Help - Search - Members - Calendar
Full Version: David Coulthard vine in Romania
Masini.ro Forum > Auto Motor Sport > Formula 1
Pages: 1, 2
mike.omega
QUOTE
Coulthard va pilota monopostul F1 Red Bull Racing pe data de 2 mai, pe Bulevardul Mamaia din Constanța. Premiera pilotării unei mașini de Formula 1 pe o șosea din România va fi însoțită de un spectacol unic organizat de Red Bull iar intrarea la acest eveniment va fi liberă.

Evenimentul este organizat cu sprijinul Primăriei Municipiului Constanța.


Sursa

Bvd Mamaia, bucata din CT nu e de asa ceva deci banuiesc ca se va desfasura in Mamaia toata chestia.
Foarte interesant de altfel! Eu am auzit azi de la comentatorii cursei de F1 transmisa de TVR smile.gif

Propun o intalnire masini.ro cu aceasta ocazie! thumbsup.gif
20krpm
QUOTE (mike.omega @ Apr 5 2009, 05:04 PM) *
Propun o intalnire masini.ro cu aceasta ocazie! thumbsup.gif

dupa ce va hotariti, sa ii trimiteti un email si sa-i spuneti ca sinteti membrii unui forum care are atita trafic, si care are are o sectiune dedicata pentru f1, si ca vreti sa va intilniti cu el pentru 10min pentru o sesiune de autografe. de obicei vedetele de genul lui prefera sa aiba un program aranjat, decit o gloata de indivizi in fata hotelului sa urle dupa el "daviiiid, daviiiiiid". plus ca david e baiat de gasca, sint sanse bunicele cel putin sa va raspunda.
Diesel
intalnirea se aproba biggrin.gif
mike, daca se face ceva oficial, vezi poate faci si tu rost de ceva materiale promotionale, n-am mai avut sticker cu masini.ro de ceva vreme laugh.gif
Oana
eu as vrea tare mult sa vin, ramane sa vedem daca reusesc sa conving pe cineva cu masina sa faca o plimbare...
Alex-F1
Bai Oana, nu stiu de ce mai si vorbesti verymad.gif ....pai in locul tau, de la Braila la Constanta as face si jogging si tot as ajunge......ce sa mai zic io atunci? wacko.gif Ai si varianta CFR, ca doar esti obisnuita cu umblatul de colo-colo.... tongue.gif Pfoaaaai, mor de oftica.....bai de ce palaria mea o trebuit sa aleaga chiar Constanta????!!!! angry.gif Taman in capatul celalalt de tara....damn....fuck.....shit.....caca.....fufu.....mumu.....aaaaaaaaa wallbash.gif Davidutuleeeee.....cum nu te vad io pe tine si nu putem sta la un pahar de vorba......io, care in 2001 agitam in tribune la Hungaroring steagul scotiei "home made" (o panza albastra, cu 2 dungi albe diagonale, cusute frumos la masina si pus totul pe o coada de matura de aia rosie, de plastic) woot.gif

Offff, ma rog, io am vazut live curse de F1, deci - vorba unora - n-as avea de ce sa ma oftic.....dar totusi.....de ce Constanta???? Vezi ce-nseamna sa aveti un primar pasionat de masini....bravo d-lui Mazare, fain baiat! thumbsup.gif

Deci Oana stii cum facem, nu? Mergi, filmezi (cu camera video), pozezi (cu aparat foto), pui pe CD/DVD, curier, destinatia Timisoara..... whistling.gif Asta daca mai vrei masina.... ninja.gif
Diesel
De ce Constanta? pentru ca suntem atractie turistica, alea alea biggrin.gif

Ia puneti mana si anuntati-va prezenta la intalnire.
Alex-F1
Unde-i atractia, ca io n-o vad???!!! ninja.gif
mike.omega
Nu-mi spune ca trebuie sa-ti explicam cum e si cu turismul???
Cine organizeaza diverse evenimente ca acesta vrea sa faca numele Orasului(si al Statiunii Mamaia eventual) cunoscut, pentru a atrage turisti si oameni de afaceri.

