Help - Search - Members - Calendar
Full Version: manual forester 2006
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Subaru > Forester
hebean113598
salut

ma poate ajuta cineva cu un manual pt un forester 2.0 model 2006?

am tot cautat pe net si am gasit doar un manual pt modelul 2.5xt din state. stiu insa ca sunt mici diferente..

doresc sa achizitionez un Forester SH si nu are carte tehnica...

multumesc
pista
Salu hebean,

incearca la SMT, probabil au manual pentru Forester modelul 2006.
Manualul in lb. romana pentru Outback eu am primit de la AUTO KINO (Subaru Brasov) cadou, masina mea fiind din Danemarca.

Succes la achizitie !
hebean113598
multumesc pt sfat.

am incercat la radacini insa fara succes.

partea buna este ca sunt proaspatul posesor al unui forester 2.0 model 2006. L-am cumparat SH (nou nu mi l-as fi permis prea curand). sunt foarte incantat.

hdi
Sa te bucuri de ea si sa te plimbe sanatos. Te asteptam in discutiile noastre.
Poate treci si pe la Welcome area sa ne spui cate ceva despre tine si sa pui poze cu masina thumbsup.gif
subidriver
Salut si bine ai venit in aceasta "familie".
Am si eu 2.0X din 2006, dar sa stii ca manualul e cam voluminos si nu neaparat te ajuta foarte mult. Vorbesc despre manualul cu care vine masina, cel al utiliyatorului, nu cel de service. Sunt detaliate caracteristicile masinii, utilizarea aparaturii de bord si multe sfaturi. Daca vrei sa umbli sa desfaci ceva pe la ea, mai bine cauti manualul de service (este si un site dedicat operatiunilor astora dar trebuie sa-l caut).
Daca te intereseaza ceva anume, spune-mi si sper sa te pot ajuta.
Am cu ea 60.000 si nici o problema, am facut doar reviziile planificate in carte. Mai arunca un ochi si pe aici.
Multe bucurii cu Subi.
hebean113598
multumesc mult pentru primirea "calduroasa"

sper sa obtin toate raspunsurile de la voi.

sunt foarte fericit ca am reusit sa achizitionez aceasta masina. am avut ceva emotii pt ca am luat-o la un superpret de la o firma de leasing (masina e recuperata si a stat pe bara din prima jumatate a anului 2008). necesita mici etusuri (a fost zgariata destul de rau pe aripi si usi + parbriz fisurat) insa dpdv mecanic e super ok.
pare sa fie echiparea full options (piele, pilot automat etc) insa nu are computer de bord smile.gif
cam astea sunt lucrurile care ma interesau in cartea tehnica.

numai bine si poate ne vedem in traficul bucurestean smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.