NU MAI ASCULTA toate parerile...e bine sa discuti cu cineva care chiar cunoaste masina respectiva, nu cu cei care AU AUZIT EI de nu stiu pe unde?!?!
daca te mai pot ajuta,cauta-ma.
Marius30562
Are NUMAI 1 1/2 * la crash test EURONCAP !!!!!!

Cel mai mic "punctaj" pe care l-am vazut pe acolo .....
Ceea ce cam da de gandit .
Radu33501
QUOTE(bogdan8)
salut.
eu sunt dealer Fiat....NU iti recomand seicento si mai ales la banii astia...este enorm de mult...cat despre fiabilitate, stabilitate si toate cele, nu stiu la ce te astepti tu la aceasta clasa de masina...oricum, in primul rand NU MAI ASCULTA toate parerile...e bine sa discuti cu cineva care chiar cunoaste masina respectiva, nu cu cei care AU AUZIT EI de nu stiu pe unde?!?!
daca te mai pot ajuta,cauta-ma.


Stii ceva lucrez la Dacia si Dacia este super masina nu asculta ce zic altii despre Dacia.

Lasa omul sa auda pareri despre masina nu de la tine. Asa se afla o parere despre masini, intrebi toata lumea, nu pe unu care lucreaza acolo si poate isi ia comision la fiecare masina vanduta. Parerea mea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.