Stii ce e vara in Mamaia cand e cursa de barci?
Stii cata lume a venit la acrobatiile aeronautice asta vara?
Stii cati vizitatori a atras expozitia auto pe diverse teme care a tinut 3 zile?
Si evenimente au mai fost dar nu-mi aduc aminte biggrin.gif

Te inteleg ca te oftici ca se organizeaza asa ceva atat de departe de tine(daca as fi fost in locul la fel as fi facut) dar la noi este un interes major de a organiza asa ceva smile.gif

Asa ca end of story, discutii despre turismul din RO in alt topic thumbsup.gif
T u d o r
Taica, noi abia ne intoarcem de la schumacherit pe circuit (na ca o pun si la topicul de poezie tongue.gif ). Dar deschide matale un topic frumos cu si despre intalnirea asta, poate-poate. rolleyes.gif

Daca stiti cum se poate lua legatura cu staff-ul lu' nea asta cu masina de curse, poate n-ar fi rea deloc ideea lui 20krpm... O sesiune de autografe, 3-4 poze nu moare el. Poate ne ia si in dreapta pe bulevard. teehee.gif
Diesel
Moderatorii si adminii care nu sunt ocupati cu invartitu pe circuit sa se apuce de organizat biggrin.gif
Noi trebuie doar sa avem cu ce ne lauda lui David. Timpii de pe circuit adica laugh.gif

Mike, ai warn pentru off-topic pana acum!!
Diesel
De fapt, pentru ca ma plictisesc, propun eu programul.

Vineri, 1 Mai, gratar pe plaja daca ne permite vremea. Gratar in zona adapostita in caz contrar. Meniul este mici si bere biggrin.gif
In completare, seara se merge in recunoastere prin Mamaia si eventual un club ceva. Sau biliard.
Sambata, 2 Mai, ne ocupam pozitiile de observare a evolutiei lui David Coulthard, ne inghesuim la autografe, alea alea.
Ziua se termina cu inca un gratar si multa bere ca sa tratam insolatia din timpul zilei.
Duminica, 3 Mai, sesiune de karting. Ca tot n-am fost data trecuta.

Asteptam sugestii si propuneri.
22nst
Buna, idee smile.gif
Facem intalnire la CT, partea 2 tongue.gif
Neaparat vreau sa ajungem la karturile alea... am descoperit ca ma pricep si vreau sa va dau fum 36182451.gif
Alex-F1
Daca ma faci sa vin pana acolo si nu-mi dai fum, te pun sa-mi platesti drumul... biggrin.gif
22nst
Cred ca poti sta linistit, nu am cum sa ajung sad.gif
Pe 4 mai incepe sesiunea de restante, credite si alte bazaconii si eu am niste "datorii" la ei si trebuie sa le rezolv urgent ca pe urma vine licenta sad.gif
Nu mi-am dat seama cand am facut postul anterior.
Diesel
http://masini.ro/stiri-auto-david-coulthar...mula-1-6512.htm

Aici avem detaliile locatiei. Vad ca nu se inghesuie nimeni.
mike.omega
Breeee! Oana merita premiata! De cand a aflat, a tot dat mailuri prin stanga si prin dreapta, poate poate punem de-o intrevedere cu nenea Coulthard! Si..... da! Se poate! Mie inca nu-mi prea vine sa cred dar in fine biggrin.gif

Mai multe detalii stie ea, ideea e ca ar trebui sa ne strangem vreo 5-10 persoane ca sa mergem sa luam autografe si sa facem poze!
DRAGOS
cand? 1 mai? bun, posibil sa ajung si eu biggrin.gif

