Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ferrari vinde excelent in Romania
Masini.ro Forum > Marci de masini > Marci de masini > Ferrari
admin
http://masini.ro/stiri-auto-ferrari-vinde-...omania-6060.htm

"Importatorul Ferrari in Romania, Forza Rossa, va livra in acest an 9 unitati ale modelului California pe piata interna anunta Ziarul Financiar. Cele noua exemplare ale modelului California reprezinta 25% din totalul cotei de 25 de modele alocate de Ferrari pentru Romania. "


Pana la urma e criza sau nu?Sau e criza numai la unii..
FAR EASTERN
Vorba unui cunoscut: " E greu..., dar pentru altii." biggrin.gif
Rebel
Ai dreacu "rumeni", au bani de Ferrari.

Eu unul nu as mai cumpara nici un produs italian!
klm
Nici ulei de masline?
Cipp
Sau o pizza, o spagheata...
klm
... 1 italianca, 2 italience, ... n italience unde n tinde la numarul ideal de italinece.
Rebel
o pizza si o spagheata mananc dar facuta de un polonez la un restaurant canadian. deci e doar patentu'.
HalbaSus
Sa inteleg ca pe masinile tale nu o sa ajung veci pururi gume pirelli, frane brembo, placute ferodo, scaune recaro... iar ferrari, lambo sau zonda presupun ca nu vor intra niciodata in shopping listul tau. Nici mie nu imi sunt simpatici italienii (chiar as putea acum sa fac o serie de comentarii jignitoare si soviniste la adresa lor) iar ferrari nu imi place in mod deosebit de pe vremea cand concura Shumacher... dar sa am bani de un F430... mhmmmm.... poate n-as mai fi asa categoric.
Rebel
Pirelli am avut, dar asa vine masina, eu nu am cumparat gume.
Brembo tot aceeasi teorie.

Poate Recaro si Ferodo cumpar ca nu-s companii italiene. tongue.gif

Oricum, nu la asta ma refeream.

GLC120
QUOTE (admin @ Mar 20 2009, 02:30 PM) *
http://masini.ro/stiri-auto-ferrari-vinde-...omania-6060.htm

"Importatorul Ferrari in Romania, Forza Rossa, va livra in acest an 9 unitati ale modelului California pe piata interna anunta Ziarul Financiar. Cele noua exemplare ale modelului California reprezinta 25% din totalul cotei de 25 de modele alocate de Ferrari pentru Romania. "


Asa e criza, nu ii afecteaza pe toti. Sa remarcam totusi cata logica si cata aritmetica inglobeaza stirea de mai sus.

Se pare ca in Romania, ziarist si politist te faci numai dupa ce constati cu certitudine, ca nu esti capabil de nimic altceva.
Nu e o generalizare, ca de obicei se aplica numai pentru 80-95% din cazuri blink.gif .
FAR EASTERN
Eh, si tu carcotas mai esti.... o fi vorba de 9 din cele 36 de masini, din 25 de modele diferite...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.