Help - Search - Members - Calendar
Full Version: masina noua, as dori niste sfaturi
Masini.ro Forum > Masini.ro > Masini.ro
lihte
M-ar interesa sa cumpar o masina noua. In jur de 14.000 - 16.000 euro maxim. Acum cu criza actuala am vazut ca sunt
diverse oferte care mai de care mai interesante. In primul rand nu ma intereseaza o masina mica, sa fie mai mare sau
egala ca marime cu un logan. Eu fac multi km in fiecare an in special in oras deci si consumul mic este un factor important.
Ca si putere as vrea macar 110cp sa aiba ca sa nu astept o ora sa fac o depasire cum patesc cu loganul pe care il am momentan.
Am vazut ca cei de la skoda au oferta buna la octavia 2 modelul mai vechi numa ca s-au cam terminat masinile; apoi ar
fi noul ford focus care arata binisor si au si la el ceva oferte, reduceri de pana la 1000E.

Cam ce mi-ati recomanda sa cumpar? Apreciez toate sfaturile in special cei care au anumite modele si s-au confruntat deja
cu probleme.
G e o r g e
A180CDI , 8000km, 16500. tocmai ce ii zice pas un prieten ca nu se impaca cu pozitia la volan . masina dotata bine . manuala , piele nappa gri la interior ... si nu mai stiu cate optionale smile.gif
Luka
Dar tirurile, George? biggrin.gif
laurentiu
Eu ti-as recomanda ceva din clasa compacta si cred ca o oferta buna ar fi Golf VI diesel. Consumul este mic iar calitatea fabricatiei inca mai este peste media clasei. Ar mai fi Toyota Auris D4D. Mie personal imi place mult Auris si singurele minusuri fata de Golf ar fi plasticul bordului care nu e la fel de bun si spatiul in spate ceva mai mic, insa asta nu cred ca asta ar fi totusi un minus, pentru ca diferenta de spatiu nu e totusi prea mare. smile.gif
A_d_i
Renault Megane II
T u d o r
N-ai si ceva argumente, Adi? O afirmatie se motiveaza, dar nu la modul "ca asa am si eu si iti zic eu ca e buna". smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.