Multumim Oana!
Oana
ok, deci dupa zeci de mail-uri trimise am reusit sa pun de-o intalnire cu david. momentan discut chestii organizatorice cu reprezentantul red bull, gen cate persoane vom fi, ora si locul intalnirii. va exista si o conferinta de presa, asa ca asteptam aici intrebarile voastre pentru david. rolleyes.gif
eu zic sa va mobilizati din timp, ca sa va numarati printre cei ce se vor poza cu david. in caz ca suntem prea multi, vom alege cativa reprezentanti.
evenimentul este pe 2 mai, adica sambata, la ora 14.00. startul se va da pe Bulevardul Mamaia (vis-a-vis de Hotel Rex), iar finisul va fi in zona Club Bamboo
revin cu detalii imediat ce voi avea...
Oana
ati avut destul timp sa digerati informatia, asa ca e cazul sa trecem la treaba...
demonstratia va avea loc intre orele 14.00 si 15.00, iar intalnirea cu david imediat dupa, undeva in intervalul 15.00 - 15.30. va trebui sa ajungem in parcarea de vizavi de REX si de acolo il voi suna pe omul de la red bull sa ne spuna ce si cum. tinand cont ca startul se va da chiar vis-a-vis de Hotel Rex, cred ca ar fi ideal sa stam acolo la demonstratie, ca sa ne fie usor sa ajungem imediat dupa in parcarea respectiva. legat de numarul de persoane, eu am propus 20, ca sa fiu sigura ca nu ramane nimeni pe dinafara. nu mi-a spus nimic de chestia asta, de unde deduc ca e ok. oricum, sunt convinsa ca nu vor fi probleme...

il rog pe mike sa-si arunce un ochi in zona respectiva si sa vada pe unde am putea parca... ah, era sa uit: circulatia pe b-dul mamaia va fi intrerupta incepand cu ora 11.00... eu propun asa: sa ne intalnim in jur de 11.00 - 11.30, ca sa reusim sa ne parcam pe undeva prin apropierea hotelului si apoi sa ne retragem la un suc, pentru ca la 13.00 sa revenim in zona, ca sa prindem si noi un loc de unde sa putem vedea ceva. nu stiu cand va fi conferinta de presa, dar banuiesc ca va fi inainte de eveniment cu vreo jumatate de ora. eu o sa va parasesc atunci si de asta am zis sa ne pozitionam inainte, ca sa stiu unde sa ma intorc...

si sa strigam catalogul:
1. oana + 2 pers
Diesel
prezenta e obligatorie pentru constanteni biggrin.gif (si bucuresteni sugereaza Tudor) iar parcare gasim noi, doar ca tre sa venim dinspre navodari, lol, detalii cand ajung acasa
AZAZEL
QUOTE (Oana @ Apr 27 2009, 09:02 PM) *
si sa strigam catalogul:
1. oana + 2 pers


azazel+3 persoane
mike.omega
Iar se blocheaza statiunea.... fuzzam, muzzzam!
Cel mai probabil o sa ne grupam si o sa mergem pe partea ailalta a lacului si apoi lasam masinile pe la Butoaie si o luam perpedes biggrin.gif (adica la urmatorul sens giratoriu dupa Rex wink.gif )
G e o r g e
george + 1 smile.gif estem prin zona . inceram sa ajungem si noi.
Diesel
QUOTE (mike.omega @ Apr 27 2009, 11:35 PM) *
Iar se blocheaza statiunea....


Pana anul viitor vom avea barca si asa evitam tot traficul smile.gif
mike.omega
Ideal ar fi ca cei care nu sunt din oras sa precizeze unde vor sta. In mamaia sau in oras. Sa stim cum organizam drumu/parcarea/participarea smile.gif
Alex-F1
wallbash.gif Daca ar fi sa vin, as fi pe drum mai mult de 24h.....cred ca mi-e imposibil.....duminica dimineata de la 8 sunt de tura la job.....as calatori toata noaptea la intoarcere.....prea tare.....o sa dorm in post duminica......offfffff.......doar un schimb de tura m-ar putea salva......dar am mai facut un schimb de tura si pt. Euroring......ma cam bag in datorii la colegi si apoi tot mie imi va fi greu cand va trebui sa le onorez..... sad.gif Ma resemnez cu ideea ca macar l-am vazut pe David LIVE, de 3 ori la Hungaroring (2001, 2002 si 2008), in actiune, pe pista...... tongue.gif
Oana
QUOTE (mike.omega @ Apr 27 2009, 10:48 PM) *
Ideal ar fi ca cei care nu sunt din oras sa precizeze unde vor sta. In mamaia sau in oras. Sa stim cum organizam drumu/parcarea/participarea smile.gif

noi nu vom sta nicaieri, ca eu muncesc si vineri si duminica. asa ca venim sambata si plecam tot sambata.

