Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Istoric Daewoo Cielo
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Daewoo
nicolae cristian stefan
Vreau sa construiesc o baza de date cu toate modelele Cielo comercializate in romania de cand a inceput productia si pana azi.
M-ar interesa foarte mult perioadele de fabricatie si motorizarea corespunzatoare (ccm,tip motor) thumbsup.gif pentru :
Daewoo cielo - Standard
- Standard AC
- Standard AC / GPL
- Standard GPL
- Executive
- Executive Plus
- Executive Plus / GPL
Daca ma puteti ajuta , puteti sa trimiteti si mail pe adresa cristy_gasi@yahoo.com
Orice informatie e bine venita.
Va multumesc
daewoo_espero_turbo
A fost printre primele modele Daewoo, alaturi de Espero, cu care Daewoo a vrut sa-si faca un nume in Europa.
A fost disponibil sunt 2 nume : Nexia si Cielo.
A avut la baza modelul Opel Kadett E/ Pontiac Lemans
S-a fabricat intre 1995-2007 :
-in korea de sud intre ani 1995-1997, fiind inlocuit apoi de Lanos
-in Uzbekistan intre 1996 - prezent (nexia 2)
-in Romania intre 1996 - 2007
-in Polonia intre 1995-1998
Tipuri de caroserie : - hatchback cu 3 usi
- hatchback cu 5 usi
- sedan cu 4 usi
- pick-up cu 2 locuri
Versiuni : GL, GLX, GLE,GTX, EXECUTIVE.
Motorizari : - benzina/Gpl - 1.5 SOHC (8v) cu 55kw/75cp
- 1.5 DOHC (16v) cu 66kw/90cp
Transmisie : - manuala cu 5+1 trepte
- automata cu 3+1 trepte
Dotari : geamuri electrice* fata + spate
servo total
abs*
airbag*
imobilizator*
aer conditionat
inchidere centralizata
alarma

Dotarile cu * sunt optionale sau disponibile numai pe anumite versiuni.

P.S. Cu atat pot sa te ajut, mai multe nu stiu nici eu...Sunt fan Daewoo si cunosc majoritatea modelelor, chiar si pe cele care nu au calcat pe meleagurile Romaniei... thumbsup.gif
Succes !
RAMURICA
Va salut ,
am o mare rugaminte la domniile voastre , mi-am cumparat in 2005 un Cielo std. cu GPL , insa m-am calicit la vremea respectiva ( din motive financiare evident ) si nu am luat-o cu AC . Stiti cumva daca as putea sa ii montez acum asa ceva ? Credeti ca se poate si mai ales se merita ? Va multumesc mult . daca stiti ceva spuneti-mi va rog si mie . Si cam cat costa ?
Va multumesc anticipat . Cu respect Pacuraru Daniel-Florin TL
daewoo_espero_turbo
Nu vad motivul pentru care nu s-ar putea monta AC pe Cielo, mai ales din moment ce exista Cielo-uri cu AC. M-am interesat (la tovarasi care au vrut, forumuri, etc) si am inteles ca costa in jur de 2000 euro asa ceva, totul facut de profesionisti, bineinteles...
Exista insa si unele chestii d-astea, aer conditionat mini, care nu necesita mare bataie de cap....acum nu stiu cat de eficiente sunt....mai intereseaza-te.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.