Help - Search - Members - Calendar
Full Version: opel astra sedan , nou, opinii?
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Opel > Astra / Zafira
lihte
M-ar interesa un opel astra sedan nou? Am vazut ca sunt numeroase reduceri in perioada asta.
Imi puteti spune daca e o masina care merita? E fiabila ? Motorizarea am vazut ca e cam slaba
in comparatie cu alte marci, cum se misca pe sosea varianta de 100cp diesel ?

Cipp
Si eu eram interesat de un Astra Caravan, am dat avansul, am asteptat o luna si mi-am luat banii inapoi, incepuse criza si n-au mai fabricat masina mea! Apoi, m-au fortat cei din banca sa semnez contractul cu dobanda mai mare si am renuntat.

Opel Astra New nu mai este masina aceea ieftina la care visa tot romanu', la care se gaseau piese de Daewoo si care nu punea probleme de fiabilitate. E o masina ca toate cele din ziua de azi: facuta sa tina putin, cu piese de schimb scumpe, reviziile sunt destul de piperate la reprezentanta iar problemele care apar sunt marunte, enervante si de obicei fara rezolvare. Mai mult, in certificatele lor de garantie scrie clar ca ambreiajul, vibratiile si scartaielile nu sunt acoperite de garantie! Masina testata de mine a fost un sedan 1.8 140CP. Cred ca mai mult de 110 nu-i dadeai, n-are cuplu, n-are confort si consuma in draci! De ce optasemn pentru ea? Obtinusem un pret bun la dealer si imi placuse bordul si portbagajul! Altfel, o masina fara prea mari pretentii!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.