@george, vreau de la tine mai mult decat incercam smile.gif
AZAZEL
hmm
in afara de mine si de sotie voi avea o gasca de 6 pustani dupa mine. ca atare, este posibil sa petrec destul de putin timp in compania voastra.
probabil nu ma regreta nimeni.
laurentiu
Imi pare foarte rau, dar mie imi este imposibil sa vin sad.gif
klm
Eu m-am golit ieri de bani... adica mai am vreo 400 lei insa nu-mi ajung nici sa merg pe burta pana fac rost de altii... desi ar fi suficienti daca nu stau nicio zi in CT... insa daca tot ajung acolo parca as vrea sa-mi bag coada in mare... desi dupa cata mobila am plimbat ieri prin casa m-as ineca la primul val... dar o masina de F1 live+David Coulthard (chiar daca nu am fost fan)...
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Diesel
pe ultima suta de metri reluam catalogul:
1. oana + 2 pers
2. azazel + 3 persoane + 6 copii
3. george + o pers
4. mike + o pers
5. diesel + un amic cel putin

pe scurt: 12-16 persoane. Mike este desemnat coordonator al operatiunilor. Il contactati pe el biggrin.gif
Oana
noi speram sa ajungem in jur de 11- 11.30 in mamaia... depinde ce trafic va fi. cand suntem pe aproape, o sa-l sun pe mike sa ne spuna unde sa venim.
AZAZEL
pana la urma se schimba schimbarea:
eu +3 persoane.

cum va fi vremea maine ?
mike, cum a fost azi in constanta?

abia astept sa-i vad la fata pe george , mike, diesel si bineinteles, sa o revad pe oana.
22nst
Show-ul lui Coulthard este la ora 14:00
(cel putin asa scrie aici: http://masini.ro/stiri-auto-david-coulthar...ula-1-6512.htm)

Nu stiu ce sa fac... vreau sa merg si eu mi-e frica de ploaie...
Vremea in CT, azi, chiar a fost frumoasa...
Din Buc cine mai vine, doar Azazel si George?
Diesel
Azi n-a plouat, a fost un pic innorat si a batut vantul cat sa nu fie cald.

Maine cica sunt sanse de ploaie la 1pm, 4pm si 7pm
Amount of Precipitation: 2.5mm
Hours of Precipitation: 3 Hrs

La fel a zis si pentru azi ca ploua dar in Mamaia nu a plouat. Traficul e nasol insa. In functie de situatie vom incerca sa dam indicatii ca sa ajungeti cat mai usor.

Mike acum indeplineste prima parte a planului, adica e la un gratar undeva.
22nst
Ati hotarat ceva?


Diesel, da-mi si mie nr tau de telefon pe privat sau al lui Mike sa va sun in cazul in care ma hotarasc sa vin, sa stiu unde va gasesc...
AZAZEL
apropo de trafic, pt cei din constanta.
ati avut impresia astazi ca cine a avut de venit la mare de 1 mai a facut-o deja, sau credeti ca vor mai fi puhoaie si maine?
intreb pt ca vom fi peste 300 de kg de oameni intr-o masina de 90 de cp si mi-e frica rau de trafic . ma gandesc sa plec maine intre 6 si 7 dimineata.
Diesel
Mike a venit acasa si s-a dat ocupat.

Dupa ora 11:30 vom fi la nord de sensul giratoriu din dreptul hotelului Rex, acolo unde se da startul show-ului. Recomandarea noastra e sa ocoliti lacul pe la nord, adica Ovidiu, Lumina, Navodari, Mamaia. Drumul nu e grozav, dar probabil va fi suficient de aglomerat cat sa nu sesizati denivelarile whistling.gif

De asemenea, pentru cei care vin din Bucuresti si vor sa evite o parte din calvarul Cernavoda-Constanta va recomand sa ocoliti prin Nazarcea. E o bifurcatie intre Castelu si Poarta Alba, acolo faceti stanga si treceti pe langa penitenciar. Drumul va duce la nord de Ovidiu, pe E60 intre Constanta si M. Kogalniceanu. Pentru posesorii de Igo8 va recomand sa puneti ca prima destinatie Lumina.

