Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Deine Lakaien
Masini.ro Forum > Discutii generale > Off Topic > Muzica
admin
Banuisc ca toti ati auzit de el, am fost la concert saptamana trecuta, e genial:)



http://www.youtube.com/watch?v=XjRz3_rp9xA...feature=related
Alex-F1
Frate io recunosc ca n-am auzit in viata mea de ei, dar canta mortal....jur, prea tare muzica lor, geniala intr-adevar.....super tare!!!! Nici n-am prea ascultat io genurile astea de muzica darkwave sau neoclasic......dar o sa ma documentez de-acuma, ca suna bestial!!! yes.gif Unde ai fost la concert? Scump halatu? biggrin.gif
A K U
Mie nu-mi plac de nici o culoare...unsure.gif
admin
QUOTE (Alex-F1 @ Mar 20 2009, 02:14 AM) *
Frate io recunosc ca n-am auzit in viata mea de ei, dar canta mortal....jur, prea tare muzica lor, geniala intr-adevar.....super tare!!!! Nici n-am prea ascultat io genurile astea de muzica darkwave sau neoclasic......dar o sa ma documentez de-acuma, ca suna bestial!!! yes.gif Unde ai fost la concert? Scump halatu? biggrin.gif


La Club Fratelli, cred ca e o carciuma de fite, 25 lei o cola la pahar si o bere:(..da concertu a fost bestial, 1 milion a costat halatu si i-as da in fiecare zi:)

BTW, cauta pe youtube piese cu el..unele sunt super tari, io's fan
James Kilowatt
Nu suna rau, aduc oarecum a depeche mode, doar ca sunt mai hard.....
Bucata din link e faina, insa sunt si cateva pe youtube mai slabute, cam prea lente pentru gustul meu. Au si ceva mai hard de atat? smile.gif
20krpm
suna uber-cool (chestie de gust, evident), dar banui ca mai bine de 50% din efect a fost si atmosfera inconjuratoare. pot sa spun ca un efect asemanator a avut asupra mea un concert sting ascultat nu pe stadion, ci intr-o sala de teatru cu o acustica incredibila. sau poate cel mai bun exemplu a fost intr-o buna zi cind ma plimbam cu o cunostinta venita in vizita printr-un magazin din hollywood - un magazin din ala in care gasesti cele mai ciudate obiecte din lumea asta, poti sa faci decoruri si costume pentru un film sf sau la fel de bine pentru unu cu dacii si romanii din ce gasesti acolo. la un moment dat a trebuit sa ma duc la fatucele care erau, aaa... vinzatoare, sau entertaineritze, si sa le intreb a cui e muzica. se potrivea la fix. de-atunci mi-a picat cu tronc imogen heap.
James Kilowatt
suna super gay imogen astia.... nu ca ar fi neaparat rau biggrin.gif
pmhoria
Nu am auzit niciodata de formatia asta. Dar.. nu suna rau de loc. Combinatie intre Depeche si Rammstein dar totul electronic. Nice.
Dar am mai ascultat cateva melodii de pe youtube si sunt cam lente pt gustul meu. Cele ritmate sunt super. Celelate sunt de taiat vene pt unii .. biggrin.gif
Per ansamblu imi place.
Alex-F1
Am facut rost in format mp3 de piesa din link si mi-am bagat-o pe cd......frateeee cum suna in masina.....bestial pt. volan......clar incadrata la sectiunea "drive"!!! drive.gif yes.gif Sarumana admin biggrin.gif .....uite-asa mai aflam de formatii noi si ne extindem cultura {din} generala arigato.gif
20krpm
QUOTE (James Kilowatt @ Mar 21 2009, 04:48 AM) *
suna super gay imogen astia.... nu ca ar fi neaparat rau biggrin.gif

poate din cauza ca e o femeie?... teehee.gif
admin
In general are piese lente, cateva sunt medii si doar aia e mai dura. Deine se asculta in general cand ai o anumita stare sufleteasca:) Eu am gasit pe net niste fisiere flac cu piesele lui, daca ai niste boxe mai rasarite si-l asculti acasa e divin. Nu se asculta in graba, nu are toate piesele bestiale..dar are o voce de ma lasa spechless.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.