Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Vand Audi A4 1.9 TDI 2000
Masini.ro Forum > Bazar > Vanzari masini
HalbaSus
Pentru cei care sunt curiosi de istoria masinii o pot citi AICI.

Pe scurt:
Audi A4 1.9 TDI - fabricat in 10/2000.
Kilometraj: 64.500 km reali (Da, stiu, greu de crezut, dar sunt reali)
Motor 1.9 TDI 115 cp + ciptuning upsolute = 145 cp
Dotari: Tapiterie de piele, Climatronic, alarma, MP3 player, geamuri si oglinzi electrice, 2 airbaguri, Jante de aliaj (2 seturi: cele originale de 15" cu anvelope de iarna + un set de jante de 17).
Pret: 7000 euro.

Masina e in stare tehnica excelenta, motorul trage foarte bine, chiar daca acum am o masina aproape de 2 ori mai puternica si acum imi imprima un zambet tamp pe fata cand o conduc smile.gif

Si cateva poze:
Alex-F1
Chiar ca par incredibil de putini km!!! ohmy.gif Pe mine intotdeauna m-a "distrat" (ca sa zic asa) a treia gura de ventilatie de pe consola centrala..... biggrin.gif Din poze cel putin arata f. intretinuta masina.....pretul e bun.....cum merge vanzarea? Ceva clienti pana acum? Ca aud ca tare rau merg vanzarile in perioada asta.....acuma e de cumparat masini, nu de vandut..... confused.gif Chiar azi am luat un Matiz pt. maica-mea.....an 2003, AC, optic si tehnic bun spre f. bun, 67.000 km reali (cu carte de service), unic proprietar in Romania (o tanti), niste chestii noi, schimbate f. recent, maxim 250 de Euro mai trebe bagati (optional - ca masina merge bine oricum) ca s-o faci brici.....pret de achizitie 1.900 Euro ohmy.gif Am ramas paf cand am vazut cat au scazut preturile.....nu ma asteptam sa fie sub 2.500 asa un Matiz!!!!

Bafta la vanzare!!!!!!
HalbaSus
Vanzarea e oarecum "impotmolita", am constatat ca un furtun de la AC era crapat si am ramas fara freon, trebuie sa il inlocuiesc si sa bag freon (cine naiba cumpara o masina la care nu functioneaza AC-ul ?). Problema e ca sunt mereu in criza de timp, asa ca momentan masina sta parcata... in continuare are sub 65.000 km biggrin.gif
Pe de alta parte de cand am constatat treaba cu AC-ul nici nu am mai dat vreun anunt (nici pe internet nici in ziar). Masina a fost intretinuta foarte bine din punct de vedere tehnic (reviziile mereu facute la 10.000 km, toate piesele inlocuite au fost originale, etc). Problema e ca exteriorul din pacate este punctat de foarte multe usi deschise (fiind obligat sa parchez in centru nu prea aveam cum sa le evit), poate o sa ii dau si un polish ca sa fie mai atragatoare, stiu oameni care au cumparat masini varza dar le-au luat pentru ca luceau foarte bine... asta e plina de zgaraieturi dar in rest merge brici.
HalbaSus
Lumeeeeeee, lumeeeeee.... Mari reduceri de pret... Adica:
- Am reparat AC-ul, acum functioneaza.
- Masina se incapataneaza si nu vrea sa fie vanduta, mi-a aparut din senin martorul airbag care nu se mai stinge. M-am dus la service, cost inlocuire 1000 de euro blink.gif
Eu nu mai bag nici un ban in ea, dar pentru membri forumului o dau cu 6.000 de euro (adica tot 7.000 daca reparati calculatorul de airbag, daca nu aveti nevoie de airbaguri (don't crash it, and you won't need them) atunci aveti o masina premium, cu 145 cp, consum mic, tapiterie de piele si jante de aliaj, cu doar 65.000 km la pretul unui logan 1.4 MPI chel.
hdi
Am patit si eu cu martorul de airbag la Peugeot.
http://masini.ro/forum/content/307-308/211...-airbag-aprins/
Pentru solutia cu 1000EU nu trebuie sa fii nici prea priceput si nici prea bine intentionat. Incearca sa-ti gasesti un electrician din reteaua lor de service-uri care sa repare ce e stricat.
Bafta la vanzare desi imi pare rau sa vad ca vinzi masina asta cu doar 6000EU.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.