Atasez o poza, ignorati ametela de la Lumina, odata ajunsi pe E87, puneti orice destinatie in Mamaia. Dincolo de statiile de taxare, nu treceti de al 2-lea sens giratoriu (care nu apare pe GPS). Al 3-lea va fi blocat deja. Instructiunile sunt valabile in general pentru weekend-urile cand vreti sa ajungeti la mare in Mamaia sau prin preajma.

Azazel, tata a facut drumuri de munte cu 4 persoane plus bagaje in Tico. Cred ca te descurci de la Cernavoda pana la Constanta smile.gif
AZAZEL
diesel, cunosc traseul ala mai bine ca pe propriul buzunar.
am avut in 2004 o prietena din navodari si era o tataroaica de o frumusete rara. yup.gif
faceam doua ore si douazeci de minte pana la navodari pe vremea cand erau doar 60 de km de autostrada(pana la lehliu) cu o masina de 65 de cp. asa draga ce-mi era. 36182451.gif
Diesel
Perfect, deci il agati pe Ionel si mergeti impreuna biggrin.gif
AZAZEL
problema este ca eu voi iesi pe la 7 din bucuresti.
22nst
Mai baieti... eu renunt.
Astept poze de la voi si poate o sa am ocazia sa mai vad o masina de F1 alergand la 18k rpm tongue.gif
Poate organizam o intalnire in Ungaria la o etapa de F1 si bineinteles un Euroring dupa thumbsup.gif
Distractie placuta si vreme buna!
AZAZEL
a fost super
22nst
Frumos Azazel si multumim pentu poze, pana la urma nu a plouat, din ce am vazut la tv au cazut doua - trei picaturi
yes.gif

Ps. Ce slabanog este 36182451.gif
Diesel
Noi ceilalti ne-am separat si n-am mai avut rabdare pentru sesiunea de poze. A fost interesant, zgomotul a fost destul de redus, sau David nu s-a grabit, sau am surzit eu intre timp. Primul an la Bucharest Challenge am crezut ca mi-am pierdut auzul cand au trecut pe langa mine niste masini de GT2.

Ionel, nu te-ai gandit rau, dar anul asta n-am bani de atatea chestii.

PS: nu e slabanog, e "in forma" si la greutate minima. Am si eu cateva poze ce cred ca sunt reusite.
22nst
Daca il compar cu... whistling.gif mine, este mort de slab 36182451.gif

Anul trecut am pierdut o zi la Bucharest Challenge si cand le-a venit randul Loganurilor, ne amuzam, ce liniste este tongue.gif
FAR EASTERN
O chestie interesanta... cel putin cat s-a putut desprinde din pozele lui AZAZEL: civilizatia si bunul simt "intrat in sange" demonstrat prin faptul xa, desi avea toata strada la dispozitie, mergea totusi pe unde merge in mod normal lumea. Pe dreapta. Asta in ciuda obarsiei sale... thumbsup.gif
AZAZEL
pozele mele nu sunt chiar reusite.
am avut o pozitie dificila in timpul demonstratiei, nu m-am putut uita prin vizor pt ca imi trebuia spatiu pt asta, trebuia sa tin si camera sub umbrela(a plouat destul de tare) si ma mai certam si cu nevasta-mea.
in plus de asta, chiar in dreptul meu era un stalp, ce-mi strica autofocalizarea camerei si pozele cu prim planul masinii au fost nereusite.

una peste alta, a fost impresionant.
pacat ca a plouat si david a fost rezervat in comportament iar asfaltul ud nu a permis "arderea" gumelor.

m-am mirat si eu de cat de slab este . pe vremuri , prin 2000 avea peste 75 de kg , aproape de 80.
Oana
acum am ajuns si noi. a fost foarte misto, in ciuda vremii urate. postez poze putin mai tarziu... azazel, mai stii ce a zis coulthard? ca nici nu a terminat bine de vorbit si eu am si uitat smile.gif
AZAZEL
aproximativ.

cel mai mult mi-a placut discutia pe care am purtat-o cu el cand am luat pranzul impreuna.
a fost impresionat de gasca noastra.

pacat ca nu ati venit si voi ceilalti care v-ati aflat prin preajma.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.